METABOLICKI SKRINING URINA

TinaBG

Početnik
Poruka
9
Imam sina 3.5 godine.Imao je cistu na mozdanoj ovojnici,koja je operisana pre godinu dana.Tacnije,ugradjen mu je sant(Pudenz),ali dosta mu je ostecen centar za govor.Zbog svega toga redovno odlazimo u K.Milutina kod logopeda,psihologa i medju svim tamo potrebnim analizama i pregledima potrebno je jos da uradimo metabolicki skrining urina.Moze li neko da mi pojasni kakva je to analiza,sta se tacno odredjuje time i sta ako je nalaz pozitivan?
Unapred vam hvala!Mnogo bi mi znacilo da mi neko to pojasni! :(
 
Kao sto mu samo ime kaze, metabolicki skrinig, grupa testova koja treba da pokaze da li postoji neki metabolicki poremecaj u organizmu( poremecaj metabolizma secera, vise vrsta aminokiselina...)

Najbolje je da sacekate rezultate testa pa onda da pricamo o tome sta je uzrok problema...velika patologija je u pitanju da bi se moglo u par reci reci sta bi bilo kad bi bilo.
Nadam se da razumete.
Pozdrav!
 
Pozdrav!
Evo konacno smo dobili otpusnu listu sa rezultatom metabolickog skrininga urina,i na zalost opet nista ne znam.
Ima:"nesto pojacano izlucivanje svih aminokiselina,POH-fenil lakticna++"
Treba ponoviti Gutrie test i metabolicki skrining urina,i sa nalazima da se javimo Metabolosku ambulantu instituta.
Sta je i za sta je Gutrie test,sta znaci POH-fenil lakticna kiselina++,i sta znaci ako mu je to svo izlucivanje nesto povecano?
Ako mozete sada nesto vise da mi kazete oko svega toga bila bih vam zahvalna!!!!
 
Morate da shvatite jednu stvar, u medicini nije uvek lako postaviti dijagnozu.
Pristalica sam toga da o nekim stvarima govorim tek kada sam apsolutno sigurna u dijagnozu.
Potpuno je normalno da zelite da znate sta se desava sa Vasim detetom ali nekada odredjena kolicina strpljenja je korisna.Daleko je manji stres za svakog pacijenta pogotovo za roditelja bolesnog deteta ne kazati nista nego spekulisati na temu toga sta sve moze biti u pitanju.
Verujem da upravo iz tog razloga Vam lekari jos nista nisu rekli, sacekajte rezultate testa.
 
Molim Vas možete li mi dati informaciju gdje ste uspijeli uraditi Metabolički skrining, mom sinu je 16mjeseci i ima strahovit zastoj u fizičkom i motoričkom razvoju. Doktori u Sarajevu su mi savjetovali da uradim Metabolički skrining ali nemogu da prnađem adekvatnu klikniku.

Unaprijed hvala
 
Molim Vas možete li mi dati informaciju gdje ste uspijeli uraditi Metabolički skrining, mom sinu je 16mjeseci i ima strahovit zastoj u fizičkom i motoričkom razvoju. Doktori u Sarajevu su mi savjetovali da uradim Metabolički skrining ali nemogu da prnađem adekvatnu klikniku.

Unaprijed hvala



Metabilicki skrining urina moguce je uraditi na Instititutu za majku i dete u Beogradu.
 

Back
Top