Preporuka

Why_me

Obećava
Poruka
60
Pozdrav svima sa ovog foruma i molim za prepo-
ruku u vezi literature programiranja,naime posto sam
apsolutni pocetnik u tome mozda bi neko iz sopstvenog
iskustva mogao da mi preporuci sto razumljiviju knji-
gu ili vise njih.Isto tako odgovarajuci programski jezik za pocetak.
 
Ja bih ti preporucio da pocnes sa VB-om, mozda Visual Basic za pocetnike, ako imas malo vise vremena, onda bi sigurno trebalo da pocnes i sa C++ -om, ali nemoj nikako u isto vreme da ucis dva jezika, sve ce da ti se pomesa. Ono sto ne pise u knjizi mozes da nadjes na net-u, ili cak sam da prokljuvis samo ako znas Eng. dobro.
Sve u svemu pisanje programa nije uopste tesko. Saslusaj i druge savete.
Srecno :wink:
 
Pa mozda je najpametnije da pratis tok ucenja na tehnickim fakultetima? Prvo se radi Pascal, onda C, dalje mozes i sam da biras...
Ne znam za Pascal, ali za C je sasvim dobra knjiga Lasla Krausa "Programski jezik C sa resenim zadacima". Naravno, to je samo teorija, a najbolje bi bilo da nadjes primjere programa koje je neko vec radio, tako ces nauciti mnogo lakse i ustediti puno vremena.
 
Ja bih ti preporucio da krenes sa Java-om

Java je prilicno mocan jezik, a ono sto je bitno je da gotovo sve knjige o Java (bar one na koje sam ja naisao) dobro objasnjavaju koncepte programiranja.

Sto se literature tice ako ti nije problem da citas na engleskom na sajtu www.BruceEckel.com mozes naci Thinking in Java 3th edition, jedna od najboljih knjiga iz ove oblasti koje sam ja citao. Postoji i prevod drugog izdanja ove knjige (ne znam ko je izdavac, probrljaj malo po forumu ima negde).

Za naprednije teme imas tamo jos dve knjige, pa ako resis...
 
Moj savet, uci c++ i javu ( eventualno oracle) , time pokrivas sve sto moze da ti zatreba, a mislim da su c++ i java zgodni za istovremeno ucenje( ne c i java, nego c++ i java).
Naravno, ako ucis c++, zgodno je da se prvo upoznas sa osnovama c-a....
 
opi:
Moj savet, uci c++ i javu ( eventualno oracle) , time pokrivas sve sto moze da ti zatreba, a mislim da su c++ i java zgodni za istovremeno ucenje( ne c i java, nego c++ i java).
Naravno, ako ucis c++, zgodno je da se prvo upoznas sa osnovama c-a....

Oracle nema shta da trazhi u ovoj grupi.

Za C++ su osnove C-a nepotrebne, ustvari samo otezhavaju stvar.

Bottom line - bilo koji OOP jezik, batali proceduralne. I koncentracija na sushtinu, a ne formu (ie bezhi dalje od VisualBasic-a ako stvarno hocesh da nauchish osnove programiranja)
 
Ako covek misli da se zaradjuje na programiranju, i da sto pre nauci, pravo na C++. Ali ako hoce da nauci sto vise jezika , naravno uz dosta vremena, onda treba da pocne od najlakseg.
P.S. @Why_me Koje si god.?
 

Back
Top