Privatni fakulteti

latica

Ističe se
Poruka
2.095
Zasto ljudi toliko pljuju po privatnim fakultetima? Jesmo li mi samo zaostali narod koji robuje predrasudama, ili za ovako ukorenjeno mishljenje postoje pravi argumenti? Da li ih sve treba svrstavati u isti kos samo zato sto neki imaju losu reputaciju?
 
pa znas kako, ja imam lose misljenje iz par razloga, recimo :

--sve ljude koje poznajem da studiraju recimo Megatrend su bili ocajni djaci, i nisu primljeni na drzavne fakultete. Recimo poznajem : devojku koja nije primljena na FON, drugu koja nije primljena na engleski, treca na arhitekturu, cetvrta na ekonomiju, itd...Kazem "ocajni djaci", jer recimo su mislile da sa jedva dobrim uspehom iz Srednje mogu da upisu FON--naravno da to ne moze :roll:

--drugo, knjige na privatnim faxevima su ocajne! Konkretno mislim na Megatrend. Oni ni nemaju udzbenike, nego kao nesto fotokopiraju i sl. Ucila sam skoro sa jednom drugaricom sa Megatrenda, a knjiga za ispit joj SLIKOVNICA :!: Fotokopirana skriptica od 50-tak strana :!: I to im je kao ispit :shock: :shock: :shock:

A takodje, konkretno ta moja drugarica radi u jednom video-klubu puno radno vreme, izlazi non-stop i sa deckom i sa drustvom, i sama se non-stop hvali da je recimo ispit iz francuskog spremila za JEDAN vikend :shock: :shock: :shock: Pretrgla se od ucenja za 2
dana i dobila 9 :shock: A takodje i ostale ispite. Trebam li da napomenem da je u gimnaziji bila najgori djak bukvalno u celoj generaciji?! A sad kao na faxu prosek 9 sa par dana "ucenja".

Ovo je moja prica i moje zapazanje konkretno o Megatrendu.
Tesko da moze neko da me ubedi da je to ozbiljno studiranje :? :? :?
 
Ono što su na zapadu privatni, to su kod nas državni fakulteti. I obratno. Nisu ludi američki bogataši ( a i naši ) da daju decu u američke privatne fakultete. A naši lovatori, pak , ne daju ih u naše privatne nego na zapad. Osim neobrazovanih skorojevića kojima je bitno samo da im dete ima diplomu.
 
Potpuno se slazem sa "slatko volim :))". Znam i ja par ljudi koji bukvalno spremaju ispite za 2-3 dana, a ja treba da ucim skoro ceo semestar da bih na kraju mozda i pala ispit! E sad nije to zato sto sam ja glupa, a oni pametniji i inteligentniji od mene vec... Ma otkud znam zasto je to tako... Jednostavno je tako!!! :?
 

Back
Top