Space - moon

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
Hajde malo da skrenem temu sa domaće scene. Danas smo par drugara i ja došli na temu o trci Amerike i Rusije (SSSR) o trci, između ostalog, na polju osvajanja svemira. Rusi prvi poleteli, a Amerikanci sleteli na Mesec. Pitanje: da li su? Kažu mi da postoje knjige, pisani dokumenti, dokumentarni, pa čak i igrani filmovi na temu da su Ameri izrežirali, tj. napravili studio i snimili opštepoznati snimak, ali sa par propusta. Šta vi mislite o tome?
 
u poslednje vreme sklon sam da verujem da je ono cuveno sletanje na Mesec mozda i bilo izrezirano...

zasto?

zato sto je Kenedi rekao da ce do '69 Amer krociti na Mesec...
e, pa moguce je, da ne bi ispali budale, da su zbog toga to i izrezirali...

ali, siguran sam da su posle toga bili na Mesecu...zbog onog snimka sa cekicem i perom koje padaju u isto vreme...
 
Gledao sam nedavno jedan dokumentarac koji forsira tu teoriju, ali me nije bas ubedio. Velika vecina dokaza jednostavno ne pije vodu. Uostalom, u pitanju je OGROMAN projekat. Da je laznjak odavno bi se saznalo. Ako niko drugi, saznali bi ruski spijuni.
 
Ali nije ni isključeno. Ne bih bio uopšte iznenađen. U svakom slučaju, ako neko ima nekakav dokaz (bar konkretan primer iz snimka ili dokumentarca koji baca sumnju) neka kaže, baš me sad zanima...
 
Ja nisam a priori protiv teorija zavere, ali ovo je ipak preterano. U projekat Apolo je bilo ukljuceno previse ljudi da bi moglo sa se fingira. Dalje, u vreme najzesceg hladnog rata, zar mislite da Rusi ne bi iskoristili priliku da ih ocrne pred svetom? A nema sanse da bi od njih tako nesto moglo da se sakrije. Onda imamo i uzorke mesecevog tla. Sve u svemu, bili su tamo.
 
Крајње небитан и крајње подложан манипулацији па је због тога још мање битан ако је то уопште могуће.
 
pa da
morao bih se sloziti da je ovo u stvari vrlo podlozno manipulaciji...mogli su da posalju sondu u pravcu meseca koja bi jednostavno - reemitovala signal sa Zemlje...
 
Сенка које би сунце светлосним зрацима правило нема везе са сенком оног снимка, јер сенке нису паралелне, што закључује да је осветљење долазило из једне тачке.
 
Obersturmfuehrer:
senke nisu paralelne zbog onoga sto se zove perspektiva, kada stanes na put ili sine, u daljini se one skupljaju u jednu tacku, isto tako i na mesecu...

Какве везе сад има недоглед са сенком о којој ми причамо?
Перспективни приказ нема везе са сенком. Светлосни зраци из једне сијалице праве веће деформације него сунце које има паралелне зраке зато што је мноооого веће од земље, и зато што је далеко...
 
Obersturmfuehrer:
ako sutra bude suncano predvece, bas cu da slikam senke kako izgledaju kada je sunce nisko na horizontu....

A после тога иди кући и стави сијалицу на "хоризонт" тј. под, па ћеш видети која је разлика.
 
U sredu 4.5.2005., biće na TV NOVA emisija SVETSKE ZAVERE, mislim baš ovo o mesecu. Samo nisam siguran da li je u 20:30 ili 22:30. Ja neću biti u zemlji tako da neću gledati, pa ako neko bude gledao neka napiše utiske. Hvala unapred...
 

Back
Top