Procene antikviteta

Kod nakupaca jako mala,znas vec kubra ko kubura i tako ta prica,ali ako ti nije problem uradi prvo koliko mozes proveru svih podataka o istoj,npr.cija je bila,kako je dospela do teba prati tu putanju,vrlo lako moze biti da je rucni rad nekog zanatlije pa ako je jos i poznatiji zanatlija njena vrednost skace,inace ako je iole u funkciji ili se moze staviti u funkciju,tj.da se iz nje moze sigurno pucati vrednost joj ne ide ispod 250 e kod nas,ako imas koga preko mozda ode i za vise,pogledaj na www.ebay.co.uk sta se nudi na aukcijama i po kojim cenama.
 
Тешко јој се може ући у траг,пошто сам је набавио од лика коме то није значило ништа,пошто му је остало од деде,а овај давно умро.У сваком случају,хвала на помоћи!
 
Od svih koji rade sa bodezima,sabljama i ostalim secivima tesko da ces dobiti lovu,mozda 10-20 e,bolje ga sacuvaj,osim ako nije bodez kraljeve vojske i to pilotski za njega mozes dobiti 100 pa navise ili kraljeve mornarice,on je poprilicno skup.
 
Dali neko zna sta ova knjiga predstavlja i dali ima neku vrednost.Jezik je najverovatnije poljski.Godinu spampanja nisam uspeo da pronadjem,postoji neka brojka na koricama ali je ocigledno da nije orginalna i neznam dali uposte predstavlja neku godinu.Na fotografijama je i neka vrsta predgovora ali nisam u mogucnosti da ga sam prevedem.
 

Prilozi

  • slika1.JPG
    slika1.JPG
    32 KB · Pregleda: 60
  • slika2.JPG
    slika2.JPG
    28,9 KB · Pregleda: 40
  • slika3.JPG
    slika3.JPG
    54,1 KB · Pregleda: 53
  • slika4.JPG
    slika4.JPG
    31,9 KB · Pregleda: 26
  • slika5.JPG
    slika5.JPG
    55,9 KB · Pregleda: 29
Saznao sam ponesto o knjizi ovih dana....radi se o bibliji na slovackom jeziku.Stampanoj dok su jos koristili "w".Godinu stampanja nisam uspeo da saznam.Iz priloga se vidi da je stampana u 39 primeraka(ako je prevod dobro odradjen).neznam posto bi je prodavao,dajte neku ponudu pa cemo se dogovarati.
Pozdrav
 
Pini, hvala na dodatnim informacijama.Ako jos nesto saznas....
Sto se prodaje tice neznam sta da ti kazem,nije mi to bila namera.Mada bi voleo da saznam vrednost naravno.Razmisljam i da je dam kao donaciju-pozajmicu muzeju.Postoji jedan u okolini Novog sada (Dvorac Dundjerskih u Kulpinu)koji ima postavku o Slovacima na ovim prostorima.Ali bi pre toga voleo da saznam sve sto mogu o njoj. Da neidem tamo ko "duduk".
Pozdrav
 
Dali neko zna sta ova knjiga predstavlja i dali ima neku vrednost.Jezik je najverovatnije poljski.Godinu spampanja nisam uspeo da pronadjem,postoji neka brojka na koricama ali je ocigledno da nije orginalna i neznam dali uposte predstavlja neku godinu.Na fotografijama je i neka vrsta predgovora ali nisam u mogucnosti da ga sam prevedem.

nekako je cudna ova knjiga od kakvog je tacno materijala korica i ove neke stranice kao da su plastificirane ili sta je to najvetovatnije da je stampana oko 1900-- korice su mozda starije - sa muzejima i nekim ustanovama drzavnim ja nebi bas kumovo da je neki drugi jezik vredila bi vise ali slovacki poljski srpski bugarski rumunski lose stoje jel mozes da mi kazes u kom si gradu i ako imas neku sliku o ceni javi moze i na moj privatni mel veliki pzdrav pini
 
Korice i stranice izgledaju sjajnije nego na prirodnom svetlu,slike su radjene uz pomoc blica.Korice su metal-verovatno bakar i koza.Pronasao sam podatak da je stamparija u kojoj je stampana knjiga radila do 1860 i neke.Hvala na savetu u vezi muzeja.
Cena....cena ...neznam ni okvikno.Pokusavam da saznam barem red velicina, bio bi zahvalan na nekoj informaciji tog tipa.
 

Back
Top