SE T630 i memorija

Backy

Primećen član
Poruka
718
Ne znam da li ste primetili, ali svaka slika na ovom telefonu je veća od 10KB...

u početku to nije bio problem, ali kada sam napunio telefon, uzmem i sve slike rekompresujem u photoshopu (JPEG, 128x128, 16bit, Save for Web) i dobijem slike veličine 2-3KB...
taman pomislim "super", i vratim te slike u telefon(služe za photo call), pogledam a tamo piše 25KB!!! proverim ja preko file managera kolike su slike u telefonu i vidim da je veličina normalna

inače za prebacivanje koristim program BlueSolei koji sam dobio uz no-name bluetooth

zna li neko zašto je to tako???
 
to je normalno za taj aparat, pisali su jos pre godinu dana o tome u svim casopisima tipa Mobkom ili Mobil Mega, i to je jedina stvar koja nije u redu sa tim telefonima...Znaci, slika od 10kb se predstavlja kao npr. od 50kb i slicno. A posto mu je memorija smesna, onda se brzo popuni. Hvala bogu, sad ima 5x boljih telefona na trzistu, po pristupacnoj ceni, pa ne treba trpeti takve propuste vise od Sony Ericssona.
 
ni ja se ne bi bunio da imamm 256, ali ja imam 2!!!!!

privremeno rešenje je GIFF format slika, ali je razlika u kvalitetu primetna...

inače, slika sa kamere od 15kb je 15kb, a neka druga slika od 2kb je 43kb a rezolucija je manja od slike sa kamere
 

Back
Top