Procene antikviteta

Zaintertesovan sam za kupovinu sva tri oruzja, ali pre nego sto ponudim bilo kakvu cifru morao bih da ih pogledam.
Da li zivite na teritoriji Srbije? Ako ne zivite na teritoriji Srbije. sto se mene tice,svaki daljni razgovor o kupovini tog oruzja otpada jer je fizickom licu-privatniku prakticno nemoguce da kupi i uveze bilo kakvo oruzje iz inostranstva.
Zato Vas molim da mi javite kada bi se to oruzje moglo pogledati i onda razgovarati o eventualnoj trgovini.
Pozdrav

odgovor je u vasoj privatnoj posti
 
Nema neku vrednost. Mozes ga slobodno zakaciti i staviti u dzep kada krenes gradom (ako radi) cisto fore radi. Tih satova ima mnogo. Zaista mnogo! Svi zeleznicari koji su odlazili u penziju dobijali su taj sat. Nadji ti sat od tvog pradede zeleznicara. E da vidis sto je to sat!!!

Na takvom satu bi pisalo i ime kome je posveceno! Tamo gde pise marka sata odnosno ona opruga vagona u ovom slucaju, za ovaj sat...

Pozdrav. Zao mi je sto sam te razocarao, ali sat zaista ne vredi mnogo.
Bolje ga sacuvaj nego da ga prodajes. Jednoga dana ce ga tvoja deca prodati za mnogo vece pare nego ti danas.
 
koliko vredi, ne znam sta je :), meni lici da je Sveto Pismo na latinskom??

zna li neko i koiko to vredi??

dsc00199yt4.jpg


dsc00198xi9.jpg


dsc00200iq1.jpg
 
Nema neku vrednost. Mozes ga slobodno zakaciti i staviti u dzep kada krenes gradom (ako radi) cisto fore radi. Tih satova ima mnogo. Zaista mnogo! Svi zeleznicari koji su odlazili u penziju dobijali su taj sat. Nadji ti sat od tvog pradede zeleznicara. E da vidis sto je to sat!!!

Na takvom satu bi pisalo i ime kome je posveceno! Tamo gde pise marka sata odnosno ona opruga vagona u ovom slucaju, za ovaj sat...

Pozdrav. Zao mi je sto sam te razocarao, ali sat zaista ne vredi mnogo.
Bolje ga sacuvaj nego da ga prodajes. Jednoga dana ce ga tvoja deca prodati za mnogo vece pare nego ti danas.

Hvala na informacijama COUPLE, necu sat sigurno prodati. Sat je u odlicnom stanju, kada sam ga pronasao odmah sam ga navio i on je radio i radi i sada bes kasnjenja.
 
teško je reći koliko vredi,tržište kod nas za takve stvari praktično ne postoji.Ja sam kolekcionar radio aparata zadnjih 20 i više godina i pouzdano znam da se sve uglavnom svede na dogovor izmedju kupca i prodavca .na zapadu je stvar drugačija,ponuda je velika,potražnje za tim stvarima ima pa su se na taj način i cene iskristalisale.
Što se tiče ovog konkretno aparata prema nekim podatcima on je prodavan u "kitu"-uradi sam varijanta i trebalo bi da predstavlja "entry level" radio a samim tim mu i cena niža od ostalih philipsa iz tog perioda.
Koliko vidim nema zadnji poklopac.
 
Posedujem jedan od prvih reketa na balkanu!!!!!!!!nisam siguran koja je godina sad mi se nesto pomuti ali sam siguran da je nesto iz 1886 ili 1876 bice da je ovo drugo!!!!!!!!u odlicnom je stanju zanima me procena!!!!!!!!!!
 
Da li mi neko moze reci iz kog vremena datira ovaj prsten ili bilo sta o njemu? Na prstenu postoje 2 pecata, odnosno 2 broja: 18 i 750. Slike se nalaze na linkovima:

http://honeyrider.blog.co.yu/blog/honeyrider/resurs/generalna/14702

http://honeyrider.blog.co.yu/blog/honeyrider/resurs/generalna/14703

http://honeyrider.blog.co.yu/blog/honeyrider/resurs/generalna/14717


U dvoristu moje kuce pas je u rupi ( dubokoj otprilike 30 cm) koju je iskopao pronasao i ovaj prsten. Pretpostavljam da je tu zavrsio u periodu II svjetskog rata, inace zivim u Banjaluci, a kucu je pravio moj djed jos 1961. godine, zato moze datirati jedino iz tog ili ranijeg perioda. Zemlju je kupio moj djed od jedne imucne njemacke porodice (i danas zive u istoj ulici).

U toku II svjetskog rata tu negdje u blizini je bio i ustaski logor gdje su muceni i ubijani Srbi, tu je cak ubijena i jedna grupa srbijanaca iz vojske generala Mihailovica, mislim oko 500 njih.
 

Back
Top