Veliki problem

srebro

Primećen član
Banovan
Poruka
681
Sklopio sam konfiguraciju od svojih starih delova i kada pokušam da upalim u nameri da podignem sistem sa cd-a začuje se ventilator,svetli zelena lampica ali monitor nikako neće da izadje iz standby moda i nemam nikakvu sliku.Pokušao sam i sa drugim monitorom ali ista priča... :( Zna li neko šta da radim?
 
Definitivno nije do grafičke..izvadio sam novu i probao sa njom ali ista priča,testirao sam i hard ali i on radi normalno u novom kompjuteru...Primetio sam da se ne čuje ono biiip kada upalim kompjuter iako se fen vrti i zelena lampica svetli..šta bi to moglo da znači? U bios ne mogu da udjem,jer monitor je i dalje u standby... :cry:
 
Stvar je definitivno u ploči ili procesoru.Imao sam kratak spoj jer sam stavio ploču direktno na metalno kućište...Ne znam samo da li ima leka ili da bacim u djubre i da li samo ploču,samo proc. ili oboje...Mislite li da bi pomoglo da clearujem CMOS sa jumperom? Neko mi reče da ako se biiip ne čuje,znači da nešto fali..možda pregoreni procesor...Koji čip je uopšte nadležan za dizanje monitora u život? :cry:
 
Pa ne moras baciti ni jedno ni drugo jer je veoma moguce da rade, otkloni to sto te muci (plocu od kucista) restart biosa pa probaj! Ako nece spremi pare za plocu proc. ti verovatno radi.
 
to se i meni dsilo kada sam cistio komp iznutra od prasine vidi dali si sve ama bash sve dobro povezao ni meni se nije culo blip neko poceo da kresti ko lood ja se usro i nakraju sve lepo zavrno do kraja i opet a znate sta je bilo graficka se nije dobro nabola samo joj milimetea r falio da idje u sklom tako da svaki delic je bitan .
 
pazi to za plocu i kuciste se i meni desilo (sramota) ali ploca mi besprekorno radi vec duze vremena... a ja nisam odmah skapirao sta sam uradio vec sam se jedno 4 sata cudio zasto se kompjuter ne ukljucuje a radi cooler i nema nikakvih pistanja (zvuci poznato a?) probaj drugu plocu...
 

Back
Top