VoptXP???

zokij

Zainteresovan član
Poruka
214
Zapoceo sam defregmentaciju pomocu VoptXP-a, ali je proces veoma spor! Radio je nekih sat vremena i ja sam ga zaustavio. Masina je AMD Athlon 2200+, 512 MB ram. Koliko otprilike radi defregmentaciju C particije od 30 GB??
 
Pa ti bi da to odradis na blic.. E pa ne moze.

Da bi ti uprostio sta je to defragmentacija reci cu samo jednostavno slaganje fajlova po nekom redosledu, da bih ih kasnije win sto brze i bolje ucitao jer se "uslovno receno" nalaze na svom mjestu..

Dakle, defragmentacija trazi mnogo vise vremena od onog kojeg si ti do sada koristio.. Sad, brzina zavisi od kolicine fajlova koje imas na particiji, brzini racunara i trebalo bi RAM-a..

U svakom slucaju korisna stvar ali i strpljenja decko...

Kazu nasi stari "STRPLJEN-SPASEN"

Poz.
 
zokij:
Zapoceo sam defregmentaciju pomocu VoptXP-a, ali je proces veoma spor! Radio je nekih sat vremena i ja sam ga zaustavio. Masina je AMD Athlon 2200+, 512 MB ram. Koliko otprilike radi defregmentaciju C particije od 30 GB??

E pa ja sam montirao diskeeper i on 14 giga na D particiji radi preko sat vremena, ina ce XP-ov radi duplo brze ali ne uradi kako treba ni posle 2-3 ponavljanja :!: :!:
 
Ma ima kamara tih programa.
Istina najgori je onaj sto ide uz windows.
Meni je najbolji Dikeeper, a pored njega imas i Raxco perfect disk (na njihovom sajtu imas razloge zasto je on bolji od diskeepera sto me je odvratilo d toga da ga koristim).
Onda uz popularni (sada vec moderni) System mechanic imas opciju za defragmentaciju.
Uglavnom isprobaj nesto pa sta ti se svidi to i koristi.
Inace vreme koje je potreno za defragmentaciju nije srazmerno velicini particije vec velicini fajlova koji treba da se srede, potrajace duze ukoliko defragmentaciju nisi radio dugo, dugo vremena, ali uz cesta ponavljanja (jednom sedmicno ili jednom u dve sedmice) taj proces traje ne vise od 5-10min.

U Diskeeperu imas opciju "Set it an forget it" gde ti odredjujes kada ce poceti defragmentaciju i koje particije. Mozes da podesis:
1.Kad god je to potrebno
2.Kad se upali Screen saver
3.Odredjenog dana
4.ILi da ti definises vreme.

E sad ja sam ovde prilicno subjektivan, pa samo trubim o Diskeeperu, i ostali programi su dobri probaj ih pa sam odluci.
 

Back
Top