RADIO KONTAKT PO CELOM SVETU

gost 8170

Veoma poznat
Poruka
10.963
video sam u novinama pre neki dan,
covek neki nas, ima neke silne aparate kod kuce :lol: , i preko radio veze moze da komunicira sa celim svetom :D . Imaju oni sve dogovoreno kad da se nadju na kojoj frequenciji itd. :wink:
zanima me kakva je oprema potrebna za to :shock: ,posto je, da li trebaju neke dozvole za to? :shock:
ako neko zna ista vise o tome... :D
:roll: hvala
 
KTULU:
video sam u novinama pre neki dan,
covek neki nas, ima neke silne aparate kod kuce :lol: , i preko radio veze moze da komunicira sa celim svetom :D . Imaju oni sve dogovoreno kad da se nadju na kojoj frequenciji itd. :wink:
zanima me kakva je oprema potrebna za to :shock: ,posto je, da li trebaju neke dozvole za to? :shock:
ako neko zna ista vise o tome... :D
:roll: hvala
sta ce ti to kad imas internet,a treba i dozvila.
 
Rec je o Radio Amaterizmu. To je Hoby koji okuplja puno ljudi koji komuniciraju verbalno ili telegrafijom (Morzeov cod). Osnovno interesovanje im je tehnika tj. konstrukcija antena i kucnih verzija radio stanica, u novije vreme diskusije su vezane za racunare ali se moze razgovarati osvemu i svacemu kao na Forumu, naravno uz odredjena pravila ponasanja. Verovatno ti je poznata aktivnost Radio Amatera u vreme bombardovanja ili elementarnih nepogoda.... Dozvola ti treba i za rad i za posedovanje ARS (uredjaja). Ako si zainteresovan odi u neki Radio Klub, tamo ces dobiti sva obavestenja. Veliki deo clanova (muskih) je u vojsci bilo u rodu VEZE...jel se to tako zove? Tamo se savlada Mor. cod pa posle imaju kao neku "direktnu prohodnost".
Davila sam....Pozdrav!
 
zeljkoro:
KTULU:
video sam u novinama pre neki dan,
covek neki nas, ima neke silne aparate kod kuce :lol: , i preko radio veze moze da komunicira sa celim svetom :D . Imaju oni sve dogovoreno kad da se nadju na kojoj frequenciji itd. :wink:
zanima me kakva je oprema potrebna za to :shock: ,posto je, da li trebaju neke dozvole za to? :shock:
ako neko zna ista vise o tome... :D
:roll: hvala
sta ce ti to kad imas internet,a treba i dozvila.

Velika je razlika internet i Rado veza,radio amateri imaju drugaciji odnos jedni prema drugima,ipak oni pricaju UZIVO i to vremenom izmedju njih stvara nesta sto je posebno!
I naravno mnogo je veca mogucnost upoznati nekog RA,nego nekoga sa neta,jer RA cesto organizuju skupove po radio klubovima u celoj drzavi!
 

Back
Top