kolitis

mp27

Početnik
Poruka
1
Nedavno mi je dijagnostikovan blagi kolitis (prvostepeni) i nakon krace terapije meni je sada stanje normalno, premda su ranije tegobe bile intenzivno prisutne u toku par meseci. Lekar mi je rekao da je stvar psihosomatske prirode i da je kljucno da izbegavam stres (kad bi to samo bilo moguce...). Nikakva druga terapija mi nije prepisana. Zanima me kako se treba postaviti da bi se izbeglo evntualno ponavljanje svega, da li neki medikamenti mogu da pomognu, kakva je to bolest zapravo u pitanju. Da li je neko imao slicne probleme ?
 
Upravo ono sto Vam je lekar rekao je najbitnije, psihosomatski uzrok.
Znaci izbegavajte stres, sto manje se nervirajte i to je to.
Vas organizam reaguje na stres izmenjenim radom creva, sto Vama naravno stvara velike probleme ali u sustini Vi ste zdravi i nikakva terapija Vam nije potrebna, pokusajte da pronadjete ventil za izbacivanje negativne energije a da to ne bude kroz zdravsvene probleme, bilo da je u pitanju kolitis,gorusica,glavobolja,lupanje srca...izvicite se na nekoga, razbite koji tanjir ali nemojte probleme resavati bezanjem u bolest.
Suvise ste mladi da bi tako sebi upropastavali zdravlje, sta cete raditi kasnije u zivotu?
 

Back
Top