Budite moj gost! Zajednicko istrazivanje - zanimljivo!

Merkur

Početnik
Poruka
16
Pozivam studenta psihologije, medicine, etnologije, etnopsihologije... itd... u goste - u moje rodno selo koje se nalazi
u Resavi i to u onom vlaskom delu ovog regiona. Dakle nekoga ko bi na dobrovoljnoj bazi rado posao samnom ove zime na par dana ili nedelja. U obzir dolazi i vec oformljeni strucnjak iz ovih ili slicnih oblasti.
Selo je u tom periodu zavejano snegom i u njemu su pretezno stariji ljudi - dok smo mi mladji svi u inostranstvu - eto to je i slucaj samnom. Izuzetno zanimljive mogucnosti istrazivanja i humanitarnih delatnosti. Jedan doktor ili student medicine moze pomoci svojim dobrovoljnim rutinskim pregledima, a ja bih mu bio vodic jer u selu se svi znamo i ljudi su veoma prijatni, a usred zime autobus i ne ide - tako da je mnogim starim osobama gotovo nemoguce da vide lekara do prvih prolecnih dana. Jedan etnomuzikolog naprimer moze istrazivati muzicku kulturu i zanimljivosti vlaskog melosa, jer u selu jos ima starijih ljudi koji gaje taj melos i koji su dobili od svojih oceva i dedova, dakle sa kolena na koleno - osnove svoje tradicionalne muzicke umetnosti. Jedan etnopsiholog ili psiholog, cak i psihijatar moze istrazivati na primer fenomen Rusalja, zena koje padaju u trans i koje stupaju u kontakt sa mrtvima. Na tu temu se u poslednje vreme vode mnoge diskusije i mnogi se interesuju za istrazivanje tog fenomena...
Da ne nabrajam - mogucnosti su neiscrpne - ja sam ozbiljan, porodican covek, impresioniran svojim krajem i nadams e da ce se neko javiti i prihvatiti moju ponudu. Sa druge strane svaka dodatna ideja, sugestija, savet ili izvestaj o nekom slicnom projektu bilo gde u svetu ce mi itekako pomoci.
 

Back
Top