HALKIDIKI

Halkidiki,ove godine prvi put letujemo ovde....uplatio sam na Kasandri,Siviri ,hotel Jenny dvoje odraslih i dvoje dece (dve i deset god.) sedam nocenja u julu sa doruckom 395e plus sam dobio 50eura vaucer za naredno putovanje preko ove agencije....nesto mi ovo jeftino...sta vi mislite?Jel bio neko u Siviriju ili mozda u ovom objektu?Jel zna neko gde na Kasandri postoje neki sportski kopmleksi tenis,kosarka??...jer hotel osim bazena nema nista od aktivnosti.....
 
Vidim da je Gerakini mesto gde je Hellen letovala,da li mi moze blize objasniti kakva je plaza i da li ima vetra cesto,obzirom da planiram ici sa malom decom.
Hvala!

Плажа је дугачка, песковита, али су дубина воде и састав дна разаличити у различтим крајевма плаже. Десно је леп улаз, на три-четири метра креће дубина (преко главе), на средишњем делу плаже је неко мало веће камење на дну, помало клизаво од алги и зато тамо нема много купача (ја сам највише волела тај део плаже, баш због тога што нема никога, по 30 метара унаоколо ниједан пешкир, у сред јула). У том средишњем делу плаже је дуго плитко, вода скоро и не прелази висину рамена, тако да сам могла децу слободно да пуштам да пливају далеко. Десно, код хотела Геракина бич је улаз псековит, очишћен, дуууугачак плићак...
Били смо 12 дана тамо у јулу месецу и само последњег дана је било ветра и мало таласа...

За малу децу плажа хотела Геракина бич је идеална! Улаз је слободан за све (ми нисмо били гости хотела), а и коришћење хотелског базена је било дозвољено свима...
 
Ove godine kao i prošle Kalitea :D
Na 90km od Soluna, na istočnoj strani poluostrva Kassandra, na dugačkim peščanim plažama, okružena borovim šumama leži jedna od najvećih tajni Halkidikija – Kallithea. Fantastične uvale i plaže. Ali to i nije toliko bitno. Ono što je osnovna odlika ovog mesta je "Night Life". Kompetan noćni život Soluna se u toku letnjih meseci seli u ovo mesto kao i svi turisti sa Halkidikija koji žele dobar i kvalitetan provod.
 
imgp2165x.jpg


imgp2166k.jpg


imgp2171g.jpg


imgp2174x.jpg


imgp2175i.jpg


imgp2187q.jpg


imgp2207.jpg


imgp2211m.jpg


imgp2223i.jpg


imgp2240q.jpg


imgp2245b.jpg


imgp2247.jpg


imgp2251i.jpg


imgp2273.jpg
 
... a jel smem ja da kazem da se meni ta plaza nije dopala :zkez:
ima tu mnogo lepsih u blizini

Ne smeš jer sam zaljubljen u istočnu obalu Sitonije. Na slikama imaš najmanje 3 različite plaže. Jedna je Karidi, druga Orange, a za treću se više ne sećam kako se zove jer smo tu kampovali na kratko i alkoholisali se na dugačko.

Znam da ima još lepih plaža širom Halkidikija. Dobar deo sam

glenbowmanwikimediacomm.jpg


obišao. Nego daj baci slike da vidim moćda ima nešto što sam propustio i eto mene tamo za par dana.
 
Ne smeš jer sam zaljubljen u istočnu obalu Sitonije..

:( ............................ :zplez:

Mislila sam na onu pored Vurvurua ili tako nekako , mozda Karidi .. prepoznajem je
To je meni plaza za malu decu .. al bas malu ... plicak bezgranicno daleko , neuredjena skroz u smislu da svako baca sta hoce po njoj
a cak ni oni sto drze kioske se ne trude da predvece nesto sakupe .
Jeste pesak beo i sitan i imas gde da se sakrijes u hlad ako je prevruce ... ali stvarno ne volim da setam kroz vodu bar 100 m da bi dosla do iole pristojne dubine za plivanje.
I ja volim Sitoniju ... obisla sam je celu i istocnu i zapadnu obalu ... mozda sam nesto malo propustila .
Sinoc sam tek dobila slike na Cdima koje su spasene sa starog Hd ... ako iskopam , postavicu

PS ... inace , ja idem za par dana :mrgreen:
 

Back
Top