Radjanje ljubavi - zbog cega ste se opredelili za voljeni klub?

Poruka
18.536
Pade mi na pamet jedna interesantna tema:
Secate li se vasih navijackih pocetaka? :D
Zbog cega i kako ste se odlucili da odredjeni klub bude onaj kome cete posvetiti svoju ljubav i podrsku?
Da li ja na tu odluku imala uticaj okolina, rodbina ili neki poseban sportski momenat?

Sto se mene licno tice, na moje navijacko opredeljenje su uticaj imala dva faktora:
1) bunt
2) rodbina

Partizan sam zavoleo 1991. godine, kada je ovu zemlju potresala masovna histerija zbog Zvezdinog uspeha u Bariju.
Posto sam u zivotu uvek mrzeo to podilazenje masi, pompu i onaj stav "kud svi, tu i mali Mujo", tako sam ja, za razliku od okoline, udario u kontru i zavoleo Partizan.
Drugi bitan faktor u mom "navijackom razvoju", odigrala je i familija, koja je kompletna crno-bela, pocev od oca, strica, burazera od strica, burazera od tetke itd.
I tako, rodjena je ljubav, koja me drzi vec 20 godina, a nadam se da ce se preneti i na moje buduce potomstvo jednog dana...:D
E sad izvol'te, mikrofon je vas...:mrgreen:
 
Partizan, vidiš ja sam bio u zabludi da ti navijaš za Radnički a onaj gore što je pokrenuo temu isto za imenjaka ali iz Kragujevca

Navijam ja i za Radnicki ali volim Partizan tu je razlika. Bas kao sto je jedan veliki nislija i partizanovac Dusko Radovic rekao: "Za sve se navija, Partizan se voli". :) Kod mene postoji lokal-patriotizam ali sve ono sto se desavalo oko Radnickog zadnjih 15-ak godina je dovelo do toga da mi se sve zgadi i ljudi koji su ga vodili pa opljackali pa pobegli i grad koji nije zeleo da stane iza kluba i bivsi igraci koji su totalno nezainteresovani da pomognu... Jedan Piksi kome je Radnicki napravio i oprostajnu utakmicu nije prstom mrdnuo da im pomogne. Isto i Rambo Petkovic. I pored toga ja sam nalazio vremena da gledam i kad su bili u drugoj pa i u trecoj ligi jer opet to je legendarni Radnicki, za nas u Nisu od posebne vaznosti. Sada kada je drzava kobajagi resila da nesto napravi sto se tice stadiona Nis se ponovo nada da ce Radnicki da se vrati tamo gde mu mesto realno i pripada medju 4 najbolje ekipe u Srbiji. Za sada im u drugoj ligi ide odlicno i prvi su na tabeli trenutno.
 
Pade mi na pamet jedna interesantna tema:
Secate li se vasih navijackih pocetaka? :D
Zbog cega i kako ste se odlucili da odredjeni klub bude onaj kome cete posvetiti svoju ljubav i podrsku?
Da li ja na tu odluku imala uticaj okolina, rodbina ili neki poseban sportski momenat?

Sto se mene licno tice, na moje navijacko opredeljenje su uticaj imala dva faktora:
1) bunt
2) rodbina

Partizan sam zavoleo 1991. godine, kada je ovu zemlju potresala masovna histerija zbog Zvezdinog uspeha u Bariju.
Posto sam u zivotu uvek mrzeo to podilazenje masi, pompu i onaj stav "kud svi, tu i mali Mujo", tako sam ja, za razliku od okoline, udario u kontru i zavoleo Partizan.
Drugi bitan faktor u mom "navijackom razvoju", odigrala je i familija, koja je kompletna crno-bela, pocev od oca, strica, burazera od strica, burazera od tetke itd.

I tako, rodjena je ljubav, koja me drzi vec 20 godina, a nadam se da ce se preneti i na moje buduce potomstvo jednog dana...:D
E sad izvol'te, mikrofon je vas...:mrgreen:

E ti si upravo tu trebao da udariš kontru i da navijaš za Zvezdu :)
 
Partizan, vidiš ja sam bio u zabludi da ti navijaš za Radnički a onaj gore što je pokrenuo temu isto za imenjaka ali iz Kragujevca

Decky je sve objasnio :worth:

Navijam ja i za Radnicki ali volim Partizan tu je razlika. Bas kao sto je jedan veliki nislija i partizanovac Dusko Radovic rekao: "Za sve se navija, Partizan se voli". :)
 
Posto sam u zivotu uvek mrzeo to podilazenje masi, pompu i onaj stav "kud svi, tu i mali Mujo", tako sam ja, za razliku od okoline, udario u kontru i zavoleo Partizan.

У јб.т који 'јак' разлог :worth:
Значи,једина алтернатива моћној звезди у то време је био партизан? Ништа оних 1000 и нешто клубова ресто? :D
Како нисам знао за то '91 па и ја да ударим контру па да кренем да навијам за партизан а не за клуб из мог града :think:
 
a ti matori? dali ti cokoladu? :D

Hipnoza.

psiho.jpg
 
У јб.т који 'јак' разлог :worth:
Значи,једина алтернатива моћној звезди у то време је био партизан? Ништа оних 1000 и нешто клубова ресто? :D
Како нисам знао за то '91 па и ја да ударим контру па да кренем да навијам за партизан а не за клуб из мог града :think:

Svako ima pravo na svoj izbor.
A dobro se secam tih lokal-patriotizam boysa kad je Radnicki igrao srpsku ligu u fudbalu i basketu.
Nije bilo ni 200 ljudi na tribinama, a sad se svima puna usta tog lokal-patriotizma.
Navijam i ja za Radnicki ovako, ali volim Partizan.
To je moje pravo i moj izbor.

a ti matori? dali ti cokoladu? :D

Ma navukli ga sa zvakicama :D
Tad su one "Pionirove" bile aktuelne, sa cini mi se slicicama Zvezdinih igraca...
 
Poslednja izmena:
Svako ima pravo na svoj izbor.
A dobro se secam tih lokal-patriotizam boysa kad je Radnicki igrao srpsku ligu u fudbalu i basketu.
Nije bilo ni 200 ljudi na tribinama, a sad se svima puna usta tog lokal-patriotizma.
Navijam i ja za Radnicki ovako, ali volim Partizan.
To je moje pravo i moj izbor.

Далеко од тога да је то твој избор,већ ти је наметнуто.За шта си друго знао кад су те годинам 'тровали' преко медија да мора да се навија за само два клуба...
А то што причаш за Ђаволе,па нормално да их је у трећој лиги било мало,па и ЈНА је тужно празан када партизану гостује БСК,Металац и сл.срања,али се зато пуни када вам гостује други зли близанац или на неким ино утакмицама...
И,једва чекам прво гостовање близанаца у КГ,да нам Ђаволи дају свима домаћи задатак из локал патриотизма :rtfm:
 
Далеко од тога да је то твој избор,већ ти је наметнуто.За шта си друго знао кад су те годинам 'тровали' преко медија да мора да се навија за само два клуба...
А то што причаш за Ђаволе,па нормално да их је у трећој лиги било мало,па и ЈНА је тужно празан када партизану гостује БСК,Металац и сл.срања,али се зато пуни када вам гостује други зли близанац или на неким ино утакмицама...
И,једва чекам прво гостовање близанаца у КГ,да нам Ђаволи дају свима домаћи задатак из локал патриотизма :rtfm:

Eh sad, nametnuto.
Pa sam fudbal je nametnut, ako cemo tom logikom.
I navijacki pokreti su nametnuti, jer su "in".
Svi smo mi "zatrovani" na razlicite nacine.
Drugo, zaboravljas da su veciti ti koji pune hale i stadione van Beograda, dok na ostalim, manje atraktivnim utakmicama, ljude mozes da prebrojis na male prste.
Ista je proporcija...
Taj lokal patriotizam je postao in, otkad su klubovi iz unutrasnjosti ojacali.
Jer da se ne lazemo, navijace privlaci uspeh i zato su Partizan i Zvezda najpopularniji jer su najuspesniji.
Isto je i na lokalnom nivou: u Kragujevcu ima bar 10 fudbalskih klubova u svakom delu grada.
I sto onda svi Kragujevcani navijaju za Radnicki?
Zato sto je najuspesniji.
I citava prica se vrti oko toga...
 
Za ove koji navijaju protiv kluba iz svog grada kad dođu mnogo veći, moćniji Zvezda i Partizan, ne znam šta da mislim stvarno. Malo mi to folerski i licemjerno. Sa jedne strane, čudni su putevi, moguće je da neko spletom životnih okolnosti zavoli više nekog "tuđeg" nego svog najrođenijeg oca, majku, brata... pa tako i ovdje na fudbalskom terenu. Sa druge strane opet ako uzmemo da je to moguće i prirodno imao bih razumijevanje recimo za 50 - 100 ljudi, ali da velika većina sugrađana ima toliko snažne emocije prema klubu iz drugogo grada i da navija protiv svog kluba i grada i da više želi uspjeh i razvoj drugom klubu i gradu to mi onda djeluje nekako folerski. Barem u takvim situacijama da se bude neutralan, to je onda prihvatljivije i normalnije
 
Poslednja izmena:
Drugi bitan faktor u mom "navijackom razvoju", odigrala je i familija, koja je kompletna crno-bela, pocev od oca, strica, burazera od strica, burazera od tetke itd.
I tako, rodjena je ljubav, koja me drzi vec 20 godina, a nadam se da ce se preneti i na moje buduce potomstvo jednog dana...:D
E sad izvol'te, mikrofon je vas...:mrgreen:

Mene naučio deda, mada me nije terao. Svi smo mislili da deda voli Partizan jer je bio oficir (predratni), ali on je insistirao da je to bilo zbog toga što mu se dopadalo kako Partizan igra još od osnivanja. Inače je pričao da voli kad "lopta leti", tj. voli bržu igru, ne voli igru sa mnogo pasova i sl. I sad je ispalo da je deda bio u pravu, nekako je tekovina Partizana pretežno da neguje takvu igru (dobro, pokušava da neguje :mrgreen:), dok je pas-igra "do noge" uglavnom odlika C. Zvezde.
 

Back
Top