Vojna akademija - RTS

Ne znam kakvu seriju o vojsci treba snimiti, a da te nije "propaganda"? Ili je to zabranjena tema?

Serija je ok prenela tu neku đačku atmosferu i to mi se sviđa.

Propaganda jeste...i uglavnom svaka serija te vrste ima tu ulogu...a i uopšteno sve serije ili su propaganda, ili slika nečega, ili nose neku poruku...retko koja je bez toga...zabranjena tema...nije...i nema razloga da bude...

Snimiti bilo koju seriju koja nije toliko veštačka, toliko prenaduvana...toliko kopirana...

Treba da snime neku opuštenu seriju koja prikazuje realno stanje...a ne da predstavlja ''amerikanski'' stil...
 
Ali treba nam profi vojska da ratuje po Avganistanu, i sprovodi demokratiju kad udjemo u NATO.
;)

А можда не ратују по Авганистану ?...
...али зато ће у ??? Сирију z;)...Не дао Бог да бију народ,има зато ови други униформисани :zroll:...
Него одгледах и ја и другу епизоду...као што рече неко "амерички" стил војске,чак и онај поздрав код једног од официра не личи на наш поздрав ...на жалост...
а и овај Лечић,боље да је глумео неког ко је против војске...
 
Ajde ako je predvidiva reci šta nas očekuje u budućnosti u seriji, pa da vidimo koliko pogađaš.

I o tome sam pisao

Jeftina propaganda ministarstva odbrane, sa gomilom klisea od likova: prvog sutnula riba, pa odlazi na vojnu akademiju, gde ce naci "zenu svog zivota", drugi je razmazeni "punisic", tatin sin, treci je socijala, cetvrti je neki smotanko, koji ne moze ni da prdne bez tatinog blagoslova...

I to na osnovu pogledanih pola sata prve epizode...
Posle toga sam promenio kanal i nemam nameru da vise gledam ovu seriju...

Ej bre ljudovi kome se ne svidja serija idi pa gledaj grand i cekaj Sasu Popovica kad bude pitao sta mislis da li si prosao? :D

A kome se toliko svidja serija, da ne trpi istomisljenike, neka napravi grupu svojih istomisljenika na "fejsu" i svirsava na seriju do mile volje...
Ovo je forum i svako moze da izrazi svoje misljenje, bilo pozitivno, bilo negativno...
 
Poslednja izmena:
Ja nisam prorok pa da gledam u pasulj i predivadjam sve detalje do tacnina, pogotovo jer sam batalio sa gledanjem posle pola cuke.
Glavni motivi i sudbine likova su predvidive...
I nemam vise nameru da se upustam u ove infatilne rasprave...

Zaista je neverovatno predvideti da će se u seriji u kojoj ima gomila mladih glavni lik smuvati sa nekom. Stvarno neverovatna moć zapažanja.
 
Iz aviona se vidi da je napravljena da malo promoviše vojsku,čak su i nabrojene sve potencijalne privilegije,ne moramo da se pitamo ništa...:)
A tu je i bratstvo i jedinstvo svih naših naroda i narodnosti...:lol:
Ali,za početak sviđa mi se...mladi,lijepi glumci,pozitivna atmosfera...biće i nekih ljubavnih zapleta,sve u svemu nije loše...:)
Stvarnost je vjerovatno malo drugačija,ali kad mogu Ameri da snime "Top gan",što ne bi mogli i mi "Vojnu akademiju"...
 
Nadam se da će akcenat biti na vojsci, a ne na ljubavnim zavrzlamama glavnih glumaca. Mada, čim su uzeli glumce ( a ne prave akademce, koji ionako moraju da idu na nastavu itd.), nema bogznašta da se očekuje (sigurno oni neće roniti s puškom :malav: )
 
А можда не ратују по Авганистану ?...
...али зато ће у ??? Сирију z;)...Не дао Бог да бију народ,има зато ови други униформисани :zroll:...
Него одгледах и ја и другу епизоду...као што рече неко "амерички" стил војске,чак и онај поздрав код једног од официра не личи на наш поздрав ...на жалост...
а и овај Лечић,боље да је глумео неког ко је против војске...

PA to, to, neće valjda učiti naše vojne običaje.
 
...Гледајући ову серију приметио (и зачудио) да још нису измењене команде што су биле још 1990 (кад сам био у војсци)
...После свог овог растурања војске и НАТОнатурања,мислио сам да ће да вичу - јес сер !...
А серија ? Па шта знам ,ако је не гледам као ЕПП за ВА,може се гледат ...
 
Završio sam dve podoficirske škole i VVTA (takođe i civilni fakultet) i ova serija je na neki način promašaj. Zašto? Uložena su značajna sredstva u pokušaju da se opravdaju neke promene u Vojsci za koje je još rano ali očigledno je, ne donose poseban boljitak, odnosi među ljudima su kruti i izveštačeni, stvarni život je drugačiji, oficiri su prikazani na jednostran način a pitomci ne uverljivo bledi. U grupama pitomaca se uvek formira neki lik koji je u stvari ne formalni vođa a mudrost formalnog vođe (komandira voda) je da mudro iskoristi njegovo "šefovanje". Lični problemi pitomaca su obično puno kompleksniji i drugačijeg sadržaja. Obuka obično nosi neke druge probleme a ponekad i ne mogućnosti pojedinih pitomaca. Život u vojnim školama je naravno vrlo interesantan i sa puno problema (ali i sa često prevladavanjem istih), slojevitiji i mnogo sočniji od prikazanog te stoga mislim da je scenario a i režiju trebalo poveriti nekom ko je imao ozbiljnije iskustvo sa pitomcima. Primećujete da stalno upotrebljavam izraz pitomac. To je zbog toga što smatram da nije ni trebalo uvoditi naziv kadet jer to je očigledan pokušaj da naša Vojska pokušava da liči na američku (rukovodioci očigledno podlegli filmu "Top Gan"). Primećujete i da pominjem podoficirske škole. To je zbog toga što smatram da je ukidanje podoficirskih škola potpun promašaj (klasična podoficirska škola je bila rasadnik izvanrednog kadra za rad u trupi a i kao rasdnik za Vojnu akademiju a ove prekvalifikacije npr, vet.tehničara u podoficira je promašaj). Život pitomaca je vrlo interesantan i svakako je trebalo snimiti seriju ali ne na ovako stereoptipan i krajnje ne uverljiv i propagandan način.
 

Back
Top