"Celestinsko proročanstvo"...

devojchica73:
Da,simpa..kao avantura...Samo...jeste li se "istripovali" dok ste je citali? Ima li necega u svemu tome? :?: :shock:
Ja sam totalno bio pod uticajem. Pazi ovako izadjem ja napolje posto sam procitao knjigu da prosetam malo da sredim misli. Imao sam nekako osecaj da je knjiga ne zavrsena da nesto fali. I tako sednem na klupu u parku da odmorim i pored mene seda neka starija gospodja i zapocinje pricu o vremenu i njenom detinjstvu, (znate kakvi su matorci) kao ono odjednom pocinje pricu o uvidima i kaze mi da je bas cula da je izasao nastavak 10 uvid. Sledio sam se, istinita prica, bilo je to pre neku godinu da covek ne poveruje
 
Ja sam totalno bio pod uticajem. Pazi ovako izadjem ja napolje posto sam procitao knjigu da prosetam malo da sredim misli. Imao sam nekako osecaj da je knjiga ne zavrsena da nesto fali. I tako sednem na klupu u parku da odmorim i pored mene seda neka starija gospodja i zapocinje pricu o vremenu i njenom detinjstvu, (znate kakvi su matorci) kao ono odjednom pocinje pricu o uvidima i kaze mi da je bas cula da je izasao nastavak 10 uvid. Sledio sam se, istinita prica, bilo je to pre neku godinu da covek ne poveruje[/quote]
Hmmm...je li to samo trip,ili... :shock: :?:
 
devojchica73:
ender:
Sto uzas, meni se bas dopada. Samo obracas paznju na znakove oko sebe
Da...obracam paznju na znakove,tacno,no...da li ih uvek na pravi nacin tumacim?Da li uopste mislis da je svako od nas sposoban da ih prepozna bas onako,na nacin na koji nam se prikazuju? Smem li za sebe reci da sam "jedna od izabranih" koje to mogu? Hmm mhm..puno dilema,zar ne? :roll:
Meni je bilo najteze da priznam da znakovi postoje. Poceo sam malo vise da obracam paznju na svari oko sebe, u razgovoru sa ljudima i u svakodnevnim situacijama i mogu ti reci da sam samo naslucivao znake. Mada ipak mnoge stvari su se prvo dogodile, a ja nisam shvatio sta mi znaci govore, i mislim da nismo uvek u stanju da ih prepoznamo. Ali kada je rec o nekim krupnim zivotnim odlukama znaci su previse ocigledni da se na njih ne obrati paznja. Evo dacu ti primer iz mog licnog zivota. Pre neku godinu sam trebao da upisem faks, i nisam imao pojma sta da upisem. Pravo mi je nekako bila prva solucija, jer su moji roditelji veoma bili za prava, a meni je bilo sve jedno jer nisam znao cime zelim da se bavim u zivotu. Moji su me pritiskali da odlucim, njima je bilo vazno samo da ne izgubim godinu. Onda sam sasvim slucajno naleteo na druga iz osnovne skole, koga nisam video 4 godine, i koji bio na 1 godini prava. On je kukao na sav glas kako je napravio najvecu gresku kada je upisao prava. Istog dana sreo sam jos jednu drugaricu iz osnovne, koju takodje nisam video 4 godine, i ona se spremala za upis fax. Razmisljala se izmedju ekonomije i prava, i rekla je da nikad ne bi upisala ono cime ne voli da se bavi, a mrzela je i prava i ekonomiju. Na kraju dana sreo sam u svojoj zgradi komsiju, koga znam dugo vremena simpatican stariji covek, koji me je pitao sta cu da upisem i predlozio da pogledam prospekt njegovog fakulteta za informatiku. Inace ja nisam imao pojma da je on uopste profesor. I tako sam na kraju zavrsio na informatici, i mogu ti reci da sam prezadovoljan. Ipak mislim da sami biramo svoj put znaci su tu vise kao smernice kuda da idemo.
 
procitala sam knjigu i bila sam odusevljena.Gde mogu da nabavim drugi deo, o desetom uvidu?
Inace sam se i pre nego sto sam je procitala pitala kuda ide ovo covecanstvo,odnosno, cak i ako bi svi ljudi postali savrseni, cemu bi to dalje vodilo.Zaista dobro pitanje, treba li ici uvek videci cilj ispred sebe, ili samo raditi najbolje, pa kuda stignes.
I meni se desava, da kada uradim nesto neocekivano,instinktivno, upoznam ljude koji su mi trebali, sasvim slucajno, ili otkrijem resenje nekog problema, bukvalno kao da mi je neko pomogao da se to desi...
Sudbina ili ne jako je cudno, prosto da se zapitas koliko je ova knjiga plod maste, a koliko prorocanstvo...
I ako neko kojim slucajem ima 2. deo knjige skeniran, na kompu, bila bih mu zahvalna ako bi mi je poslao...uostalom uvidi i treba da se sire na svaki moguci nacin, zar ne? :?: :?: :?: :?:
 
minerva:
procitala sam knjigu i bila sam odusevljena.Gde mogu da nabavim drugi deo, o desetom uvidu?
Inace sam se i pre nego sto sam je procitala pitala kuda ide ovo covecanstvo,odnosno, cak i ako bi svi ljudi postali savrseni, cemu bi to dalje vodilo.Zaista dobro pitanje, treba li ici uvek videci cilj ispred sebe, ili samo raditi najbolje, pa kuda stignes.
I meni se desava, da kada uradim nesto neocekivano,instinktivno, upoznam ljude koji su mi trebali, sasvim slucajno, ili otkrijem resenje nekog problema, bukvalno kao da mi je neko pomogao da se to desi...
Sudbina ili ne jako je cudno, prosto da se zapitas koliko je ova knjiga plod maste, a koliko prorocanstvo...I ako neko kojim slucajem ima 2. deo knjige skeniran, na kompu, bila bih mu zahvalna ako bi mi je poslao...uostalom uvidi i treba da se sire na svaki moguci nacin, zar ne? :?: :?: :?: :?:
Dobro dosla medju one koji su spremni da se zapitaju sta je zivot :wink:
Sto se desetog uvida tice ni sama ga jos nisam nabavila,ali,kad bude vreme,sam ce se vec nekako "naci",zar ne?:)
pozdrav :D
 

Back
Top