PREGREJAVA SE KOMP

dvoje

Obećava
Poruka
88
Molim vas,sad se pokazite
Kao sto pise u naslovu pregrejava se kompjuter. Zamenio sam kuler. Sada cak radi sa oba jer je majstor nekako nakacio i stari da radi. On kaze da ima napon prejak, medjutim i napajanje smo zamenili i sve je ostalo isto. POMAGAJTE STA DALJE DA ZAMENIM DA BI RADIO NORMALNO. Filmove gledam normalno ali kod igrica obavezno pukne
 
pa lepo drzi kuciste u "kabrio" varijanti tj skini plocu sa strane kucista.... i pozadi montiraj jednu 8-icu i komp drzi na "cistini" tj ne ispod stola u stolu.... Stavi ga negde na sto gde ce imati strujanje vazduha tj gde ce moci "normalno da dise" ... od napajanja do zida (ako budes drzao tako)minimalno 35 cm...i to bi trebalo da upali (ne da upali tvoj komp vec da upali kao ideja)...
 
krak:
pa lepo drzi kuciste u "kabrio" varijanti tj skini plocu sa strane kucista.... i pozadi montiraj jednu 8-icu i komp drzi na "cistini" tj ne ispod stola u stolu.... Stavi ga negde na sto gde ce imati strujanje vazduha tj gde ce moci "normalno da dise" ... od napajanja do zida (ako budes drzao tako)minimalno 35 cm...i to bi trebalo da upali (ne da upali tvoj komp vec da upali kao ideja)...

Procitavsi tvoju poruku, resio sam i svoj problem. Imao sam brujanje na svakih 5 sekundi, koje je trajalo po otprilike 3 sekunde. Pomjerio sam nazad kuciste, tj odmakao ga i sad se to ne cuje.
Hvala!!!!
 
Da se ne bi zezao oko kabrio varijante mozes da u biosu smanjis takt procesora za oko 1-2 mhz-a tako da neces imati problema sa grejanjem.Problem bi ti takodje resio originalan AMD-ov kuler,od kada sam njega stavio nemam vise problema
 
Filip985:
Da se ne bi zezao oko kabrio varijante mozes da u biosu smanjis takt procesora za oko 1-2 mhz-a tako da neces imati problema sa grejanjem.Problem bi ti takodje resio originalan AMD-ov kuler,od kada sam njega stavio nemam vise problema
Ma kakve to gluposti prichash? Shta ce mu pomoci da smanji takt procesora za 1-2MHz-a? Ako daje preveliki napon na procesoru ili na chipsetu, a u biosu je sve normalno onda neshto nije u redu sa plochom, ili je losh primerak procesora u pitanju. U svakom sluchaju treba da provetri kucishte. 8)
 
dvoje:
Molim vas,sad se pokazite
Kao sto pise u naslovu pregrejava se kompjuter. Zamenio sam kuler. Sada cak radi sa oba jer je majstor nekako nakacio i stari da radi. On kaze da ima napon prejak, medjutim i napajanje smo zamenili i sve je ostalo isto. POMAGAJTE STA DALJE DA ZAMENIM DA BI RADIO NORMALNO. Filmove gledam normalno ali kod igrica obavezno pukne

Pa meni se pregrejavala GRAFICKA kad igram neku igru, procesor ne? Detaljno ocistio ventilator na grafickoj kartici i nema problema.
Kako se tacno manifestuje to pregrejavanje? U zavisnosti od graficke kartice i memorije na njoj, trebalo bi da ona primi napor povecanog rada. Da je procesor u pitanju, grejao bi ti se i nakon nekoliko sati nekog drugog rada?

Imao sam mnogo ranije neki AMD 1.7 i taj se kad dodje leto pregreje ma sta mu radio. Otvarao kuciste, cistio, mazio ga i pazio - nema sanse, morao sam da uperim kucni ventilatopr u njega da bi radio. Ali, ponasao se isto (grejao se) igrao ja igre ili ne..

Bas me zanima ovaj problem.
 
Postovani prijatelji,
hvala na odgovorima. Udaljio sam komp od zida i sad je na 54 stepena, pa se ne restartuje. Izvinjavam se na nepotpunim podacima:
Procesor je pentijum AMD a cooleri su DR THERMAL TI H748EN XP2700-prvi i LED SPIRE-drugi . Sto se tice podesavanja procesora, da me j...bete ne znam kako to da uradim, pa mi to ne pije vodu. Ako slucajno sada imate neko bolje resenje pomno vas pratim
Hvala unapred
 
Ajd' ovako da analiziramo stvar. Kazes da imash AMD-a. To je znaci neki AMD AthlonXP. Uz predpostavku da nije neki od pre 3 godine, onda to nije procesor koji se bolesno pregreva. E to kao dva kulera na jednom procesoru (!?) deluje kao neka nenormalna budzevina koja moze da bude sve, samo ne efikasna. Ili te ja nisam dobro razumeo sta je taj majstor uradio sa tim kulerima, ali u svakom slucaju, dva na jednom ne ide nikako!
Drugo nisam te bash shvatio, dal ti se pregreva ceo komp ili samo procesor? Ja bih rekao samo procesor posto pominjes da se resetuje. Ako je samo procesor, moras da nam kazes kako stoje ti "kuleri". Kad se montira kuler na procesor, mora sve lepo da legne da bi hladnjak provodio toplotu kako treba! Neverovatno kolko mali pomeraj moze da napravi sranye!
 
Evo kako stvari stoje:
Imao sam problem sa restartovanjem kompa tj blokiranjem kod igrica. Kad je dosao majstor video je da se pregrejava kompjuter. E sad, to se cita posle restarta i ja stvarno ne znam kaoko bi razl;ikovao posebno procesor. Mislio je da je problem u kuleru. Kasnije se ispostavilo da je kaspersky terao komp da radi sa 100% kapaciteta pa sam brisao sve i ponovo instalirao windows. Ali se problem nastavio i posle svega sa novim procesorom (iako sada komp radi sa normalnih 2-12%). Majstor je ponovo dosao i probao sa novim napajanjem-isto. Onda je vratio i stari kuler pa je tada temperatura bila normalna-51C. Sada je ponovo sve pocelo, a kad sam procitao da odmaknem od zida komp-temperatura je pala na 54 i ne blokira se, ali ostaje strah od ponavljanja, a ni 54C nije bas normalno
Hvala unapred
 
Pa... nije normalno u pravu si. Tih pedesetak stepeni bi trebao da dostize pri MAX opterecenju. Inache pomenuta temperatura se verovatno odnosi na procesor. Kako, zasto? Standardno na ploci postoje danas dve termealne sonde. Jedna je tacno ispod procesora i daje najrealnije stanje procesora, a druga se obicno nalazi negde na serd ploce kod slotova za kartice (PCI) i sa njom se ceni otprilike stanje u kucistu. Da ona pokazuje 50 C, tu bi bilo nesto gadno ne normalno! S'druge strane procesor nije nestabilan na tih 51 C, iako nije normalno. Dalje mislim da napajnje isto nije krivo, jer da je ono iole loshe imao bi bozanstveno nestabilan sistem.
Tako da mozda najbolje da ti vidis da njadjes nekog boljeg "majstora" ili iskopas nekog frienda koji zna sa racunarima :wink:
 
dvoje:
Evo kako stvari stoje:
Imao sam problem sa restartovanjem kompa tj blokiranjem kod igrica. Kad je dosao majstor video je da se pregrejava kompjuter. E sad, to se cita posle restarta i ja stvarno ne znam kaoko bi razl;ikovao posebno procesor. Mislio je da je problem u kuleru. Kasnije se ispostavilo da je kaspersky terao komp da radi sa 100% kapaciteta pa sam brisao sve i ponovo instalirao windows. Ali se problem nastavio i posle svega sa novim procesorom (iako sada komp radi sa normalnih 2-12%). Majstor je ponovo dosao i probao sa novim napajanjem-isto. Onda je vratio i stari kuler pa je tada temperatura bila normalna-51C. Sada je ponovo sve pocelo, a kad sam procitao da odmaknem od zida komp-temperatura je pala na 54 i ne blokira se, ali ostaje strah od ponavljanja, a ni 54C nije bas normalno
Hvala unapred
Ne znam kod tebe, ali meni procesor skoro neprekidno radi na 54-57 i tako godinama. Nijedan krah zbog toga... Sta znam....
 
Kod mene na AMD XP 2000+ je temperatura 54-55 stepeni
a pri max.opterecenju ne prelazi 57 stepeni.Dok nisam ubacio 2 qulera od 80mm u kuciste temperatura mi pri max.opterecenju bila od 62-66 stepeni i tako je radio(min. godinu dana) sve dok nisam ocistio quler procesora i ubacio dodatne qulere u kuciste.Nisam imao nikakvih problema.
Poz!
 
Sve zavisi koji su Athloni u pitanju. Ti verovatno imas AMD AthlonXP Palomino 2000+. To je prvo Athlonove jezgro i grejalo ko blesavo. Dalje revizije su bile operisane od toga problema, tako da svi noviji Athloni normalno rade na oko 40-41 C.
Palomino je bio aktuelan na trzistu do sredine 2002, a onda ga je lagano zamenio Throughbred (A/B).
@dvoje
Bilo bi od koristi saznati koji je tvoj Athlon, jer ako je pomenuti Palomino onda temperatura nije cudna i sumnja pada na nesto drugo.
 
Kad_LupimLupim:
Sve zavisi koji su Athloni u pitanju. Ti verovatno imas AMD AthlonXP Palomino 2000+. To je prvo Athlonove jezgro i grejalo ko blesavo. Dalje revizije su bile operisane od toga problema, tako da svi noviji Athloni normalno rade na oko 40-41 C.
Palomino je bio aktuelan na trzistu do sredine 2002, a onda ga je lagano zamenio Throughbred (A/B).
Komp sam uzeo komp( 2003) receno mi je da je jezgro Tbred.Da li je ili nije trenutno me ne zanima jer super radi.Sto se tice temperature imam plocu Msi 6712 KT400 chipset za koju znam da provereno laze po pitanju temperature(postoji nova verzija biosa u kojoj je ispravljen taj bug),jedini proble je sto ne znam da li laze da je temperatura veca ili manja od navedene.Ako je veca onda je to vec problem,mada..
Poz!
 
Prvo - ovako procesor i kuler mora da budu stabilno spojeni jedan na drugog a to se radi pri montiranju culera tako da postoji pasta kojom se namaze da on : dobro sprovede toplotu sa procesora na culer koji ga hladi.
Drugo - temperatura na kojoj ce se restartovati kompjuter moze da se podesi u biosu a ona je obicno podesena izmedju 60 i 75 c .
Trece - uzmi drugog majstora taj koji ti je spojio dva kulera na procesor je neki " majstor kvaris"
Cetvrto - posto je neki stariji AMD u pitanju uopste ne treba da te brine temperatura tog procesora oni se inace vise greju nego intelovi procesori cast izuzecima AMD 64 generacije
Peto - ako te vec toliko brine temperatura na procesotu i u kucistu postoje ventilatori koji se kace u stranicu kucista i duvaju vazduh pravo na plocu pod uglom od 90 stepeni( mozda ti je ipak ovo najzadnje resenje najbolje)jer ako imas problema sa ventilacijom :D :D :D onda je ovo zakon
 
Prvo da svima zahvalim na odgovorima. Kako vas ima mnogo, ne bih navodio na ciji se tekst odnose pitanja:
1. zar nije opasno menjati temperaturu na kojoj se vrsi restart. Moj je negde na 60C, a majstor (koji nije bas omiljen kako vidim)rece da bi se procesor ostetio kad bi nastavio da radi.
2. skinucu taj program za pracenje temperature samo ako radi, pa cu izvestavati o razvoju dogadjaja. samo ne znam da li ce raditi jer su svi na koje sam nailazio radili samo na windowsu 2000
3. Stvarno ne znam kako da nadjem detaljniji naziv za delove kompjutera jer sam ove samo prepisao a ni oni mi nista ne znace. Sutra cu da donesem celu deklaraciju na posao pa cu da prepisem sve delove kompa.
Pozdrav svima
 
Desni klik na My Computer > Properties i tu mozes da vidis osnovni nfo o kompu :wink:
Sto se tice radne T procesora, normalno je da ako svi primerci rade na nrp. 41 C, da i tvoj radi na istoj! E sad nisu oni tako kilavi ko sto se cini i mogao bi da se oshteti tek preko nekih 80 C. Naravno da radi stalno na 60 C ili nesto vishe ne bi bilo nikako zdravo na iole duze staze.
Jednom prijatelju je pre nekih 5-6 godina crk'o kuler u toku noci na tada popularnom Celeronu (PII). Taj procesor je tada std. radio negde izmedju 55-60 C. Ujutro kad ga je nashao sa crknutim kulerom, T mu je bila negde oko 110!!! I preziveo je, verovatno ne bi da je radio neki iole zahtevniji posao, ali eto... imao srece.
 
Kad_LupimLupim:
Desni klik na My Computer > Properties i tu mozes da vidis osnovni nfo o kompu :wink:
Sto se tice radne T procesora, normalno je da ako svi primerci rade na nrp. 41 C, da i tvoj radi na istoj! E sad nisu oni tako kilavi ko sto se cini i mogao bi da se oshteti tek preko nekih 80 C. Naravno da radi stalno na 60 C ili nesto vishe ne bi bilo nikako zdravo na iole duze staze.
Jednom prijatelju je pre nekih 5-6 godina crk'o kuler u toku noci na tada popularnom Celeronu (PII). Taj procesor je tada std. radio negde izmedju 55-60 C. Ujutro kad ga je nashao sa crknutim kulerom, T mu je bila negde oko 110!!! I preziveo je, verovatno ne bi da je radio neki iole zahtevniji posao, ali eto... imao srece.
ti celeroni su imali bakarno jezgro i njima cak ni malo visa temperatura nije smetala i cak ni malo veci napon im nije smetao tako je celeron od566 mhz mogao biti ganjan na 900 mhz bez nekih posledica
 

Back
Top