Odbacena - Uttaran

Sta je bilo danas, nisam gledala. Sta je Vans mudro zborio, a ja to nisam cula, na koje je muke bacao onu lepu a smotanu Icu? Kako Tapasija napreduje u "ljubavi" sa Sidartom. Kako je Vir?
 
Sta je bilo danas, nisam gledala. Sta je Vans mudro zborio, a ja to nisam cula, na koje je muke bacao onu lepu a smotanu Icu? Kako Tapasija napreduje u "ljubavi" sa Sidartom. Kako je Vir?

Vans nije nista otvoreno rekao, to je tek u najavi. Za sada je samo mucio Icu da prizna da voli Vira. Vir pati. Gleda ovog ludaka kako muci Icu, ali nije jos nista rekao. Ica trazi drogu po sobi, u najavi se Vans vraca starom poroku. Tapu je ostala kod kuce. U najavi Tapu lomi jos jedan telefon. z:lol: Djogi je hteo da provede lepo dan sa Divjom, ali ga je onaj misteriozni poziv omeo. Sav se uozbiljio. Ko zna sta ce tu biti.
 
Zakasnih malo na pocetak. Nisam video sta je Ica rekla.

Sutra ce biti zanimljiva epizoda. Ona mala mora da je neka navodno Djogijeva cerka. Ne znam sta bi drugo bila. Sigurno hoce da dodje do para kao Canda i Tedj.

Ne znam da li mi se ucinilo ili je Vans rekao ashik kada je govorio Ici kako voli Vira. Nekada primetim da ima reci za koje mi mislimo da su turske, a u stvari su indijske. Na primer, ajde za to sam se bas iznenadio ili dushman, dukan {ducan), fajda, barabar, salat, sherbat (sok), djanum, dzep, baba, dede, chai...
z:lol:
 
I meni deluje kao da je njegova cerka, a deluje smotano, bas kao Ica.
Pocetak nije nikakav propust, sta Ica moze pametno da kaze? Malo se trza, malo zeva, i kad-kad kaze "nei". A sve to traje citavu vecnost :)
Pa onda cela porodica gleda kako Vans Icu cima i drma, silom joj sipajuci vodu iz case u usta, a ni prastom da mrdnu! Pa on je zreo da povratak u onaj centar za narkomaniju!
Naravno, cekam da vidim da li ce konacno neko da uhvati babetinu i Tapasiju na delu, pa da ih napokon razotkrije!
A sto se tice reci, nisam primetila ni jednu slicnost. Slicnosti ima, ali s engleskim jezikom i jednom je Vans rekao nesto kratko na nemackom.
 
Zakasnih malo na pocetak. Nisam video sta je Ica rekla.

Sutra ce biti zanimljiva epizoda. Ona mala mora da je neka navodno Djogijeva cerka. Ne znam sta bi drugo bila. Sigurno hoce da dodje do para kao Canda i Tedj.

Ne znam da li mi se ucinilo ili je Vans rekao ashik kada je govorio Ici kako voli Vira. Nekada primetim da ima reci za koje mi mislimo da su turske, a u stvari su indijske. Na primer, ajde za to sam se bas iznenadio ili dushman, dukan {ducan), fajda, barabar, salat, sherbat (sok), djanum, dzep, baba, dede, chai...
z:lol:

Indijci u svom jeziku imaju turske rijeci jer samo prelistaj historiju i bitce ti jasno. Indijom su vladali Veliki Moguli koji su bili turko-mongolskog porijekla. Oni su govorili chagatai jezikom odnsono danasnjim ujgurskim jezikom. Zato, Indijci imaju toliko turskih rijeci da bi neko neupucen mogao reci da su Turci od njih pozajmili a u stvari to je obrnuto.
 
E to za jezike u Indiji nisam znala, a nisam ni obracala paznju, ali sada hocu, mada mi je tesko da razumem, cudno pricaju.
Zapamtila sam: nei - ne, ha - da, tike - vazi, kjauva - sta je bilo, ne mogu da se setim sada jos par reci koje sam zapamtila, ali nisu to turcizmi. Daj mi primer turcizma, bas si me sad zainteresovao.
 
E to za jezike u Indiji nisam znala, a nisam ni obracala paznju, ali sada hocu, mada mi je tesko da razumem, cudno pricaju.
Zapamtila sam: nei - ne, ha - da, tike - vazi, kjauva - sta je bilo, ne mogu da se setim sada jos par reci koje sam zapamtila, ali nisu to turcizmi. Daj mi primer turcizma, bas si me sad zainteresovao.

Ashik, ajde, dushman, dukan {ducan, radnja), fajda (korist), barabar, salat, sherbat (sok), djanum, dzep, baba, dede, chai... To je ono sto sam ja zapamtio od turcizama.
 
Pratim seriju od pocetka... sad se bas zakomplikovalo pa me zanima jel zna neko da li negde na netu imaju epizode sa prevodom unapred u odnosu na nasu tv-prvu????? hvalaaa unapred...

Ja mislim da nema. Jednom sam samo nasao na youtubu nekog lika koji je preveo jednu epizodu, 500 i neku, ali ne znam da li je nastavio sa tim. Inace, poceli su da kace stare epizode sa malom Icom, ali su nesto zastali.
 
E to za jezike u Indiji nisam znala, a nisam ni obracala paznju, ali sada hocu, mada mi je tesko da razumem, cudno pricaju.
Zapamtila sam: nei - ne, ha - da, tike - vazi, kjauva - sta je bilo, ne mogu da se setim sada jos par reci koje sam zapamtila, ali nisu to turcizmi. Daj mi primer turcizma, bas si me sad zainteresovao.

Jedno od turicizama je dusman, musibet itd. Inace Hindi jezik je nastao kasnije u novije doba a pravi Indijski jezik je Sanskrit. Hidni je mjesavina sanskrita i turskih rijeci. A Urdu je narocito prepun turicizama i arabizama a inace oni se mogu razumijeti kao Srbi i Hrvati. Utjecaj Islama je veliki na idnijsko drustvo i narocito je utjecalo na pitanje morala i konzervativnosti. To mozemo vidjeti po tome sto nema poljubaca u usta ni u jednoj seriji. Gleda se na moral ali sustina je da ni Indija nije postedjena silovanja a aktuelno je da su danas zene u Indiji pod udarom siledzija koji napadaju zene. Mislim da je to jedna aktuelan situacija u Indiji i ja sam potpisnik peticije preko interneta cime se skrece paznja svijetu i UNu na zlocin silovanja u Indiji.
 
Jeste li vi gosn Takur? a onda se citavu vecnost zagledaju, a onda kaze: on je moj tata. Opet citavu vecnost se zagledaju. A onda se Ica misli pola sata, secabja izviru, a vreme prolazi i na kraju par scena cela epizoda.
sta si rekla - kaze baba a kad Tapu cuje bice svasta!
 
Onog Vanša Ićka treba da išamara samo tako, dojadio mi je više svojom bolesnom ljubomorom.
Ali Ića je baš smotana i mutava, kako ne ume da Vanšu skreše i odgovori, nego ćuti ko da je mutava!!!:zroll:
Tolika je zamlata da ne ume ni da odbrani sebe.. Svi redom mogu da je kinje, i ona babetina i Vanš i Tapu, koju je doduše samo jednom zveknula... Trebala bi tako i ove..z:((
 

Back
Top