DEFEKTOLOGIJA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
kal:
Upisao bih defektologiju. Jer neko moza da me posavetuje oko prijemnog? Jel tezak fakultet. Jer ima kolokvijuma
Ovako...prijemni nije tezak,bio(30),psiho(15),socio(15),najvise pitanja iz bio...upisi se na bilo koji smer...najlakse je upisati se na tifloloski ili na somatopedski...mada sada sam nesto nacuo da nece moci da se prebacuje sa smer na smer,osim ako nemas jak prosek,mada cisto sumnjam u to,inace,prebacivanje kosta 3.000 dinara...Kupi informator na faksu,tamo imas primere ispitnih pitanja...ja sada prva godina...tako da i mene muce ista pitanja...za koji si ti smer zainteresovan?pretpostavljam da znas koji smerovi postoje:)...ukratko...pedagogija(uslovni),iz dva dela,kolokvijum u martu,sociologija(opustencija,100strana,imas predrok ako radis seminarski),uvod u defektologiju(uslovni,ne deluje tesko,puno vezbi,obidjes sve ustanove u Bg-u...sremcica,kanarevo brdo,...,ima kolokvijum za koji nismo sigurni da li oslobadja jednog dela ispita ili ne:)),engleski(pismeno se polaze...),genetika(uslovni,samo kolokvijum,eliminatorni,da ne bi izlazili na ispit oni koji nista ne znaju,izgleda da ce se ispit polagati pismeno od ove godine sto je po mom misljenju lakse),fiziologija(,uslovni,najtezi ispit,pismeno...),psihologija(opsti deo preko kolokvijuma,psihologija licnosti usmeno,uslovni ispit).Svi profesori su strava,veliki strucnjaci,predavanja su uglavnom zanimljiva...gledaj da sto vise ides na predavanja i hvatas beleske...literatura je dosta diskutabilna...ako te jos nesto zanima slobodno pitaj,nadam se da sam ti pomogao :wink:
pozdrav
 
Ja iskreno planiram logopediju, ali mi je malo glupo jer su uglavnom devojke. Ti koji si smer? Imam uspeh dobar ali me je strah za prijemni. Ti jesi imao neke testove ili si ucio direktno iz knjiga? A I ohrabljenje mi je malo sto kazas da fax nije tezak……….
 
kal:
Ja iskreno planiram logopediju, ali mi je malo glupo jer su uglavnom devojke. Ti koji si smer? Imam uspeh dobar ali me je strah za prijemni. Ti jesi imao neke testove ili si ucio direktno iz knjiga? A I ohrabljenje mi je malo sto kazas da fax nije tezak……….

Pa sta ja znam...logopedija se dosta razlikuje i to ti je klinicki smer...i pristup je individualni...sto se tice zaposlenja...imas dosta mogucnosti,svuda imas logopeda+mozes da radis privatno...to jeste,tamo ima najvise devojaka.Ma prijemni ti je opusten,veruj mi...najvise spremaj bio...toga ima najvise na prijemnom...logopedski je kako sam cuo najtezi smer...ali to su samo price...ja sam na prevenciji...samo sam ucio iz knjiga...nema puno stvarno...ne uce se cele knjige nego samo delovi...najlakse ces na prvoj godini da odlucis kada budete(ako upises:)) obilazili ustanove...na logo.nemas metodike srpskog,matematike itd...na prevencije imas dosta tipova:)
poz
 
Ma ja bih logo, ali mi je zanimljiva I prevencija. Mislim da je lakes upisati logopediju,(to sam zakljucio od rezultate proslog prijemnog.) A vidis I ti kazas da ce mozda ukinuti da se prelazi od jednog na drugi smer. Covece mnogo ti hvala, pa se vidimo mozda sledece godine. Ako mi jos nesto treba mozas li mi napisati tvoju e-nail adresu?
 
Anonymous:
Ma ja bih logo, ali mi je zanimljiva I prevencija. Mislim da je lakes upisati logopediju,(to sam zakljucio od rezultate proslog prijemnog.) A vidis I ti kazas da ce mozda ukinuti da se prelazi od jednog na drugi smer. Covece mnogo ti hvala, pa se vidimo mozda sledece godine. Ako mi jos nesto treba mozas li mi napisati tvoju e-nail adresu?
Sa prevencijom kazu da je malo frka za posao...ali nemoj da te to sputava,mnogo je lepse kad studiras nesto sto te zanima:)...ma opusteno ces se upisati,ne treba ti duze od dva meseca MAX za prijemni...
Nema na cemu...zoranpetrovic84@yahoo.com
poz
p.s.pogledaj i sajt www.defektologija.net pa tu imas forum pa se i tamo raspitaj
 
Treba mi mala pomoc.... Ja studiram na Uciteljskom i moram da pisem seminarski o mucanju, bila sam na Defektoloskom, ali me je bibliotekar izbacio :D posto nisam znala koja mi je literatura potrebna....jer ni moja profesorka ne zeli da podeli tajnu iz cega ja to treba da spremam... Pa ako neko moze da mi kaze koje knjige da mu trazim? Unapred zahvalna :)
 
cao svima...ja imam mnogo nedoumica oko ovog faxa...prvo brine me svedocaanstvo od prvog razreda koje nikako ne mogu da nadjem...da li se kako moze izvaditi drugo??? drugo...brine me prijemni ispit iz biologije,sta otprilike bude u njemu,neke vaznije stvari pisane u boldu ili ide i nesto manje vazno? pomozite molim vasss :)))) hvala vam puno unapred :D
 
cao svima...ja imam mnogo nedoumica oko ovog faxa...prvo brine me svedocaanstvo od prvog razreda koje nikako ne mogu da nadjem...da li se kako moze izvaditi drugo??? drugo...brine me prijemni ispit iz biologije,sta otprilike bude u njemu,neke vaznije stvari pisane u boldu ili ide i nesto manje vazno? pomozite molim vasss :)))) hvala vam puno unapred :D

Sto se tice svedocansta-mogu i moraju da ti daju drugo, raspitaj se u skoli. A sto se tice biologije bude i opstih stvari i deljaljisanja. Moj ti je savet da ako moras da se upises na budzet-dobro spremis sve za prijemni.
 
hvala puno...isto tako me zanima da li mogu negde da nabavim pitanja po kojima cu raditi, jer mi lekcijsko ucenje oduzima mnogo vremena i mnogo me zamara, posebno iz biologije.... to mi bas pravi veliki problem. Kupila sam informator i u njemu ima uzorak jednog testa...:dash: To mi naravno nije dovoljno, nabavila sam svu literaturu ali su knjige jaaako lose, sve je pisano u istom redu i nista nije istaknuto tako da ne mogu ni da se snadjem kako treba... na koji nacin ste vi ucili? Hvala puno...Mnogo me hvata nervoza oko ovog prijemnog...:poludeo: i da.... Nasla sam svedocanstvo tak da bar s tim nemam problema...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top