Radjanje ljubavi - zbog cega ste se opredelili za voljeni klub?

Jel ovo namerno Delije oslovljavaš sa početnim malim slovom i da li su to braća Grobari pod navodnicima u vezi nas ili su tvoja braća?

Nije mi se dalo paliti Caps Lock, a naša pobratimi su Firmaši, bolje reći pobratimi Lešinara ja sam simpatizer... U globalu na sve Srbe gledam kao na braću pa ne vidim zašto bi i tu stavio navodnike između vas a i u jeziku malo malo pa ispadne ono - brate... Tako da nije ni bitno to što si pitao ali eto pojasnio sam

Pozz
 
Poslednja izmena:
Navijam ja i za Radnicki ali volim Partizan tu je razlika. Bas kao sto je jedan veliki nislija i partizanovac Dusko Radovic rekao: "Za sve se navija, Partizan se voli". :) Kod mene postoji lokal-patriotizam ali sve ono sto se desavalo oko Radnickog zadnjih 15-ak godina je dovelo do toga da mi se sve zgadi i ljudi koji su ga vodili pa opljackali pa pobegli i grad koji nije zeleo da stane iza kluba i bivsi igraci koji su totalno nezainteresovani da pomognu... Jedan Piksi kome je Radnicki napravio i oprostajnu utakmicu nije prstom mrdnuo da im pomogne. Isto i Rambo Petkovic. I pored toga ja sam nalazio vremena da gledam i kad su bili u drugoj pa i u trecoj ligi jer opet to je legendarni Radnicki, za nas u Nisu od posebne vaznosti. Sada kada je drzava kobajagi resila da nesto napravi sto se tice stadiona Nis se ponovo nada da ce Radnicki da se vrati tamo gde mu mesto realno i pripada medju 4 najbolje ekipe u Srbiji. Za sada im u drugoj ligi ide odlicno i prvi su na tabeli trenutno.
Svi se nadamo da ce meraklije uci u ligu. Partizan, Zvezda, Vojvodina, Radnicki KG, Radnicki Nis, OFK... I ja da se pitam doneo bih zakon da igrac ne moze da napusti klub dok ne provede bar 3,4 godine u zemlji. Sta nam vredi evo sad recimo Lazovic iz Zvezde i Markovic iz Partizana kidaju ali dzaba kad ce otici gotovo sigurno na leto. Doci ce neki novi i opet tako... Nikad nista od nas dok se to malo regulise. Ne trebaju nam stranci, treba samo da zadrzavamo nase klince, i da vracamo matorce al ne bas kad su u fazi raspadanja.
 
A one dve titule sto ste dobili za zelenim stolom to mu dodje kao kompenzacija pravde...
Moja prica ide ovako...Cale je veliki Zvezdas a ujak zagrizeni Grobar...Sa ujakom sam tokom rata provodio vise vremena nego sa starim tako da su mi neka prva secanja vezana za njega moj nekako prvi uzor idol itd je ujak ali ja sam kontras tako da kolko ujaka sam voleo...toliko sam voleo sam da mu teram inat i da mu kontriram...On mi je poco da prica o fudbalu i reko da navija za Partizan tako da je i meni poco da potura to kao 'care za Partizan se navija' a ja kao dete nemam veze o fudbalu ono znam da sam samo govorio kakav Partizan ja sam Cetnik...Dodjem kuci pitam starog za koja navijas Zvezda a ujak mi Zvezdu nije ni spomenuo i tu cale mi isprica da smo pred sami rat bili prvaci evrope sveta ja trcim kod ujaka da mu ispricam kako je Zvezda bolja...prvi derbi sam gledo Zvezda je izgubila nesecam se kojim rezultatom nesto kroz maglu kralj je branio imo onaj plavi dres precku smo pobedili prvi derbi kojeg se super secam je onaj kad im je Perica suknuo dva komada i tako se radja moj prvi fudbalski idol....4:0 Stankovic i Perica to je drugi derbi koji sam gledo meni jedan od najdrazih grobari nisu tih dana dolazili na fudbal...Prva Evropska utakmica koje se secam je protiv Kaizerslauterna i capenja 4:0 Stankovic ludak,,,pa kasnije igramo protiv Barselone i Ronalda a Bratislav ga zabije...Ko klinac sam mnogo pratio i Odbojku i kosarsku kad je Zvezda dovela u odbojci Brdjovica i Tanaskovica titulu izgubmo proiv Vojvodine Andrija Geric nas pocepa vodili 1:0 3:1 tad sam prvi put plako zbog Zvezde...Pa onda kad je titulu Akan kupio...nekim slucajem kiksne Obilic Zvezdi treba pobeda protiv Zeleznika da osvoji ali izgubimo iako Zeleznik ispada...3:2 protiv Partizana u finalu kupa odbojka Brdjovic ih pokido gubili 2 nula...Trojka Olivera Popovica grobarima i njihovo cmizdrenje...Mihajlo Pjanovic drugi idol :D o fudbalu bih mogo do sutra ima tu mnogo prica ovo je sve nekako na prvu napisano...
 
A one dve titule sto ste dobili za zelenim stolom to mu dodje kao kompenzacija pravde...
Moja prica ide ovako...Cale je veliki Zvezdas a ujak zagrizeni Grobar...Sa ujakom sam tokom rata provodio vise vremena nego sa starim tako da su mi neka prva secanja vezana za njega moj nekako prvi uzor idol itd je ujak ali ja sam kontras tako da kolko ujaka sam voleo...toliko sam voleo sam da mu teram inat i da mu kontriram...On mi je poco da prica o fudbalu i reko da navija za Partizan tako da je i meni poco da potura to kao 'care za Partizan se navija' a ja kao dete nemam veze o fudbalu ono znam da sam samo govorio kakav Partizan ja sam Cetnik...Dodjem kuci pitam starog za koja navijas Zvezda a ujak mi Zvezdu nije ni spomenuo i tu cale mi isprica da smo pred sami rat bili prvaci evrope sveta ja trcim kod ujaka da mu ispricam kako je Zvezda bolja...prvi derbi sam gledo Zvezda je izgubila nesecam se kojim rezultatom nesto kroz maglu kralj je branio imo onaj plavi dres precku smo pobedili prvi derbi kojeg se super secam je onaj kad im je Perica suknuo dva komada i tako se radja moj prvi fudbalski idol....4:0 Stankovic i Perica to je drugi derbi koji sam gledo meni jedan od najdrazih grobari nisu tih dana dolazili na fudbal...Prva Evropska utakmica koje se secam je protiv Kaizerslauterna i capenja 4:0 Stankovic ludak,,,pa kasnije igramo protiv Barselone i Ronalda a Bratislav ga zabije...Ko klinac sam mnogo pratio i Odbojku i kosarsku kad je Zvezda dovela u odbojci Brdjovica i Tanaskovica titulu izgubmo proiv Vojvodine Andrija Geric nas pocepa vodili 1:0 3:1 tad sam prvi put plako zbog Zvezde...Pa onda kad je titulu Akan kupio...nekim slucajem kiksne Obilic Zvezdi treba pobeda protiv Zeleznika da osvoji ali izgubimo iako Zeleznik ispada...3:2 protiv Partizana u finalu kupa odbojka Brdjovic ih pokido gubili 2 nula...Trojka Olivera Popovica grobarima i njihovo cmizdrenje...Mihajlo Pjanovic drugi idol :D o fudbalu bih mogo do sutra ima tu mnogo prica ovo je sve nekako na prvu napisano...

Kad nesto OSVOJIS PA TI OTMU, a onda mora FIFA da tera SFRJ da sudskim i istraznim putem to razresi, jer je i do njih doslo hvalisanje Dzarovskog da moze SVE da namesti, bilo koji sport, bilo kojim rezultatom, pa naveo primere (rukome 0:0, fudbal 174:0...) sa glavnim nalogodavcem i saradnikom Miodragom Antonijevicem, visokim funkcionerom ZVEZDE do skoro (mozda i sad), onda je stvarno dodeljena titula sudski, nema sta...
 
prvi dres sam dobio za 7mi rodjendan...neki pijacarski kombinacija nije bila opste sa prugama crveno belim nego pola crveno pola belo nesot kao vojvodine ali zato broj 11 nije bilo imena ali sam ja tripovo Ognjenovic naravno i vristo sam od srece kad sam ga dobio naravno...

Znaci Partizan su "partizani" a Zvezda "cetnici"... Nisam znao da su takvi moderni
 
Ćale mi je Partizanovac, kao i ostatak familije. U odeljenju je situacija bila otprilike 60% Partizanovaca, ostalo Zvezdaši. Kad podvučeš crtu, logično je bilo da i ja padnem pod uticaj. Ipak, iz nekog razloga mene je više privlačila cela ta atmosfera koja je vladala oko Zvezde, oduševljavala me je naša tribina, više sam voleo te crveno-bele boje, u našim igračima sam nalazio uzore. Tako je počelo, traje i dan danas. Ja sam taj koji je prekinuo tu porodičnu crno-belu "tradiciju" i ja sam taj koji je započeo novu, lepšu :) Mlađeg brata sam izveo na pravi put, a sutra ću, daće Bog, svoju decu.

0bbb628976155441f80b8cec.jpg
 
Da bas tako aj opet procitaj post pa prosetaj oko kuce...jel vidis da pisem da je to bilo za vreme rata...

Nemoj da se pravis pametan. Ako je to tako bez obzira kad je to bilo zasto onda niste promenili Zvezdino ime u Zlatna Kokarda (ili tako slicno) umesto Crvena Zvezda? I sta ima veze kad je to bilo ako si pre 23 god bio cetnik onda si to valda i danas. Nemozes biti samo cetnik kad je moderno. A ako si jos uvek cetnik i danas dan kako onda da navijas za Crvenu Zvezdu (petokraku)?
 
Poslednja izmena:
Hehhehe jel ti mene zayebavas? Cuj Cetnik sam idalje normalno...Kazem ti da sam tad imo nekih 5 godina ako i tolko sobzirom da je bio rat bio i na TVu non stop su se vrtile nacionalne pesme(nevolm te alija, vrati se Vojvodo...Sketchevi Riste Djoga itd) tako saznajem za Cetnike i Partizane...Prica u ratu je bila cetnici su veliki srbi i ta prica i to prihvatam a Partizani su nevjernici...u tom trenutku pojma nemam o fudbalu i ujak mi pokusava prestaviti Partizan kao nesto extra i ja kao djete pa kako Partizan kad smo mi Cetnici bla bla bla kapiras...opste nisam tvrdio da je Zvezda cetnicki klub bre nisam lud sta je stobom...oba kluba su stvorili komunisti...Nego govorim kako sam ja ko djete na to odreagovo i da me to u startu odbilo plus sto sam volio da tjeram inat...Neznam sta je tesko razumeti...I nisam ja tema nego kako ste se opredelili za voljeni klub...ima interesantnih prica, napisi svoju poz brate :D
 
Hehhehe jel ti mene zayebavas? Cuj Cetnik sam idalje normalno...Kazem ti da sam tad imo nekih 5 godina ako i tolko sobzirom da je bio rat bio i na TVu non stop su se vrtile nacionalne pesme(nevolm te alija, vrati se Vojvodo...Sketchevi Riste Djoga itd) tako saznajem za Cetnike i Partizane...Prica u ratu je bila cetnici su veliki srbi i ta prica i to prihvatam a Partizani su nevjernici...u tom trenutku pojma nemam o fudbalu i ujak mi pokusava prestaviti Partizan kao nesto extra i ja kao djete pa kako Partizan kad sta je stobom...oba kluba su stvorili ja tema nego kako ste se opredelili za voljeni klub...ima interesantnih prica, napisi svoju poz brate :D

Pa dobro. Steta je sto mislis da su komunisti nevjernici. Ti mozes biti i komunista i vjernik kao mnogi sto jesu. Sto mi se svidjalo u Jugoslaviju pre rata 90ih da nisu popove i hodze odredgivali sta jest i nije pravo. A sto se tice cetnici ako su takvi Srbi i veliki vernici kako ih onda nije sramota da pocinju najveci greh moguce kao vjernik ubijanje neduzne ljude. To se ne odnosi samo na cetnike ali i na ustase i svakog ko pocinje takav greh u ime "boga" to je sramota. Ali to je prica za drugu temu.
 
Znam da mozes biti ideoloski komunista i vjernik istovremeno, samo sto je kod nas bio druagaciji komunizam nisi mogo slavu da slavis ako si clan partije...A o cetnicima vidim neznas mnogo sramota je ako si Srbin i stavljas znak jednakosti izmedju ustasa i cetnika...Mislim da ovde ciljas na cetnike iz drugog svetskog rata iako je cetnicki pokret mnogo stariji, pa ako vec iznosis takve tvrdnje trebalo bi prvo da se obrazujes a da imalo poznajes tematiku drugog svetskog rata znao bi da je prvi oslobodjeni grad u okupiranoj Srbiji, Loznica pogodi ko ga je oslobodio...a sto za sebe kazem da sam cetnik to je zato jer je danas rec cetnik postala sinonim za Srpskog nacionalistu(iako je definicija cetnika drugacija) sto meni nesmeta jer kroz ti rec cetnik vidim ljubav i veliku patnju Draza je bio veliki mucenik i patriota...A ovo za popove i Bog pod navodnicima...nebih da komentarisem ako te zanima nesto o duhovnom zivotu i imas neka pitanja javi mi se na private(veci sam gresnik od prosecnog coveka ali vise znam o veri od prosecnog coveka)...Molim vas nemojte da mi izbriste komentar kad vec niste njegov Hvala moderatorima unapred...
 
Ja navijam, tj. volim Zvezdu, i to otkad znam za sebe, nije imalo nikakve veze sa bilo kim starijim. Bio sam Zvezdino dete i igrao u njoj 5-6 godina...a jednu od najlepsih stvari koje sam cuo mi je rekao jedan od nasih najboljih astrologa kad mi je gledao Natal... "Ti volis Zvezdu, i Zvezda voli tebe." :heart: Nema mnogo lepse stvari koju mozete da cujete :D

Doduse, prestao sam da se primam kad sam video da ih boli dupe za klub, i da su tu samo da pokradu sta mogu, pa posto nisam ovca batalio sam da se lozim, jer ako sam klub boli dupe za sebe, ne mogu ja da ga volim vise nego on sam sebe.
Zao mi je ljudi koji idu i primaju se, a ovima se savrseno jeb3 za klub i samo prave ljude budalama.
 
Poslednja izmena:

Back
Top