hidrogen i cepeni cunci

jos pamtis dan kad je mama otisla pijanog oca i plac iz dvorista udarce koji je od tebe odvode to se nikad ne zaboravlja.jos pamtis skolu hladnu sumornu i svoju mladost kratku umornu,srecu ne poznajes jer je bilo nije za nju nema mesta u tvome secanju ref................................................. a ti si najaci na svetu zaboravljen i otpisan od svih a ,ti mozes razbiti planetu jer si uvek bio hrabriji od svih..................................................jos pamtis vukovar i kisu olova,jos pamtis zagreb i pet golova,jos pamtis fabriku gomilu poltrona sva ta ista govna komunisticka ref. ...........................................jos pamtis noc kad je rekla da je kraj,suze u njenim plavim ocima njeni joj nisu dali za njih si bio mali decko koji ne obecava
 
u nase malo mesto prolece je stiglo
i sve sto moze da radi na posao se diglo
i nije vazna skola,vec koliko si jak
da pravis malter il da nosis dzak.
zato omladina nasa sprema se za rad
Krusevac,Negotin ili Novi Sad
sve jedno jer mesalica svugde ista je
a njima samo skela dobro pristaje
 
ona dolazi iz provincije
gde crne kise nikad ne prestaju
sa sobom nosi samo oziljke
da je secaju i upozaravaju
da se nikada vise ne ponovi
zauvek druga zauvek poslednja
i u kuci i na ulici
nikad nikom nije bila potrebna
..........................
............................
....................
............................
......................
zaboravi da postojim
zaboravi kao i svi do sad
zaboravi ja nikom ne trebam
ja samo zelim biti slobodna
...........................
 
u nase malo mesto prolece je stiglo
i sve sto moze da radi na posao se diglo
i nije vazna skola,vec koliko si jak
da pravis malter il da nosis dzak.
zato omladina nasa sprema se za rad
Krusevac,Negotin ili Novi Sad
sve jedno jer mesalica svugde ista je
a njima samo skela dobro pristaje
...i tako 12 sati radice se zivo
uz otrcane viceve salamu i pivo
a umoran kad legne sanja lepe zene
i seca se mladosti svoje izgubljene
dokle vise tako da radi za druge???
dokle da bude pun ocaja i tuge???
na pragu od svoje je 30-e vec...
a jos nije nasao put do svoje srece...




ni ja ne mogu da verujem da neko zna za cepene cunce! ako nekog zanima, imam linkove za njihova oba albuma, na pm...
 
Definitvno jedni od mojih omiljenijih bendova. Tesko da neko ima iskrenije tekstove od njih. Cunci sviraju od 91`, a bubnjar i dalje nema bubanj. Momci rade preko leta na gradjevini i od toga zive, a za skoro 20 godina koliko sviraju nikad nisu uzeli ni jedan dinar od svirke. Velika je sramota sto ovako dobari bendovi nisu ni najmanje medijski ispraceni, ali to se naravno i ne moze ocekivati u ovoj zemlji.

Svakog 31. jula se u Ladovicama( Selo pored Vlasotinca, odakle su ova 2 benda) se odrzavaju pivski dani, na kome pored ova 2 benda koji su stalni nastupaju uvek i jos 2,3 manja benda iz provincije. Prosle godine je bio cak i Novembar.

 

Back
Top