Олимпијске игре - Лондон 2012.

Zasto odakle?
Streljastvo: standardno jaki. Do medalje se moze doci (vec smo dosli do jedne), uvek treba imati malo srece jer tu nijanse odlucuju.
Tenis: tu je Novak, tu je Tipsarevic, tu su i dva dubla u muskoj konkurenciji. Sto se zena tice - od njih ne ocekujem nista, ali ako pozitivno iznenade - super. :mrgreen:
Vaterpolo: tu smo standardni i kontam da idemo do finala (ocekujem Madjare, koje smo juce sasili ili Hrvate u finalu). Medalja skoro sigurna.
Odbojka: sampioni smo Evrope i u muskoj i u zenskoj konkurenciji sasvim je legitimno da ovde ocekujemo nesto. E sad, to sto se Miljkovic povukao iz reprezentacije i sto je ova ekipa jos neiskusna - to je nesto drugo. Od zena ni ovde ne ocekujem nista. Ako pozitivno iznenade - super. :mrgreen:
Rukomet: nakon uspeha na EP, normalno da i ovde mozemo necemu da se nadamo. Sinoc smo Spance kontrolisali do 10 minuta pre kraja. Meni trener nije jasan da ne uzima tajm-aut nakon 5 primljenih golova u nizu (koji su uglavnom bili rezultat izgubljenih lopti u napadu). Nepotreban poraz skroz, ali jos nista nije gotovo. Sutra iskaliti bes na Hrvatima. :mrgreen:
Plivanje: i ovde bi mogla bar jedna medalja da "upadne". Tu je Cavic, ima jos nekoliko dobrih nasih koji mogu da iznenade. Stjepanovic je sa ukupno trecim vremenom usao u polufinale na 200 metara delfin (bio brzi i od dopingovanog Felpsa). :)
Veslanje: ovde isto imamo sanse, u vise kategorija smo usli u polufinale.
Ima tu garant jos nekih kandidata koje nisam spomenuo.

Sto se ceremonije na otvaranju igara tice: :bljak:
Tezak smor. Hvala Bogu pa sam igrao poker i samo s´vremena na vreme bacao pogled iscekujuci konacno kraj.
Daj Bože da grešim...
 
Daj Bože da grešim...

;)

Ja sam prezadovoljan sa svakim srpskim sportistom, koji da sve od sebe. Nebitno je u principu da li ce osvojiti dve, sest ili trinaest medalja. Cesto odlucuju nijanske (=milimetri, stotinke...) i potrebno je imati i srece. Drago mi je sto nema one bagre od fudbalera...ti bi se istakli sigurno - po tome sto bi divljali najvise u olimpijskom selu. :lol:
Neka se svi ugledaju na vaterpoliste i nema zime za nas. :cool:

p.s.: odbojkasice prevazisle mamurluk, preokret u najavi. :pivce: :lol:
 
9341859415016ea64b60fa061344951_w640.jpg


Velimir Stjepanović plasirao se u finale Olimpijskih igara na 200m delfin stilom, pošto je polufinalnu trku isplivao u vremenu od 1:55.13.
 
Ne mogu da verujem Kako ih nije sramota nadopingovali ovog felpsa to se vidi iz aviona. U roku od desetak minuta pliva dve disciplina i u obe ostvaruje nadljudske rezultate. Ja neznam dokle ce ostatak sveta ovo da trpi. A i secate se kad su Srbiji i Cavicu u Pekingu oteli zlatnu medalju da bi njohov drogirani dopingas osvojio zlatnu medalju. Ono kad je nas plivac prvi dotakao cilj a dopingas proglasen prvi. Posle izjavili, posto se na snimlku vidi jasno da Cavic prvi dotice cilj, da nije jako udario pa zato. Mislim stvarno koja nebuloza. Cak i da je tako to nije nikakvo opravdanje jer sta ima veze ko koliko udara valjda je bitno ko je prvi dotakao. To je greska koju su morali da isprave organizatori a ne da oduzmu prvo mesto. Zamislite situaciju da je bilo obrnuto. A i sad se vidi da 90% amerikanskih sportasa na olimpijadi su dopingovani. A javno se zna se da su svi NBA igraci dopingovani samo tako a to se precutuje. A i evo gledam gimnastiku, kakva samo tamo kradja ima sa poenima. Ruskinje samo tako odskacu od Amerikanki ali zato uvek Amerikanke dobijaju vise poena bez obzira na sve. Stvarno kako se sve ovo vidi iz aviona vise mi je muka da gledam olimpijadu. A ko zna verovatno NASA, NATO i slicni daju njihovim sportistima doping takav da se to ne moze otkriti na testovima ali ocigledno je da se dopinguju, felps je zivi dokaz.

Znaci samo Ameri imaju ekskluzivno pravo na doping. Neka im je na cast.
 
Da, sjecam se te cuvene trke, kad su mjesec dana mnogi gudili o tome kako je Cavic pokraden. Pa da budem iskren, te godine sam navijao za Cavica, odnosno da budem jos precizniji, navijao za to da Phelps ne pokupi zlato u bas svakoj disciplini u kojoj je ucestvovao, da ga neko pobijedi, ali eto, pobijedi Phelps. Namjestaljka li ne, nije ni toliko bitno, uglavnom, tad sam zivio za momenat kad ce neko Phelpsa da pobijedi, onda kad se to cinilo nemoguce :lol: No sta se desilo sledece godine?

Sledece godine je bilo Svjetsko prvenstvo u vodenim sportovima u Rimu, i tad su nesto prelako obarani svjetski rekordi u skoro svako disciplini. Na tom takmicenju je najvise oboreno rekorda u istorija. Razlog za to nije bilo to sto su plivaci bili sjajni, vec su to bila plivacka odijela marke Arena koja su napravljena od materijala koji se lakse probijao kroz vodu, pa samim tim je plivacima omogucio da malo brze plivaju. Zato su lako rekordi padali.

Jedini koji se javno pobuno protiv toga je bio upravo Michael Phelps, koji je takodje odbio da je takmici u tom odijelu, no je nastavio da nosi odijelo marke Speedo. E sad, uoci finala na 100m leptira je poceo zbog toga Cavic da proziva Phelpsa preko medija kako je Phepsu to alibi za njegovu navodno losiju formu u odnosu na tada proslogodisnje OI u Pekingu i ne samo to, takodje je javno ponudio Phelpsu da mu pokloni njegovo plivacko odijelo za finale, u smislu da ce ga i tad pobijediti.

Da nije to izjavio, vjerovatno bi navijao za Cavica da mu se revansira, ali poslije toga sam poceo da navijam za Phelpsa. I dodje to finale, Cavic povede na pola trke sa ubjedljivijom razlikom u odnosu na OI, ali Phelps je dodao gas i...POBIJEDI PHELPS...opet, i to sa malo vecom razlikom, tako da ne mogu da se bune mnogi kako je Cavic pokraden. Ne samo sto je pobijedio u trci, no je i zapusio usta i Cavicu i svima koji su srocili tu "Arena" ideju, jer je pobijedio sa Speedom :) Tako da je sigurno na taj nacin saoptio umisljenom Cavicu pa prvo razmisli malo prije no sto pocne da sere, jer da budem iskren, prije te izjave sam ga gotivio, poslije nje mi se zgadio.

Tako da cekam ponovo to finale na 100m leptira. Ko zna, mozda Phleps zaista koristi doping sredstva, ali sam siguran da Cavic se nece usudjivati da fukarski proziva po medijima, kao sto je to radio u Rimu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top