Papski zlocini kroz vekove

Elvin

Poznat
Poruka
9.874
Ovu temu otvaram zato sto sam iznerviran glorifikacijom pape i katolicke crkve u nasim medijima.Navescu sve zlocine te crkve sa kojima sam upoznat:

-Pozivanje na falsifikovani dokument tzv. Konstantinovu darovnicu,pomocu kojeg su pokusavali da prigrabe apsolutnu svetovnu vlast
- Postavljanje homoseksualaca za pape,koji su pak postavljali svoje ljubavnike za kardinale,takodje utvrdjeno je postojanje pape koji je imao dete sa cerkom
-posredna odgovornost za pad Vizantije i Balkana pod Turke,zbog rusenja Vizantije 1204 god.,kao sto je poznato to je omogucilo naseljavanje Turaka na prostoru Male Azije,koja im je bila baza za sirenje na Balkan
-Inkvizicija tokom koje je ubijeno hiljade neduznih ljudi,kao i sistematski progon Jevreja tokom inkvizicije
-Unijacenje
-Neskrivena podrska zlocinima nad Srbima u NDH-a,kao i skrivanje nacista i fasista posle 1945
-Nepobitna cinjenica da je ova crkva najveca pedofilska mreza na svetu,sto se ogleda u cinjenici da je samo u americkom ogranku registrovano preko 10.000 slucajeva zlostavljanja dece
 
Elvin:
Ovu temu otvaram zato sto sam iznerviran glorifikacijom pape i katolicke crkve u nasim medijima.Navescu sve zlocine te crkve sa kojima sam upoznat:

-Pozivanje na falsifikovani dokument tzv. Konstantinovu darovnicu,pomocu kojeg su pokusavali da prigrabe apsolutnu svetovnu vlast
- Postavljanje homoseksualaca za pape,koji su pak postavljali svoje ljubavnike za kardinale,takodje utvrdjeno je postojanje pape koji je imao dete sa cerkom
-posredna odgovornost za pad Vizantije i Balkana pod Turke,zbog rusenja Vizantije 1204 god.,kao sto je poznato to je omogucilo naseljavanje Turaka na prostoru Male Azije,koja im je bila baza za sirenje na Balkan
-Inkvizicija tokom koje je ubijeno hiljade neduznih ljudi,kao i sistematski progon Jevreja tokom inkvizicije
-Unijacenje
-Neskrivena podrska zlocinima nad Srbima u NDH-a,kao i skrivanje nacista i fasista posle 1945
-Nepobitna cinjenica da je ova crkva najveca pedofilska mreza na svetu,sto se ogleda u cinjenici da je samo u americkom ogranku registrovano preko 10.000 slucajeva zlostavljanja dece


Apsolutno si u pravu!!!
Preporucijem tebi, a i svima da procitaju delo Viktora Novaka "MAGNUM CRIMEN". U ovoj knjizi opisani su zlocini katolicke crkve nad Srbima
na 2000 strana. Jezivo!

POZDRAV,
AKHENATON
 
Довољно је рећи да је папа јеретик, као и њихова црква. А наши свештеници који срљају у екуменске и "међусестринске" воде свесно стављају омчу око врата србском народу.

Ватикан је благословио злочине које су усташе чиниле у току 2. светског рата. То је довољно за мене да бих у старту имао о њима одређено мишљење.
 
Одлична књига је и свакако "Надбискуп геноцида" од италијанског историчара Марка Аурелиа Ривелија. Књига говори о спрези Ватикана и усташа.
 
Gledala sam tu skoro neki dokumentarac,mislim da se zove "Ubistvo papinog bankara".Govori o aferi iz 80-tih godina tj ubistvu italijanskog bankara Roberta Kalvija.
Covek je nadjen obesen ispod nekog od londonskih mostova,ali su forenzicari kasnije utvrdili da nije mogao sam da se obesi...
Kalvi je bio direktor tada najvece ital. privatne banke i njegova banka je preko Vatikanske banke i preko off-shore kompanija finansirala antisovjetske demonstracije i sindikat Solidarnost u Poljskoj.
Kada je Kalvi bio optuzen za proneveru 1,5milijarde $, smatra se da je tajnim vatikanskim kanalima uspeo ilegalno da izadje iz Italije...i pronasli su ga nekoliko dana kasnije obesenog.
Smatra se da je likvidiran jer je pretio da ce na sudskom procesu otkriti svoje veze sa Vatikanom,mafijom i podmicivanjem poslanika...
Uzgred,nemam nista protiv katolika,pape,Vatikana...Samo mi se ova prica ucinila zanimljivom
 
Vatikan i papa je kriv zato sto je:

-Blagoslovio svojim licnim dolaskom zlocin u selima kod Banja Luke.
-Nikada se nije poklonio ,skrusio pred Jasenovackim zrtvama.
-Pred zrtvana u Gradiski.
-Nikada osudio sproveden genocid nad Srbima u 20.om Veku pod planom koji je uspeo da se sprovede do kraja:"Trecinu pobiti, trecinu pokrstiti, trecinu proterati".

-Nikada osudio najnoviji genocid Avgusta 95 u tkzv.operaciji "Oluja".Niti zlocine koji su pocinjeni u toku tih dana.
-Papa nije osudio "igru"u Hrvatskoj u kraju "Medjugorje"gde se manipulisalo /izrugivalo sa nasom Presvetom Vladicicom i Majkom Bozjom .
U kraju koji je teritorijalno sasvim blizu mesta velikih ustaskih zlocina za vreme II Sv Rata -kraskih jama u koje su bacani na licu mesta surovo masakrirani uglavnom nejac:stari ,deca , zene i ljudi koji bi bili pohvatani na prepad jer su poverovali svojim komsijama Hrvatima.
Na tom prostoru cija je utroba jecala od jecaja i krika zrtvi zlocina odigravala se (tragi)komedija nekoliko godina /neznam da li jos traje..?Cin huljenja oko koga se nisu jasno i nedvosmisleno izjasnili /osudili , iz Vatikana.
 
Joj ljudi, nemate pojma koliko mi je drago što ljudi ipak pričaju o tome. Nemam ja ništa protiv Boga i ljudi koji veruju u njega. Ali katolička crkva i svi predstavnici te crkve stvarno prelaze sve granice. Od svih hrišćana (katolika, pravoslavaca i protestanata) oni su najviše zla naneli. A kao najveći su vernici. Za mene oni su ništa drugo nego obični licemeri. Jednostavno gade mi se ti popovi i pape i kako god oni sebe nazivali.
 
A krstaski ratovi?!
A sta mislite koliko knjiga ima u zatvorenim bibliotekama Vatikana koje bi mogle da razjasne mnoge istorijske nedoumice i ne samo istorijske?

Sta mislite zasto se toliko boje tzv. "Spisa mrtvog mora" i pogotovo "novootkrivenog" Judinog jevandjelja? Mislite li da oni sve to vec nisu preveli sa aramejskog koji se koristio u ta davna vremena!?

Mislite li da je Biblija koju mi danas koristimo ona prava, a ne poturena?

Mislite li da je Porfirogenitova istorija koju su prepisivali katolicki svestenici doslovce prepisivana, po kojoj smo mi Srbi pali sa neba na Balkansko poluostrvo u 6.veku nove ere?

Mislite li da im eto tako iz zabave nije odgovarao Mel Gibsonov prikaz "Isusovog stradanja"?

I jos mnogo, mnogo toga slicnog na tu temu, ali za sada je i ovo "puna kapa".
 
Hteo bih da dodam da je Elvin potpuno u pravu za pad balkana pod turke jer jos 1354 car dusan je uvideo opasnost od turaka i obratio se papi i katolickim drzavama za pomoc a papa ga je ucenio da samo da samo ako predje u katolicku veru moze da racuna na pomoc
 
Yahooo...
Kako je moguce da ikada Boziji covek pozove na rat?
Kako je mouce da blagosilja ubice,lopove :arrow: vojske,politicare?
Kako je moguce da se osnovna nacela hriscanstva pretvore u materijalno basnoslovno bogatstvo sa PRAVOM na oprost za svakoga ko sevne kesh?
Kako je moguce da hriscanin ima IDOLA u obliku zivog coveka na zemlji? i hiljadu i jedno pitanje...
Sve je to moguce kada krojis istoriju kako ti volja i manipulises novcem i ljudima celog milenijuma unazad zarad LICNOG interesa i LAZNOG identiteta cele verske institucije i nazivaju te PAPOM!
Nisam iskljuciv,ali mnogo su brate zla naneli "u ime Boga","zarad vere" pocev od krstasa,preko inkvizicije,do genocida sto po raznim kontinentima,sto preko novonastalih ideologija...
 
VeseliPlamichak:
Yahooo...
Kako je moguce da ikada Boziji covek pozove na rat?
Kako je mouce da blagosilja ubice,lopove :arrow: vojske,politicare?
Kako je moguce da se osnovna nacela hriscanstva pretvore u materijalno basnoslovno bogatstvo sa PRAVOM na oprost za svakoga ko sevne kesh?
Kako je moguce da hriscanin ima IDOLA u obliku zivog coveka na zemlji? i hiljadu i jedno pitanje...
Sve je to moguce kada krojis istoriju kako ti volja i manipulises novcem i ljudima celog milenijuma unazad zarad LICNOG interesa i LAZNOG identiteta cele verske institucije i nazivaju te PAPOM!
Nisam iskljuciv,ali mnogo su brate zla naneli "u ime Boga","zarad vere" pocev od krstasa,preko inkvizicije,do genocida sto po raznim kontinentima,sto preko novonastalih ideologija...

U potpunosti se slažem sa ovim, ali pogotovo sa ''IDOLOM U OBLIKU ŽIVOG ČOVEKA NA ZEMLJI''. Dajte ljudi, predstavljaju tog papu, ko da je on sam Bog.
 

Back
Top