Antidepresiv za anksioznost

De, de, de prikoči malo momak. Slažem se i ja sa većinom činjenica i faktora koji utiču na ovakvo stanje u društvu, ali još neke činjenice treba uzeti u obzir.
Danas u svetu prema izveštaju Svetske zdravstvene organizacije 350 miliona ljudi boluje od nekog oblika depresije, a predviđa se da će 2030-te godine svaki četvrti stanovnik planete biti u ovoj poziciji.
Dakle ako nam je A - bolest , i ako nam je B - lek. Elementarna logika nalaže da B treba da drži A pod kontrolom.
Imamo li mi u praksi ovu situaciju? Nemamo. Šta to dalje implicira? ANTIDEPRESIVI NISU U STANJU DA SPREČE PANDEMIJU DEPRESIJE! ČAK ŠTA VIŠE JE STIMULIŠU.
Ovo nije moj stav, već mišljenje najeminentnijih ljudi Svetske zdravstvene organizacije.
Logičan zaključak bi bio da treba hitno pronaći C - nov način za lečenje ove bolesti.
Srpski rečeno B je PREGAZILO VREME.
Zašto je to tako? Depresija nije u međuvremenu postala imuna na antidepresive. Da li se danas nakon toliko decenija pitamo:Da nam nije možda POGREŠAN PRISTUP ovom problemu?

Ljudski organizam je izuzetno složen sistem, i programski gledano sposoban je da se samoodržava. Programer je predvideo nastanak eventualnih anomalija i stvorio programčiće za njihovo otklanjanje. U prevodu, to bi značilo da je predvideo sve moguće kvarove i našao način da ih otkloni.
Što se raka tiče, kada ste se već dotakli teme, ista je situacija. Programer je predvideo nastanak ove ćelijske anomalije (besmrtnost kao alternativa smrti) i postarao se da program završetka životnog ciklusa (apoptoza) veže na istom lokusu gde i program kontrole ćelijske deobe, kao i program svrhe i funkcije ćelije. Šta mislite da su ovi programi razdvojeni na DNK lancu.?
Mogli bi smo vrlo lako, možda već danas imati večnu mladost u praksi. Pobedili bi smo starost, ali bi smo za nekoliko stotona godina nakon izlaska iz ekvilibrijuma nestali sa Planete usred prenaseljenosti. Obzirom da smo kao vrsta konstantno opterećeni smrću, i da nam težnja ka večitoj mladosti nije strana, ovaj scenario bi se sigurno desio.
Neko mnogo, mnogo pametniji od nas se pobrinuo da do toga ne dođe. Imamo besmrtnost u DNK ćelijama raka, ali je ne možemo upotrebiti.

Hoću jednostavno da kažem da je život naučna fantastika, kreacija uma koji je daleko sofisticiraniji i od najinteligentnijeg ljudskog mozga.

Nikada, stoga nemojte misliti da ste pametniji od života koji se odvija u ljudskom organizmu.

Kada to shvatite (neki neće nikada), zaključićete da sigurno VAŠE REŠENJE ZA NASTALI PROBLEM NEĆE BITI BOLJE OD REŠENJA KOJE JE SAM PROGRAMER KONCIPIRAO.

(Pametan čovek uči od pametnijeg dok se budala pravi pametan). Sve što treba da uradite je da otkrijete KOJE JE TO REŠENJE, i KAKO DA SINERGIJSKI DELUJETE.

Ljudski antidepresivni program nema rešenje tipa sprečavanja razgradnje neurotransmitera u mozgu.
Složićete se da je do ove ideje došao neko od naučnika koji se slučajno ili namerno bavio ovom ili možda nekom drugom tematikom.
Da li se nauka dovoljno potrudila da otkrije ono PROGRAMSKO REŠENJE za izlazak iz ovog stanja? Zašto ga neko ne potraži, i reši nas ove hemije za uvek?

Sama definicija antidepresiva kaže: Antidepresivi su lekovi za otklanjanje SIMPTOMA depresije.

Antibiotici si lekovi koji, kao što znamo ubijaju bakterije kao UZROČNIKE nastale bolesti.

Primećujete li razliku?

Antidepresivi u suštini i nisu dizajnirani da otklone uzroke obolenja, već da smanje ili otklone SIMPTOME, tako što će blokadom razgradnje seratonina OBMANUTI program, i dovesti ga u zabludu da je sve u redu i da poremećaj ne postoji. Koji po vama lekovi otklanjaju uzroke depresivnog stanja?
Šta vi u stvari radite? Vi praktično opijate stražare da ne registruju provalu. Zbunjujete sistem umesto da radite sinergijski na otklanjanju uzroka. Da li iz neznanja ili namere, vi praktično obarate sistem, kako ne bi reagovao na UZROKE DEPRESIJE.
Antidepresivi u stvari dovode do generisanja pogrešnog - lažnog signala koji stiže do centrale, i naravno prirodni antidepresivni program se ne pokreće. Zaobilazite ga i PREUZIMATE KONTROLU nad psihološkim stanjem osobe.
Ovo bih poredio, sa terapijom imunosupresivima za osobu koja je sklona nastanku tumora.

Ovakva vrsta mešanja u rad i funkciju jednog kako sam na početku već rekao visoko sofisticiranog mehanizma, sigurno ne donosi ništa dobro. Napred navedene statistike samo potvrđuju ovu konstataciju.
Ubacio sam malo ovde teorije čoveka koji je meni lično pomogao kod rešenja jednog problema. Slučajno smo se sreli i oduševio me je svojom zdravom logikom. Nije psiholog, stručnjak je u nekoj drugoj oblasti znanja, ali ima fantastično dobar izbor rešenja za svaku životnu situaciju.
 
Ma sa kim da pričaš?
Sa HEMIČARIMA da pričaš.
Pravi doktori su, draga moja na svetskim klinikama. Ima ih naravno i kod nas, ali se ne bave forumašenjem sigurno. Ovo su vam neke Kosovske diplome koje se kriju iza, za mnoge od nas nerazumljive terminologije. Pokušavaju da nas fasciniraju, dodeljuju nam dijagnoze, savetuju i svaki malo bolji psihoanalitičar bi im ustanovio ne jednu već više dijagnoza.
 
Ma sa kim da pričaš?
Sa HEMIČARIMA da pričaš.
Pravi doktori su, draga moja na svetskim klinikama. Ima ih naravno i kod nas, ali se ne bave forumašenjem sigurno. Ovo su vam neke Kosovske diplome koje se kriju iza, za mnoge od nas nerazumljive terminologije. Pokušavaju da nas fasciniraju, dodeljuju nam dijagnoze, savetuju i svaki malo bolji psihoanalitičar bi im ustanovio ne jednu već više dijagnoza.
Sto kazes prijatelju diplomu je lako kupiti a i verujem da su je (vecina) tako nabavili, i mogu samo da se teše sa njom jer ja i ti znamo kako je njima u glavi a svakako da dobro nije.Ne kazem ima ovde sasvim dobrih osoba tj jedna sam ce se javiti koji mi uvek pristupi kao coveku a ne broju, a ostali su go olos i kompleksas (i bas me briga za moguci ban zbog vredjanja evo ne znam kako cu spavati nocas :D )
Sve u svemu njima je titula samo bitna a to vuce komplex vise vrednosti, eto da zagrebem povrsinu...Nije sramota biti bolestan, sramota cak i jadno je negirati to.Ali dobro njima je tako lepo...
 
Mene bi bilo sramota da obelezavam celu jednu profesiju kao ljude koji su kupili diplomu. To sto sama nisi sposobna da posteno steknes diplomu ne znaci da drugi ljudi nisu sposobni da do iste dodju na posten nacin. Recimo, takvi ljudi koji to rade sto ti sad radis verovatno su rodjeni kao g..no.
 
Mikelo, spustite loptu i ti i Malenano....Sad tu uskocio i Radovan, koji svuda vidi HEMIJU, placenistvo, farmakosenzacije i ostale stvari pa dogrejao vatru......Vas dvoje ste se zakacili oko proste igre reci....Neko je nesto rekao a ovaj drugi nije lepo razumeo i ispalo je svasta nesto.... Mikelo, kakvi sve ljudi postoje na forumu, Malenano i nije losa osoba....Moras imati odr pristup i videces da svaka osoba ima u sebi i puno toga dobrog, samo je bitno da li cemo joj to dozvoliti da iskaze ili ne.

Malenano, kada Mikelo nesto napise, u najvecem broju slucajeva je najverovatnije u pravu, nekada ne odabere pravilan fond reci ili se ne izrazi lepo pa se stvara utisak da je grub, ovakav onakav, nadobudan, placeni doktor sa titulom itd...

Ni to nije bas tako, ali moramo imati razumevanja, jer svi smo mi ziva bica, pa cak i doktori i studenti medicine i bilo cega drugog, i svi imaju emocije, prag tolerancije, imaju los dan, mogu biti razdrazljivi u tom trenutku, depresivni, ovakvi onakvi.

Tako da ono, spustite loptu pa da pricamo o temi ozbiljnije, ali bez zavera "hemija, farmakomafija, smanjenje populacije, zle namere, bogacenje, trange, frange".....Od toga nema nista. Niko ne mora da pije nikakav lek niti da ide kod lekara. Nas sistem ionako lose funkcionise jer imamo mali broj lekara koji rade a previse pacijenata po lekaru, a tehnoloska sredstva nikakva i uslovi za rad, a odgovornost velika.

Tako da lekaru uopste ne trebate jos I VI . A stice se utisak kao da mislite da lekari jedva cekaju da im odete. Nije tako.

Prema tome zasto onda idete i lecite se i pijete lekove, zasto? Obrni-okreni, i sami na kraju shvatite kada je tesko da nema niceg boljeg od tog trenutnog ponudjenog. Ali onda nije lepo nipodastavati to i nekog nazivati hemicari ovakvi onakvi.

Bolje umesto da osoba siri negativne emocije i poboljsava negativna-agresivno-depresivna stanja, da to vreme i psihicku energiju upotrebi za diskusiju sa ljudima koji ce joj pojasniti kako funkcionise medicina ili bilo koja druga nauka, kako bi razumeli sta je sve oko nas, sta kako funkcionise, i kao produkt toga kako bismo imali bolji kvalitet zivota, a ne kako bi smo ziveli 24h u paranoidnim razmisljanjima kako je sve crno, kako niko nista ne zna, kako je sve sto postoji laz i sluzi za neko zlo kako ovo kako ono.

Ljudi sa takvim nacinom razmisljanja dzabe vam i svi doktori i bilo koji lekovi.
 
Sto kazes prijatelju diplomu je lako kupiti a i verujem da su je (vecina) tako nabavili, i mogu samo da se teše sa njom jer ja i ti znamo kako je njima u glavi a svakako da dobro nije.Ne kazem ima ovde sasvim dobrih osoba tj jedna sam ce se javiti koji mi uvek pristupi kao coveku a ne broju, a ostali su go olos i kompleksas (i bas me briga za moguci ban zbog vredjanja evo ne znam kako cu spavati nocas :D )
Sve u svemu njima je titula samo bitna a to vuce komplex vise vrednosti, eto da zagrebem povrsinu...Nije sramota biti bolestan, sramota cak i jadno je negirati to.Ali dobro njima je tako lepo...


Naravno da nije sramota. Zasto bi bilo sramota? Je l sramota kada neko ima cirozu jetre? Mozda je sramota ako je alkoholicar i ako je istrosio celu ustedjevinu na alkohol i zapostavio decu i porodicu, ali sama ciroza jetre nije sramotna.

Kao ni pokvaren zub, ili mozdana aneurizma koja ce izazvati hemoragiju.

Tako i ovo - gledaj na depresiju i slicna stanja kao na poremecaj metabilizma. Gde je poremecen tok neurotransmitera.

To je ono sto ne razume Radovan npr. On misli da je depresija i ostala anxiozna/shizofrena stanja zapravo magija i nesto sto se desava ako mnogo gledas TV ili ako se inatis ili ako ne zivis pravilno, udaljavas se od "prirode" ili od boga/ezoterisjko magicno bice.

Ono jeste da ovi faktori svi uticu na blaaago pogorsanje i poboljsanje stanja, ali neko ko ima poremecaj metabolizma kao takav, i kada je zapravo poremecaj/bolest/stanje uzrokovano bioloskim, genetskim faktorima kao patologija rada mozga, dzabe onda da neko meditira, da se bavi sportom da pozitivno razmislja i da pije tamo neke cajeve iz alternativne medicine i da se maze nekim cudnim mazanijama i kremama,uljima.

Dakle, ne radi se o zaveri, ne obozavaju lekari da od nas prave zombije koji ce im ostavljati pare za lekove do kraja zivota, nego se moze raditi i o "prikrivenoj depresiji" gde osoba zapravo misli da nema depresiju a ima citav niz somatskih simptoma za koje ostali strucnjaci ne mogu naci organski dokaz i pokazatelj.
Po radovanu ispada da svakom coveku i kome nije nista - gurnu lekove u sake.....Niej bas tako....Procitajte ovaj clanak:

http://www.bol.rs/blogovi_strucnjaka/telesne-tegobe-kao-maska-depresije_12_02_2012#content


"Na primer, kada su u pitanju pacijenti koji se srpskim lekarima žale na glavobolje i bolove u vratu i leđima, pretpostavka je da oko polovine njih u suštini nema organske uzroke tegoba.
Idu od lekara do lekara…
Pacijenti sa maskiranom depresijom žale se na mnogobrojne tegobe, kao što su pospanost, palpitacije (preskakanje srca), bolovi i grčevi u stomaku, glavobolje, bolovi u leđima, vratu ili grudima, trnjenje u rukama ili nogama, kao na i mnoge druge neodređene i neprecizno definisane somatske (telesne) poremećaje.
Dakle, kod ovih pacijenata somatski simptomi su toliko izraženi da izbijaju u prvi plan, tako da pacijenti najčešće nisu svesni svog neraspoloženja, odnosno prave prirode svoje bolesti. Dijagnoza maskirane depresije se tako postavlja eliminacijom svih organskih poremećaja (oboljenja) koji bi mogli da objasne tegobe kakve pacijent oseća.
Zbog svojih tegoba, pacijenti sa maskiranom depresijom obilaze lekare različitih specijalnosti, podvrgavaju se mnogobrojnim nepotrebnim ispitivanjima i snimanjima itd. Po mehanizmu začaranog kruga, to još više pogoršava njihovo stanje, a predstavlja i ogroman teret za zdravstveni sistem u celini. "
 
Mikelo, spustite loptu i ti i Malenano....Sad tu uskocio i Radovan, koji svuda vidi HEMIJU, placenistvo, farmakosenzacije i ostale stvari pa dogrejao vatru......Vas dvoje ste se zakacili oko proste igre reci....Neko je nesto rekao a ovaj drugi nije lepo razumeo i ispalo je svasta nesto.... Mikelo, kakvi sve ljudi postoje na forumu, Malenano i nije losa osoba....Moras imati odr pristup i videces da svaka osoba ima u sebi i puno toga dobrog, samo je bitno da li cemo joj to dozvoliti da iskaze ili ne.

Malenano, kada Mikelo nesto napise, u najvecem broju slucajeva je najverovatnije u pravu, nekada ne odabere pravilan fond reci ili se ne izrazi lepo pa se stvara utisak da je grub, ovakav onakav, nadobudan, placeni doktor sa titulom itd...

Ni to nije bas tako, ali moramo imati razumevanja, jer svi smo mi ziva bica, pa cak i doktori i studenti medicine i bilo cega drugog, i svi imaju emocije, prag tolerancije, imaju los dan, mogu biti razdrazljivi u tom trenutku, depresivni, ovakvi onakvi.

Tako da ono, spustite loptu pa da pricamo o temi ozbiljnije, ali bez zavera "hemija, farmakomafija, smanjenje populacije, zle namere, bogacenje, trange, frange".....Od toga nema nista. Niko ne mora da pije nikakav lek niti da ide kod lekara. Nas sistem ionako lose funkcionise jer imamo mali broj lekara koji rade a previse pacijenata po lekaru, a tehnoloska sredstva nikakva i uslovi za rad, a odgovornost velika.

Tako da lekaru uopste ne trebate jos I VI . A stice se utisak kao da mislite da lekari jedva cekaju da im odete. Nije tako.

Prema tome zasto onda idete i lecite se i pijete lekove, zasto? Obrni-okreni, i sami na kraju shvatite kada je tesko da nema niceg boljeg od tog trenutnog ponudjenog. Ali onda nije lepo nipodastavati to i nekog nazivati hemicari ovakvi onakvi.

Bolje umesto da osoba siri negativne emocije i poboljsava negativna-agresivno-depresivna stanja, da to vreme i psihicku energiju upotrebi za diskusiju sa ljudima koji ce joj pojasniti kako funkcionise medicina ili bilo koja druga nauka, kako bi razumeli sta je sve oko nas, sta kako funkcionise, i kao produkt toga kako bismo imali bolji kvalitet zivota, a ne kako bi smo ziveli 24h u paranoidnim razmisljanjima kako je sve crno, kako niko nista ne zna, kako je sve sto postoji laz i sluzi za neko zlo kako ovo kako ono.

Ljudi sa takvim nacinom razmisljanja dzabe vam i svi doktori i bilo koji lekovi.
Nismo nepismeni da nam se prodaje magla,bar ne ja.
 
Juce mi je prepisano da pijem AD Zoloft zbog jakih nervoza koje su mi se pojavile pre nekog vremena (verovatno usled emocionalne preforsiranosti) koje se manifestuju kao konstantna jaka napetost celog organizma u toku celog dana, koja mi onemogucava normalno funkcionisanje. To ide dotle da ne mogu mirno da sedim i da se koncentrisem na bilo sta vec bih samo setao, uopste negde se kretao da bih smanjio tu napetost. Depresivnih faza (cini mi se) nemam.
Lekar mi je prepisao antidepresiv Zoloft i to 25 miligrama prvih 6 dana a posle 50, jednom dnevno.
Pijem ga vec dva dana i osecam neprijatne nuspojave, pre svega vrtoglavicu, poremecaj vida i nervozu (ne znam da li je ovo povezano sa lekom posto to svakako imam).
Takodje sam dobio i Ksalol 0,25 mg da pijem.
Interesuje me da li je jos neko iskusio ovakve posledice tog leka, da li je to normalno i prolazno i PRE SVEGA da li ce mi taj lek zaista pomoci oko moje nervoze posto mi zasada samo pravi vece probleme nego koristi (ipak ga pijem samo dva dana)?

Molim vas samo dobronamerne komentare.
Hvala
Kao i ostali antidepresivi te grupe antidepresiva: inhibitori ponovnog preuzimanja serotonina (SSRI antidepressants), ni Zoloft ne liječi anksioznost. Piše ipak da liječi "social anxiety" to jest anksioznost izazvanu prisustvom u društvu, ali to nema niko na svijetu, pa ni ti... Ima poneko ko je svjestan da je u lošem društvu samo. A ta doya Kslola je najmanja koja se prepisuje, pa mu traži da ti poveća... Ili da ti da lorazepam, možda ti on bolje odgovara. Reci mu da imaš insomniju da bi dobio i zolpidem, jer on može da ti odgovara (za nervozu), mada ne mora da znači. Traži mu da probaš pregabalin ako te stvari ne rade što treba kod tebe, ali on je skup, on je oko 40 evra kutija.
 
Poslednja izmena:
Hehe "to nema niko". Ne znam samo odakle vadi ove konstatacije......

Puno ljudi ima i socijalnu fobiju odn socijalni anksiozni poremecaj. Jedan od najucestalijih anxioznih poremecaja pored agorafobije, OKP-a, panicnih napada..... A on ce "to nema niko na svetu".

Ne znam na kom svetu ti zivis kada imas ovakvo razmisljanje. Hajde da kazes ne znam....Nego ti znas da nema niko.
 
Ovo je odgovor postavljaču teme, a vezano za izjavu ovoga... ne smijem da kažem šta jer bi bio banovan.
Hehe "to nema niko". Ne znam samo odakle vadi ove konstatacije......

Puno ljudi ima i socijalnu fobiju odn socijalni anksiozni poremecaj. Jedan od najucestalijih anxioznih poremecaja pored agorafobije, OKP-a, panicnih napada..... A on ce "to nema niko na svetu".

Ne znam na kom svetu ti zivis kada imas ovakvo razmisljanje. Hajde da kazes ne znam....Nego ti znas da nema niko.
Ja studiram psihologiju, i dobro znam da to nema niko. Imam ja druga koji se iako nema to savršeno uklapa u dijagnozu te vrste, i psihijatri su mu rekli da ima to, i psiholozi, ali on ima ovo: strah da ako mu je tijelo debelo ode na plažu, strah da ne bude viđen od strane žena, veliki, iako je bio proglašen za "mis šarma" eto nekad, jer on neće da vidimo da mu se žena sviđa a da joj nije prišao, ni mi ni one, a on ne prilazi ženama, mada mu se dopadaju čisto kao meni jedan od načina, ali ne jedini: estetski, umjetnički, te oće da svirne iz klasičnih za sve osim seks dobrih kola, ali neće da priđe živ. I strah da mu neko ne osvoji sestru. EVO ZAŠTO SE BOJI DA GA VIDE ŽENE: (da prođe šetalištem ljeti): eto, zna da će neka reći nekom drugu da ima lijepu sestru, a taj na prevaru, pošto je on i bogat, pokušati da se sprijatelji tobož sa njim, da bi mu ulazio u kuću i muvao zanosnu zabavnu energičnu i harizmatičnu sestru, zbog koje je prekinuo druženje sa mnom, i prešo u društvo gdje se priča o svemu samo ne ženama... Jer ako neko pomene kako bi sa nekom ženom, on odma misli da pošto ta liči na njegovu sestru on vrijeđa njega time, a ako mu je rekao da ima lijepu sestru vrijeđa ga da mu uopšte govori što bi radio sa lijepom ženom u seksu... Da li je to socijalna fobija? Samo neko ko je totalni kreten misli da jeste.
 
Poslednja izmena:
bru zli koji citira i uči sa "blogovi stručnjaka" meni da priča da nisam u pravu? Jer je čuo negdje da to postoji, i sav svijet priča da postoji... E pa ja studiram psihologiju, i znam dobro što postoji a što ne. Na primjer, nekada je postojala "bolest" pod znacima navoda "bolest" a ne bukvalno, mada su oni mislili bukvalno, koja se zvala "dječiji masturbacioni sindrom", dok nije shvaćeno da sva djeca od oko 5-6-7-8 to rade, ako ne sva, a ono većina, ali sva... Samo kriju, a kasnije uglavnom zaborave, i samo se uz pomoć psihoanalize mogu sjetiti... Ili ako ih roditelji podsjete na one masturbacije od oko 5 godina za koje su im prijetili odscijecanjem ku*rca.
 
Kao i ostali antidepresivi te grupe antidepresiva: inhibitori ponovnog preuzimanja serotonina (SSRI antidepressants), ni Zoloft ne liječi anksioznost. Piše ipak da liječi "social anxiety" to jest anksioznost izazvanu prisustvom u društvu, ali to nema niko na svijetu, pa ni ti... Ima poneko ko je svjestan da je u lošem društvu samo. A ta doya Kslola je najmanja koja se prepisuje, pa mu traži da ti poveća... Ili da ti da lorazepam, možda ti on bolje odgovara. Reci mu da imaš insomniju da bi dobio i zolpidem, jer on može da ti odgovara (za nervozu), mada ne mora da znači. Traži mu da probaš pregabalin ako te stvari ne rade što treba kod tebe, ali on je skup, on je oko 40 evra kutija.
Ja sam imala i to se zove socijalna fobija ne ponovilo se.

.....


Ne dao Bog bilo kome da istu oseti.....
 
Poslednja izmena:
Ovo je odgovor postavljaču teme, a vezano za izjavu ovoga... ne smijem da kažem šta jer bi bio banovan.

Ja studiram psihologiju, i dobro znam da to nema niko. Imam ja druga koji se iako nema to savršeno uklapa u dijagnozu te vrste, i psihijatri su mu rekli da ima to, i psiholozi, ali on ima ovo: strah da ako mu je tijelo debelo ode na plažu, strah da ne bude viđen od strane žena, veliki, iako je bio proglašen za "mis šarma" eto nekad, jer on neće da vidimo da mu se žena sviđa a da joj nije prišao, ni mi ni one, a on ne prilazi ženama, mada mu se dopadaju čisto kao meni jedan od načina, ali ne jedini: estetski, umjetnički, te oće da svirne iz klasičnih za sve osim seks dobrih kola, ali neće da priđe živ. I strah da mu neko ne osvoji sestru. EVO ZAŠTO SE BOJI DA GA VIDE ŽENE: (da prođe šetalištem ljeti): eto, zna da će neka reći nekom drugu da ima lijepu sestru, a taj na prevaru, pošto je on i bogat, pokušati da se sprijatelji tobož sa njim, da bi mu ulazio u kuću i muvao zanosnu zabavnu energičnu i harizmatičnu sestru, zbog koje je prekinuo druženje sa mnom, i prešo u društvo gdje se priča o svemu samo ne ženama... Jer ako neko pomene kako bi sa nekom ženom, on odma misli da pošto ta liči na njegovu sestru on vrijeđa njega time, a ako mu je rekao da ima lijepu sestru vrijeđa ga da mu uopšte govori što bi radio sa lijepom ženom u seksu... Da li je to socijalna fobija? Samo neko ko je totalni kreten misli da jeste.

pa to sto si napisao nije socijalna fobija, ali to se uopste ne uklapa u dijagnozu socijalne fobije, covece. a ti si svoju pricu poceo recima "savršeno uklapa u dijagnozu te vrste" - sto nije tacno uopste kad se procita ova tvoja prica. znaci, ili je tvoja prica pogresna, ili je pogresna njegova dijagnoza. jer ako je on govori sve ovo sto si napisao, onda vuce na neki od poremecaja iz spektra psihoza, a ne neuroza.

mi smo svi jako srecni zbog toga sto ti studiras psihologiju, ali nisi u pravu. socijalna fobija postoji i veoma je cesta i to vrlo cesto nije dijagnostikovana, jer se ljudi prosto ne javljaju lekaru u vezi s takvim problemima, posto nije kod svakog jednakog intenziteta. super je sto studiras psihologiju, ali to sto imas indeks ne znaci da jos uvek imas i znanje. polako, doci ce i znanje, ali za sad ne bi trebalo da tako obesno napadas sagovornike jer govoris netacne stvari. ako budes insistirao, postavicu ti fotografiju svoje knjige iz psihijatrije na mestu gde pise socijalna fobija, sa sve detaljnom pricom o njoj ;)
 
Ma ajde Mikelo, sta ti je haha, te tvoje knjige su farmakomafija haha. Socijalna fobija ne postoji, to nema niko, a depersonalizacija nije nista lose, to je dokaz da dusa postoji. Ha ha .

Jao majko mila.... ispade izgresili i psihijatri i psiholozi i svi, samo on zna od cega "boluje njegov drugar i sta treba da pije" a ujedno i sam pije terapiju i ima F dijagnoze.

- - - - - - - - - -

Ja sam imala i to se zove socijalna fobija ne ponovilo se.

.....


Ne dao Bog bilo kome da istu oseti.....

Ma nemas! 'Si cula sa rek'o Egz! To ne postoji. Sad ce ti on reci dijagnozu pravu :D

- - - - - - - - - -

bru zli koji citira i uči sa "blogovi stručnjaka" meni da priča da nisam u pravu? Jer je čuo negdje da to postoji, i sav svijet priča da postoji... E pa ja studiram psihologiju, i znam dobro što postoji a što ne. Na primjer, nekada je postojala "bolest" pod znacima navoda "bolest" a ne bukvalno, mada su oni mislili bukvalno, koja se zvala "dječiji masturbacioni sindrom", dok nije shvaćeno da sva djeca od oko 5-6-7-8 to rade, ako ne sva, a ono većina, ali sva... Samo kriju, a kasnije uglavnom zaborave, i samo se uz pomoć psihoanalize mogu sjetiti... Ili ako ih roditelji podsjete na one masturbacije od oko 5 godina za koje su im prijetili odscijecanjem ku*rca.

Ne pricam ti ja da nisi u pravu, nego ti cinjenice pricaju da nisi u pravu.

Argumentum ad verecundiam ti nista ne znaci ako se pozivas na njega. Nije bitno ko kaze nego sta kaze. A videces da to sto ti pricas nece podrzati ni 5% ljudi, eto dopustam sebi da cak vrsim predikciju na samo 5%.

Eto za pocetak, ne slaze se sa tobom moderatorka na pdf psihologija, ne slaze se Mikelo sa tobom, ne slaze se Maleano sa tobom, koja je empirisjki dokaz - imala je soc. fobiju i priznaje jos i navodi sebe kao arguement.


Znaci ni 1 strucnjak se nece sloziti sa tobom, mozda neko od teoreticara zavera, i neki pacijenti sa F dijagnozama....... Ne zato sto neko ima nesto protiv tebe i ne voli te, nego zato sto to nije istina sto tvrdis. prosto i jednostavno.
 
"mi smo svi jako srecni zbog toga sto ti studiras psihologiju, ali nisi u pravu. socijalna fobija postoji i veoma je cesta i to vrlo cesto nije dijagnostikovana, jer se ljudi prosto ne javljaju lekaru u vezi s takvim problemima, posto nije kod svakog jednakog intenziteta. super je sto studiras psihologiju, ali to sto imas indeks ne znaci da jos uvek imas i znanje"
...........................................................................................................................................................................................................................................................................
Ma vidiš koliko su ljudi "srećni" što eto ima neko ko drugačije misli i donosi sopstvene zaključke.
To je za njihovu branžu jako opasan simptom.
Misliti svojom glavom.
Ne slušati njihove savete.
To može biti vrlo opasno.
To treba sprečiti u korenu, kako se ne bi proširilo dalje.

Odmah vam odrede "DIJAGNOZU", i počnu vas tretirati kao bolesnika "MI SMO SVI JAKO SREĆNI" jel te, mi se radujemo vašem indeksu, ALI POPIJ TI OVU TABLETICU ZA SVAKI SLUČAJ lepše ćeš da pajkiš.

Pa kako će uspeti da prodaju sve ove zalihe antidepresiva, ako ne proglase PANDEMIJU SOCIJALNE FOBIJE.

Kako će prodati zalihe vakcina sa isteklim rokom trajanja, ako ne proglase pandemiju nekog majmunskog, kengurskog ili pak mišjeg gripa.

Sve je to isti kliše. Njihov jedini zadatak na ovom forumu je da nas ubede da je njihova HEMIJA apsolutni lek za sve nas, da bez nje ne možemo živeti, a što je najgore

DA SMO MI U STVARI BOLESNI A DA TOGA NISMO NI SVESNI

Ovo, složićete se može biti jako opasna tendencija po samo društvo uopšte. Ukoliko naravno pronađu način da nas ubede u ovi nebulozu.

Ima ih skoro u svim temama iz rubrike "zdravlje", i sve njihove "opservacije" isključuju opciju da se bilo kakav poremećaj može otkloniti bez lekova. U načelu favorizuju lekove za smirenje i antidepresive, po šemi

" boli te grlo, imaš hemoroide, boli te želudac, imaš kurje oko, akne na licu, bradavice na rukama, NERVIRAŠ SE ZBOG TOGA, ma ima tu nečega i na NERVNOJ BAZI, možda je uzrok PRIKRIVENA DEPRESIJA, uzmi ti blago nama nešto za smirenje, neki bensedin, ili možda Ksalol, "NEĆE TI NAŠKODITI".

Prema tome, "nije bitno šta ko rekao, već je bitno ko je rekao" - stara Sokratova mudrost.
Istraživanja pokazuju, da su ovi ljudi dobro plaćeni da rade to što rade, i da im vreme koje provedu na forumima nije uzalud utrošeno.
Nejasno mi je samo, zašto im administratorii dozvoljavaju da ovom narodu oduzimaju i ovo malo zdravog razuma što mu je preostalo.
 
Radovane, iskuliraj malo. ni ja nisam za lekove, evo pre nekoliko dana me uzasno bolela glava a kao budala sam trpeo umesto da odem do apoteke koja je bas blizu i kupim nesto i da mi prestane bol. Eto koliko ja "volim" lekove.

Prestani da pricas da su svi hemicari da svi trebaju da uvale neke zalihe nekih lekova nesto, ne znam samo odakle ti price te sve i ideje.

Jesam ja pristalica "misliti svojom glavom" ali da li moze da misli neko svojom glavom kome je "glava a i misljenje pokvarena" ?

Da li moze covek koji boluje od paranoidne shizofrenije da "misli svojom glavom" ? Ne moze, tj moze ali je to nesto lose i treba mu pomoci, jer ako "misli" imace gomilu manija gonjenja i iracionalnih uverenja da se sve urotilo protiv njega.

A sad pogledaj svoje pisanje pa sam zakljuci.

Niko ovde ne voli i ne gura lekove, i niko ih stavlja ispred psihoterapije, nego bas obrnuto, a to sto ti to ne mozes da vidis i zakljucis je samo tvoj problem i niciji vise.

OPSEDNUT SI COVECE FARMAKOMAFIJAMA, UROTAMA PROTIV LJUDI, PREPISIVANJU NEKIH LEKOVA I STA VEC NE. Nije ni cudo sto su ti dali dijagnozu i prepisali iste te lekove, verovatno i svoje lekare mrzis i mislis da su se urotili protiv tebe tako zdravog kome nista ne fali, "samo je malo neraspolozen" .

Moderatori su obavesteni o temama i pisanjima, ja sam ih licno obavestio i dobio sam odgovor da je sve u redu. E sad tebi to nece biti jasno zasto, ali kada ti budem rekao da su administratori lekari i medicinsko osoblje, e onda ce ti opet proraditi paranoidnost pa ces konstatovati - Aaaaaa e pa znam onda zasto ne brisu postove, pa to su "njihovi ljudi" sve to ista farmakomafija, koju placaju da posu po forumima kako bi uvaljali rezerve lekova koje ne mogu da prodaju bla bla bla.

Druze ne pisem ovo sve da bi ispao argumentum ad hominem, tj da bi se ti uvredio ili da bi ti neko uradio nesto lose, ali stvarno imas gadan problem a najgore je sto nisi svestan. Ovim ti ne kazem da pijes neke lekove niti neko hoce neke zalihe da istrosi na tebe i sta vec ti mozes da smislis, nego je stvarno ovo ovako kako jeste.

Pa evo pogledaj, ne slazu se ovde ni Mikelo ni Maleano ni ja sa tobom, a i sam Mikelo se ne slaze sa Maleano a ovde smo se svi slozili u vezi tebe. Jos je Maleano valjda pila te famozne zastrasujuce lekove, i dobro zna sta govori iz prve ruke.

Osvesti se covece, spusti loptu malo sa tim lekovima i farmakomafijama i placenicima.

Sam ces se vremenom uveriti da nema ovde karakondzula kakve si ti zamislio.....Ali moras polako da citas i hladne glave da donosis zakljucke a ne ja napisao decku da zbog krvarenja prilikom defekacije uradi test na okultno krvarenje da bi iskljucili krvarenje debelog creva i sigurno znali da je krvarenje od hemoroida, a ti u tome napisanom video da ga indirektno teram da kupi sedative i antidepresive...... Ti svuda vidis zaveru neku i paranoju.

Ja prvi sam protiv lekova - K A D A N E M O R A J U. Kada moraju nuzno i kada ni jedan vid psihoterapije ne pomaze pocev od psihoanalize preko kognitivno-bihejvioralne terapjije, REEBTA, gestalta itd, ONDA NA ZALOST MORA IAKO CE IMATI NEKE SEKUNDARNE NEZELJENE EFEKTE.

I lek za glavu KOJI JA NISAM POPIO, ima nezeljene efekte i moze imati nezeljene efekte i moze me ubiti. Mozes umreti ako popijes 10 litara vode.

Tako da ne gledaj tako nuzno zlo na lekove, oni su tu da pomognu ljudima, a ne da bi se istrosile neke zalihe i ostale teorije zavera.
 
Poslednja izmena:
Problem kod psihoza je taj da oni ne misle da imaju problem i zato ne traze pomoc oni, nego njihova okolina, a to samo pojacava njihova ubedjenja da su se svi urotili protiv njih i zato im je jako tesko pomoci.

Isto to vazi i za poremecaje licnosti koji su relativno trajne strukture. Oni dozivljavaju da njima nista ne fali, cak neki i da su kao takvi "superiorni", iznad ostalih i sl......Jezivo je samo koliko se moze cuti medju obicnim zdravim svetom ona recenica "emocije su izraz nemoci, ja nastojim da nemam emocije/enpatiju". Psihopatija, here I come.

Sad ce Radovan reci na ovo - Ma kakvi poremecaji licnosti, to ne postoji, to je osobnost ljudi, to ste vi izmislili hemicari da uvalite zalihe lekova kojima istice rok. LOL. Ne sme covek vise nista da napise da on od toga ne stvori sumanutu ideju teorije zavere.
 

Back
Top