moze li neko ovo malo protumaciti?

kaurloto

Zainteresovan član
Poruka
214
Moze li mi neko ovo malo pojassnniti, naime mene bas mnogo zanima sta znaci kada je SUNCE, MESEC, MARS i URAN u Skorpionu? Drugo, sta zanci kada umesto 1-ve kuce imam ascendant sagittarius, zatim umesto 4-e kuce imam imum coeli, pa onda umesto 7-e kuce imam descendant i umesto 10-e kuce imam medium coeli?
 
Sve ovo napisano - ne znači apsolutno ništa. Posebno ovo "Drugo,..."

Pri izradi natalne karte, pozicija Ascendenta (Rising Sing) se izračunava (što na poseban način, dodatno "boji" sliku o osobenostima ličnosti) a naspram njega se nalazi Descendent. Linija između ove dve tačke deli horoskopski krug na (dve) erije vidljivog neba. Poloveći ovu liniju, generišemo meridijane. Gornji meridijan, poznat kao Midheaven ili Medium Coeli (MC), predstavlja zenit iliti najvišu tačku neba, dok donji meridijan ili Imum Coeli (IC) predstavlja njegovo "podnožje", najnižu tačku.

Pozicije ove četiri ključne tačke, jesu vrhovi - mesta gde počinju 1, 4, 7. i 10. kuća horoskopa.

Kada odredimo osnovne parametre za izradu natalne karte (Asc, Dsc, MC, IC, vrhove kuća, natalne pozicije planeta), unosom u osnovni horoskopski krug, delimo ga na 12 zona (nejednakih, po Placidus sistemu, npr). Svaki deo predstavlja jednu od "kuća" horoskopa, gde Ascendent ili Rising Sign predstavlja početnu tačku, mesto gde ulazimo u 1. kuću.

Kod tebe je Ascendent Sagittarius, što znači da se nalazi u sazvežđu Strelca, pa je tvoj podznak Strelac.

Kod analize i interpretacije natalne karte, podznak (znak u usponu, "Rising" sign ili Ascendent), sunčani znak ("Sun" sign, sazvežđe u kome je natalna pozicija Sunca) i mesečev znak ("Moon" sign, natalna pozicija Meseca) – jesu tri najbitnija elementa. Kako su tebi i Sunce i Mesec u sazvežđu Škorpiona, kao i Mars (jedan od vladalaca sazvežđa Škorpiona, pored Plutona) – što znači da je u svom sedištu, a Uran je na toj poziciji u egzaltaciji...može da se zaključi samo to da je Škorpion veoma jak u tvom horoskopu.

Naravno, samo brižljivom analizom kompletne natalne karte moguće je doći do potpunih informacija, a sve dalje implikacije zavise i od položaja ostalih planeta, njihovih međusobnih aspekata, specifičnog obrasca koji "iscrtavaju", opšteg utiska koji slika natala ostavlja...
 
Analiza natalne karte zahteva (osim poznavanja astrologije i svojevrsnog talenta za kombinatoriku astroloških značenja) puno strpljenja i puno vremena. Prvog imam, ali sam sa drugim često "u škripcu".
U svakom slučaju, šta god da te interesuje i kad god imaš nekih konkretnih nedoumica, budi slobodna da me kontaktiraš. Trudiću se da pomognem objašnjenjem, koliko god budem umela i mogla.
 

Back
Top