AUTOEXEC.NT Reshenje.

Nina2

Domaćin
Poruka
4.676
Prvo uradite search za Autoexec.nt fajl. Kad nadjete onaj sto stoji u Repair folderu, desni klik misem i copy. Onda desni klik na Start, izaberite Explore i otvorice vam se mali prozorcic, pogledajte na levo, scrolujte dole do dela gde se nalazi Windows i kliknite na krstic, onda pronadjite System32 folder, klik desnim misem na njega i Paste.


A mozete probati i ovo: ovo je download link, mozeste odmah da ga startujete:

http://www.visualtour.com/downloads/xp_fix.exe

Naravno, za sve one kojima treba da se crta jer im gen za logiku bas i ne radi, ovo je resenje sledeceg problema:

16 bit Windows SubsystemC:\WINDOWS\SYSTEM32\AUTOEXEC.NT. The system file is not suitable for running MS-DOS and Microsoft Windows applications. Choose 'Close' to terminate the application.
 
Nina2,

zasto ne objasnis o cemu se radi.
Elem, to je problem koji se pojavio sa brisanjem AUTOEXEC.NT fajla kod WIN XP-a!

U principu je dovoljno da sa CD-a ponovo ubacis gore pomenuti fajl i u njegovim atributima cekiras Read only opciju.

Problem je resen!
 
ma ne, Nina je u fazonu da je neki strucnjak pa baljezga price tipa 'ko zna, znace..."
radi se o startovanju matorih programa pod windowsom xp....
za isti problem, umesto kliktanja milion puta, nadjite taj autoexev u diru c:\windows\system32 i jednostavno dodajte REM ispred
lh %SystemRoot%\system32\mscdexnt.exe
lh %SystemRoot%\system32\redir
lh %SystemRoot%\system32\dosx

i to je to...
mislim ono....
ko zna znace...i kome treba....nego, kome treba, moze da me pita nesto...a ja cu mu reci....pa sad....ko ima problem znace da ga resi....
 
Nina jeste strucnjak, ona je profi programer ako te neko pita ;)
I upravu je 100%, ako nekom ode taj AUTOEXEC.NT onda ce mu win izbaciti tu poruku, i on ce otici na pretragu doci na ovaj link, i skinuti ovo sto je Nina ostavila link i on ce mu sam to srediti nema nista on dase bakce oko pronalazenja foldera :cool:
 
Ok...
Posto je kuliraza zatrvorio topik na kome sam postavio ovaj problem, pre nego sto je na njega odgovoreno... Moracu ovako:

Ovako...

Windows u nekim slucajevima izbacuje gresku sa Autoexec.nt fajlom....
Svima nam je jasno da taj fajl treba da se vrati u Win32 folder.....

No medjutim....
Dosta puta mi se desavalo da posle restarta kompa, ponovo iskace ista poruka, i tako stalno.....
Reinstall system-a je pomogao....
To mi se vise ne desava....

Sada imam novi problem....
Neki programi, tipa Total Commader, nece da se startuje, ali ne prijavljuje gresku sa Autoexec.nt-om...
Kako to da popravim???

P.S. Kopiranje fajla u Win32 ne pomaze....
 

Back
Top