Konfiguracija ne sljaka dobro!!!!!!!!!

vmarko

Zainteresovan član
Poruka
169
Moja konfiguracija:
Maticna ploca: ASUS A7N8X-E deluxe
Procesor: AMD Barton 2600+ Box
Cooler: ???
Memorija: 2x512 DDR/400 MHz SuperTalent
Graficka: Ati Radeon 9600XT 256MB
Monitor: Samsung 17" FLAT 795MB
HDD: 120GB Maxtor 7200 rpm SATA
DVD/RW: Asus 108D
CD/R: Samsung 52/32/52
FDD: da li je bitno
Tastatura:Logytech
Mis: Mx510
Napajanje:350W
Zvucna: integrisana
Modem: 56k
Problem je u tome da se recimo nakon nekog vremena racunar restartuje to se pocelo desavati kad sam dodao drugih 512MB DDR.I dalje nemam pojma sta je problem iako imam dva osumljicena Napajanje:350W,Memorija: 2x512 DDR/400 MHz SuperTalent.I imam osijecaj da nekako radi usporeno (ipak sa tolikom memorijom):

Nemojte zamjeriti na nekim dijelovima konfiguracije koje sam pogresio ili nisam napisao,jer smo ja i moja
ANA (Naime tako se zove racunar)trenutno rastavljeni!!!
 
ovo pitanje cu ponovo postaviti(jer u svim ovakvim slucajevima sam sve to resio brisanjem ovog programa) : Da li tvoj komp ima instaliran Virtual Drive 7??? Ako ima izbrisi ga(naime kad sam ja kupio jos 256 MB RAM-a i meni se poceo komp restartovati ali cesce)... Probaj ...
 
Po opisanom moze se dovesti u pitanje ispravnost dodate memorije.
Mada se meni cini da imas kung fu napajanje, koje je prilicno optereceno i pocinje da posustaje. Resenje problema je verovatno u kupovini nekog brand napajanja (Enermax, Chieftec(samo cist, a ne onaj sto im proizvode neki levaci), DTK). Elem receno je sto puta koliko god ljudi napajanje stavljali u drugi plan ono je jedna od najbitnijih komponenti za ispravan rad. Objasnicu ti i zasto:
Na kung fu napajanjima je obicno napisana misaona imenica od izlazne snage, jer recimo moj Chieftec DualFan 360W tezi kao par kung fu napajanja. Ako imas kesa uzmi Enermax, on je najbolji na nasem trzistu :wink:
 
proveri u uputstvu za tu plocu, ima neka posevnost dali su single side ili DS memorijski moduli.I ima veze koji je cip/proizvodjac/ na modulima i u koje dimm slotove se stavljaju prilikom rezima dual chanel.Bez obzira na kung fu napajanje, trebalo bi da ima dosta snage.Probaj napajanje tako sto ces otkaciti neku od komponenti, flopi ili cd drajv, pa ako i tada radi nestabilno onda nije napajanje.U biosu proveri koji napon vice memorija.j..bm li ga, mozda su i gramlini.
 
vmarko:
Pokusano,mijenjao sam naizmjenice jednu pa drugu u jedan pa u drugi slot pa skupa pa nova pa stara,ali dok su same ili nova ili stara sve ide,nastaje problem kad se doda drugi modul!!!
Odnosno kad na compu bude 1024MB DDR!!
mozda ti ne pase zbog toga sto su jednostrani (il dvostrani)....Pogledaj u uputstvu za maticnu i baci pogled na onu sekciju gde se govori o Banks....Prouci uputstvo...,. :lol:
 
Eeeeee gotovo je radice cekic!!!
Pa je8em mu majku nema sta nisam uradio,sve cega sam se sjetio,ali nista,nista,on i dalje po svom restartuje se bez razloga!!!

Pokrenut winamp,i pregledavam foldere,kad on od jednom strec,pa sve ispocetka,sinoc,na internetu,on opet strec.
Testirao sam ga u 3DMark05 i sve ide super Game tests prodje bez problema, kad dodje do CPU test 1 STREC,Onda sam pokusao opet samo cpu test 1 ali normalno ga uradi,pa sve opet komplet ,i prodje bez problema!!!Ali sad me iznervirao,bas sam isfuran!!!


Mozda ovo nema veze,ali desktop,i My Documents nisu uredni nesto.Naime U koliko stavim bilo kakav exe file,mp3,ili zip file,kopiram sa neke lokacije ona na ova dva mijesta ne radi u zipu ga otvorim ali on ne prikazuje da ista ima u njemu (a ima)
Mp3 ne svira ,exe file izbaci gresku „sistem cannon find the file specifide“
Inace bi reinstalirao Windows,ali ne znam ocu li ga uspijeti podici zbog ovog sranja sto mi radi Hardver!!(A i ko ce instalirati opet onu gomilu programa koje imam aaaaa vec me boli glava kad pomislim samo)

Eee i da ne zaboravim imam CD najveceg kapaciteta na planeti zemlji 8 TB!
Kakav glupaca(ANA mislim):lol: umislila da CD ima 8 TB!(SVASTA) :lol: :lol:
Testirao memoriju sa MemTest.Sve uredno

Male ispravke konfiguracije!!!

ANA
BARTON 2500 XP(neka ga kanta hladi nemam pojma koja dobro radi i necuje se),
ASUS A7N8X-E DELUXE(prošupljila mi je džep)
ATI RADEON 9600 XT 256MB(kod nas i nema bolja da se kupi)
2x512MB DDR (zamisli! Proizvodjac je neki super talent,to su mi uvalili,ja trazio CorsairMicro a dobio prijavu za sou nov@tv)
CD-ROM ASUS DVD-RW NEC,
NAPAJANJE 300W GAMBRIO(ja mislim da je u tome keč)
120GIGA MAXTORA
 

Back
Top