Racunar "ne vidi" CD ROM

MissMillie

Početnik
Poruka
2
Pre neki dan sam instalirala Windows XP i od tada mi se racunar "cudno ponasa"... :cry:

Prvi disk koji ubacim u CD ROM normalno radi, ali cim promenim disk, operativni sistem vise uopste ne vidi CD ROM.

Da li je neko imao ovako iskustvo?
Sta pomaze? Novi CD ROM ili je problem u necemu drugom?

Hvala unapred!
 
Formatiraj hard i izaberi FAT...
To moze i jednostavnije i brze, a mnogo efikasnije jednostavnim konvertovanjem File systema uz pomoc....recimo Partition Magica.

Da li CD-ROM vidis u device Manageru odmah nakon startovanja wina, pa se posle gubi ili ga vidis svo vreme, a samo se gubi u Win. Exploreru?
 
anon1mus:
Meni se to desavalo kada sam uradio format i stavio NTFS file system.
Formatiraj hard i izaberi FAT32 File System.

evo ovako da pojasnimo ... windows 2000 i xp se i instaliraju zato sto imaju podrsku za NTFS, zar ne ... mislim da je rad na particijama fat32 mucenje ali dobro . elem, resenje bi moglo da bude sledece ... napravi dve particije od kojih ce ti D particija viti fat32 ... drugim recima nemoj da dozvolis da su obe particije NTFS .. toliko ... a ovim momcima sto instaliraju XP na FAT32 zelim uspeha u novom poslu
 
MissMillie:
Hvala vam na odgovorima, ali ne verujem da je problem u NTFSu...

I do sada sam imala instaliran Win 2000 server i Windows XP, sa sve NTFSom, i CD ROM je sasvim normalno radio.

:cry:


Problem CD roma moze biti u particiji, do samog uredjaja ili do IDE kabla koji povezuje uredjaj sa kontrolerom na maticnoj ploci ... elem ... ako j kontroler na maticnoj, sumnjam da ce bilo sta resiti problem, a kontroler se ne menja ... probaj ove dve opcije .. ako nista, probaj da deinstaliras drajvere za cd rom, pa restartuj masinu
 

Back
Top