Problem sa rezanjem DVD-ova u Neru

AsSaSs1n

Zainteresovan član
Poruka
280
E ovako, uzmem ja danas da narezem Scrapped Princess(neka manga 24 epizode) i Vampire Hunter D(isto manga samo film) na jedan DVD trazio mi ortak.Problemi nastaju jer ja za rezanje DVD-ova koristion Nero 6.3.1.25 u kome je max za overburn
DVD diskova 4600MB sto nije ni blizu 4.7GB(4812.8MB) koliko staje na DVD(bar toliko pise da staje).Ovo sto meni treba ispadne 4603MB,okej super nece mu smetati 3MB, ubacim ja disk on kaze da na disku ima 4489MB praznog prostora?!?(ili tako nesto,uglavnom mnooogo manje od 4.7GB,manje cak i od 4600MB) a disk nov novcijat potpuno prazan.
E sad mene zanima:
1. Da li na DVD moze da stane 4.7GB(u pitanju je Verbatim DVD-4x)? Ili je to samo neka fora da bi ljudi kupovali DVD diskove,kao vau 4.7GB, a ustvari nije !
2. Da li mi treba neki poseban program za narezivanje DVD-ova ?
3. Ili mogu da skinem neku noviju verziju Nera koja moze da reze DVD-ove na 4.7GB

Rezac je Pioneer108D

Poz i unapred hvala !
 
AsSaSs1n:
1. Da li na DVD moze da stane 4.7GB(u pitanju je Verbatim DVD-4x)? Ili je to samo neka fora da bi ljudi kupovali DVD diskove,kao vau 4.7GB, a ustvari nije !
2. Da li mi treba neki poseban program za narezivanje DVD-ova ?
3. Ili mogu da skinem neku noviju verziju Nera koja moze da reze DVD-ove na 4.7GB

Rezac je Pioneer108D

Poz i unapred hvala !

1. Nisam do sada obracao paznju, ali eto ubacih Princov dvd 4,7 GB i Nero prijavljuje kao da ima 4,5 GB.

Mozda je to opet neka zezancija hardver - softver kao sa diskovima koji ako si primetio kad se formatiraju uvek imaju neki GB manje nego sto bi trebalo.

Naravno tu je uvek i varijanta da je Verbatim ustvari "Verbatim". Imam negde i par Verbatim dvd-a, ali ne mogu da ih nadjem trenutno da proverim sta kaze Nero.

U svakom slucaju mislim da je u zadnje vreme kvalitet diskova uzasan. Kupio sam pre desetak dana par verbatim cd-a koji su oznaceni kao 52x compatible. E to 52x compatible ustvari znaci da rezac prijavljuje da je max brzina 32x i uvek pucaju kad ih tako rezem, a prezive jedino na 24x ili 16x.

2. Pa vec imas Nero.

3. Instaliraj verziju koju si dobio uz Pioneer-a.
 

Back
Top