Zasto dobijam razlicite natalne karte?

stanimir

Početnik
Poruka
15
Dakle,probala sam na vise sajtova da uradim svoj natalni horoskop, ali na jednom sajtu dobijem natalnu kartu koja mi kaze da su npr. Jupiter i Venera u konjukciji u Ribama u I kuci, a na drugom da su to isto , ali u II kuci?!
Takodje, u jednom horoskopu su mi je Uran u VIII, a u drugom u IX kuci....Ili npr, Saturn u Raku u jednom, a u Blizancima u drugom horoskopu......

Kako da znam koja je natalna karta tacna, i sto uopste dolazi do toga da se natalne karte razlikuju, ako upisujem iste podatke...?
 
stanimir:
Dakle,probala sam na vise sajtova da uradim svoj natalni horoskop, ali na jednom sajtu dobijem natalnu kartu koja mi kaze da su npr. Jupiter i Venera u konjukciji u Ribama u I kuci, a na drugom da su to isto , ali u II kuci?!
Takodje, u jednom horoskopu su mi je Uran u VIII, a u drugom u IX kuci....Ili npr, Saturn u Raku u jednom, a u Blizancima u drugom horoskopu......

Rodjena sam u BG, 19/04/1974 u 01.15am

Kako da znam koja je natalna karta tacna, i sto uopste dolazi do toga da se natalne karte razlikuju, ako upisujem iste podatke...?

Koliko je dobra ta konjukcija Venera-Jupiter u Ribama, a pritom imam i konj. Venera-Mesec,Jupiter-Mesec,a sve tri planete (V,J,M) su u kvadratu sa Neptunom iz X (po jednom) tj, XI (po drugom) kuce.....
Hvala unapred
Jupiter i Venera su ti u prvoj kuci, Mesec u drugoj, podznak ti je na 26 Jarca. Sad zurim ali kasnije cu pokusati da odgovorim na sve sto te zanima.
 
:idea: :arrow: I ja takodje dobijam razlicita tumacenja natalne karte!! :?:
Imam vec 4 uradjene i verovali ili ne, u 4 natalne imam i 3 razlicita podznaka cak????? :roll:
Ne znam u cemu je problem?!
Rodjena sam 14. 10. 1986.god. u 23:20h u Kragujevcu
Sta sam ja u podznaku(ali tacno)-blizanac, rak ili lav?? :roll: :)

Ako nekome nije cimanje moze mi napisati i ukratko tumacenje, bila bih vrlo zahvalna! :)

POZDRAV! :)
 
Ako je tako mnogo razlike, 100% je zbog sistema kuca kojim se karta radi!!!
Preporucujem da karte radite na astro.com ili programima What Watch ili WOW.
Da li je karta dobro odradjena najbolje je da uporedite stepene planeta u nat. karti sa efemeridama koje takodje mozete naci na sajtu astro.com.
 
stanimir:
Hvala DarkEternal na dobroj volji....

Brine me kvadrat Plutona iz IX kuce sa Marsom i Saturnom u V-toj...Sve same lose planete....
Interesuje me i karijera,posto imam poteskoca na tom planu

U svcakom slucaju, hvala.....

Nije neka narovita kvadratura. Nemoj da brines. Po mom misljenju i ne dolazi do nekog narocitog izrazaja.
Za karijeru ti sad imas tranzitnog Jupitera u sekstilu sa Natalnim Neptunom u 10. polju, a tranzitni Uran je u KVADRATURI, takodje sa Neptunom. Taj Jupiter je dosta dobar, ali je dosta uzdrman (sad je trenurno retrogradan, tako da te dosta "zeza", malo hoce, malo nece), a ovaj Uran kaze da je karijera podosta uzburkana i tesko dolazi do zaposlenja i pocinjanja neke karijere. Takodje tranzitni saturn je u tvom natalnom 6. polju koje je u Raku.
Nesto bolje mozes da pocekujes kad saturn izadje iz Raka (jul 2005) i kad Jupiter uzjase skorpijom (oktobar 2005)(veruj mi da i ja jedva cekam to "uzjahavanje").

POZDRAV
 
Evo zainteresovali ste me pa se ne uspeh odbraniti - okušah se i ja ...

Radila sam u Winstar-u 2 i dobih sledeće podatke
Asc na 26 Jarca
Jupiter na 9 Riba
Venera na 12 Riba
vrh II kuće na 16 Riba
Mesec u II na 17 Riba
Saturn na 0 Raka
retrogradni Uran na samom vrhu IX, 25 Vage
 
Poslednja izmena od moderatora:
SICILY:
:idea: :arrow: I ja takodje dobijam razlicita tumacenja natalne karte!! :?:
Imam vec 4 uradjene i verovali ili ne, u 4 natalne imam i 3 razlicita podznaka cak????? :roll:
Ne znam u cemu je problem?!
Rodjena sam 14. 10. 1986.god. u 23:20h u Kragujevcu
Sta sam ja u podznaku(ali tacno)-blizanac, rak ili lav?? :roll: :)
Podznak LAV (Ascendent na 05° 54' sazvežđa Lava, suviše daleko od Blizanaca, ali i dovoljno daleko od Raka da bi moglo da dođe do lagane omaške)
 
Stanimire,
priznajem da sam tvojoj karti danas posvetio punu paznju. Radio sam je u 5 razlicitih programa, dva sajta i rucno. Dosao sam do zakljucka da ako budes radio kartu na astro.com dobijas EXTRA.

P.S. Jupiter je u 1. polju, kao i Venera, a Asc je na 26.45 Jarca.

P.S. (2. deo) U uporedjivanju programa sa astro.com pobedio je WOW. Ne sumnjam da bi Win Star puno omanuo, ali nemam ga pa ne mogu da ga testiram.
 
Mady:
Evo zainteresovali ste me pa se ne uspeh odbraniti - okušah se i ja ...

Radila sam u Winstar-u 2 i dobih sledeće podatke
Asc na 26 Jarca
Jupiter na 9 Riba
Venera na 12 Riba
vrh II kuće na 16 Riba
Mesec u II na 17 Riba
Saturn na 0 Raka
retrogradni Uran na samom vrhu IX, 25 Vage


_______________
www.spicum.com

Ti to rece Win Star 2.0? Jel bi mogla ti to meni nekako da.........
 
Da, i ja sam radila na astro.com (jednu od verzija)...jedna stvar mi nije jasna,tamo stoji da je Uran u VIII kuci, a evo ovde citam da je stepen Urana takav da se racuna kao da je u IX....

Inace, hvala svima na trudu, mene ovo cisto zanima, zato sto ne mogu da pokapiram zasto, ako se unese isto vreme i iste geografske koordinate, razliciti programi daju razlicite natalne karte...

Sad mi je prosto zao sto mi taj Jupiter nije u II kuci, pa da uzivam... :) Koliko sam shvatila, u I kuci i nema neki narocit uticaj... :?

Pozdrav svima :!:
 
Pozdrav svima,

Nova sam članica. Zamolila bih, ako neko može da pogleda natalnu kartu. Naime prijateljica koja nije profi astrolog je gledala i najviše negativnih stvari je rekla za 11 kuću (prijatelja) i 7 (kuću braka). Željela bih provjeriti koliko nije u pravu bila :)

Hvala
http://i.imgur.com/DNsXMds.gif

Rođena 2010-te godine?? Koliko znam, sedmogodišnjaci ne smeju koristiti Krstaricu pre 13-te godine. :mrgreen:
 
hm, volim da chujem razlichita mishljenja ali nikada da bih proverila "koliko neko nije u pravu"...:eek: msm, da trazish potvrdu njenog mishljenja ili drugachije vidjenje znachilo bi da ne znash da li je u pravu, ali ako kazesh da proveravash koliko nije bila u pravu zvuchi kao da tvrdish makar za jedan dobar deo da nije u pravu, te shodno tome prilichno nejasan komentar ali valjda ide uz nik...:p
 
Pozdrav svima,

Izvinjavam se, ali ne snalazim se na forumu baš najbolje.

Namjera mi je bila da čujem još nečije mišljenje, jer prijateljica je tek počela da se zanima za čitanje natalnih karata. Rekla mi je par zabrinjavajućih stvari, a vidim da ovde ima vas par koji ste u tome mnogo ozbiljniji i kompetentniji.
Bila bih zahvalna ako bi ko mogao malo pogledati.

Zahvaljujem i želim svima ugodan dan
 
Pozdrav svima,

Izvinjavam se, ali ne snalazim se na forumu baš najbolje.

Namjera mi je bila da čujem još nečije mišljenje, jer prijateljica je tek počela da se zanima za čitanje natalnih karata. Rekla mi je par zabrinjavajućih stvari, a vidim da ovde ima vas par koji ste u tome mnogo ozbiljniji i kompetentniji.
Bila bih zahvalna ako bi ko mogao malo pogledati.

Zahvaljujem i želim svima ugodan dan
 
Za svaku ozbiljnu analizu treba otići kod astrologa ili makar naći nekoga preko Skype-a, telefona itd.

Najbolji način je da nađeš još dvoje-troje i da probaš da izvučeš neki popust kod astrologa pa da svi kolektivno odete kolima i odvojite jedan dan.

Ovde na forumu, iako smo dosta ozbiljniji po pitanju astrologije (ja sigurno jesam, za druge ne znam), ipak je ovo samo forum za razonodu gde, recimo, ja volim da pričam uopšteno jer znam da od lične izrade natalne karte za individualne ljude - nema ništa. S druge strane i pravilnikom foruma je kažnjivo to raditi.

Poenta je - ako ti je hitno ili zaista potrebno, idi kod pravog astrologa.
Ako samo želiš da se zezamo, družimo, piskaramo malo nešto bezveze, na pravom si mestu :)
 
Dakle,probala sam na vise sajtova da uradim svoj natalni horoskop, ali na jednom sajtu dobijem natalnu kartu koja mi kaze da su npr. Jupiter i Venera u konjukciji u Ribama u I kuci, a na drugom da su to isto , ali u II kuci?!
Takodje, u jednom horoskopu su mi je Uran u VIII, a u drugom u IX kuci....Ili npr, Saturn u Raku u jednom, a u Blizancima u drugom horoskopu......

Kako da znam koja je natalna karta tacna, i sto uopste dolazi do toga da se natalne karte razlikuju, ako upisujem iste podatke...?

Ne tražite MESEC u zoru,
jer tu ne spada,

ne tražite njega kraj mene
ni sad ni nikada.

Ne tražite kišu gde gori,
jer tu ne pada,

ne tražite njega kraj mene
ni sad ni nikada.


:pivce: :krsh: :lom: :srca: :heart:
 
ali... kako si tako brzo osetila gde sam?

Mi modulatori imamo posebne moći
attachment.php
 

Back
Top