TESTOVI IZASLI !!!

mislis na zbirke?
izasle su pre par dana. danas su trebali da ih dobiju u mnogim knjizarama, ali, naravno, zbog 'vise sile' to se nije desilo, tako da se kupuju negde prekoputa doma omladine. tako su nam rekli u osnovnoj.
rece nam matematicarka da su izbaceni neki zeznutiji zadaci, oni koji traze dokazivanje... 'fala bogu.
ne bojim se mnogo. bice dobro...
nadam se :lol:
 
kupila sam zbirke u sredu. nasla sam ih preko veze (!), jer ih svi traze, a nema ih po knjizarama.
vecina mog drustva nije ni nabavila zbirke, ili nisu ni krenuli da rade... ja radim sto sama-sto sa drugom/drugaricom.
matis je laaaaaako, uradila sam 50 zadataka tek tako, a srpski mi ide teze, iako sam uvek bila super iz srpskog.
najvise me zeza akcenat, i gl. promene.
jedino sto mi izgleda zanimljivo je knjizevnost, znate ono sto treba da se zaokruzi sta se mislilo u nekom delu, ko je pisac, itd.
matis-prosto, prva tri poglavlja. jedino nisam sigurna kako ce ici krug, piramida, prizma, mi to jos nismo ni u skoli zavrsili.
jos malo cu preko raspusta da proradim zadatke, da posle tokom skole ne moram da se znojim tol'ko.
sta da se kaze??? nisam ni ja od juce. :twisted: 8)
 
kalliope:
mislis na zbirke?
izasle su pre par dana. danas su trebali da ih dobiju u mnogim knjizarama, ali, naravno, zbog 'vise sile' to se nije desilo, tako da se kupuju negde prekoputa doma omladine. tako su nam rekli u osnovnoj.
rece nam matematicarka da su izbaceni neki zeznutiji zadaci, oni koji traze dokazivanje... 'fala bogu.
ne bojim se mnogo. bice dobro...
nadam se :lol:
shta bi ti htela????da samo nabubas formule i ispadnesh pametna????
Ja nepamtim kad sam zadnji put bio na matishu.a na pismenim sve izvodim sam..to je pravo znanje a ne kad nabubam zadatak i ispadnem lud....to rade sam ono najgori streberi koje bi sve na jednu gomilu i posuo benzinom i uzeo upaljac i dalje znate sta bi bilo.....
 
joockey:
kalliope:
mislis na zbirke?
izasle su pre par dana. danas su trebali da ih dobiju u mnogim knjizarama, ali, naravno, zbog 'vise sile' to se nije desilo, tako da se kupuju negde prekoputa doma omladine. tako su nam rekli u osnovnoj.
rece nam matematicarka da su izbaceni neki zeznutiji zadaci, oni koji traze dokazivanje... 'fala bogu.
ne bojim se mnogo. bice dobro...
nadam se :lol:
shta bi ti htela????da samo nabubas formule i ispadnesh pametna????
Ja nepamtim kad sam zadnji put bio na matishu.a na pismenim sve izvodim sam..to je pravo znanje a ne kad nabubam zadatak i ispadnem lud....to rade sam ono najgori streberi koje bi sve na jednu gomilu i posuo benzinom i uzeo upaljac i dalje znate sta bi bilo.....

a ja ne pamtim kad sam poslednji put ucila srpski, pa ipak znam da se ne pamtim pise odvojeno... mislim, to se uci-kad, kod uciteljice... :lol: nemoj mnogo da se pravis pametan.
uopste me nije briga za matis jer sam talenat za jezike, i necu da gubim mnogo vremena na tome...
 
Do sada je na prijemnom iz matematike uvek bilo preko 15 zadataka - 16, 17 a jedne godine mislim da je bilo 18 komada

Posto sam ja profesor koji godinama gleda vase brljotine na prijemnom samo par saveta:

1. Zadaci se uvek daju tako da prosecan trojkas moze da uradi bar 2/3 zadataka - znaci boze i bedastoce koje obicno preskacete - ne preskacite nijedan zadatak iz zbirke
2. Na prijemnom nema sanse da uradite zadatak koji niste ranije vec videli - prijemni ispit i nije mesto gde cete da izvodite formule ( tesko tebi jockeey ako spavas na to uvo ) jer nemate ni vremena, vec da samo iz glave napucate zadatak na papir ( ili ga prepisete odnegde ako vam se posreci da ga imate a profesor - kontrolor je kratkovid). Naravoucenije- proradite svaki zadatak
3. Nikad nemojte da se uplasite samog testa jer se redovno desava da svi koji se dobro spreme ali su tremarosi po prirodi na testu " zablokiraju " i ubrljaju ili padnu. Ne dozvolite sebi da zbog straha noc uoci testa ne spavate ili ujutru ne doruckujete ( mozak ne radi na prazan zeludac )

Pozdrav
 
Hvala na savetu...to cenim.I ja sam se malo opametio..i poceo da ucim jer sam bio neshto umislio...diplome ovo ono....hemija fizika matis....
I pak ja sam radjen sa greskom ...uvek zeznem na najlaksem....
OK ako budete prgledavali test od JOVICE JURKOVICA
progledajte malo kroz prste...
I samo jeos jedna stvar
Kako nastavnici pregledavaju "nase Brljotine"
jesu li svi strogi?
 
joockey:
Hvala na savetu...to cenim.I ja sam se malo opametio..i poceo da ucim jer sam bio neshto umislio...diplome ovo ono....hemija fizika matis....
I pak ja sam radjen sa greskom ...uvek zeznem na najlaksem....
OK ako budete prgledavali test od JOVICE JURKOVICA
progledajte malo kroz prste...
I samo jeos jedna stvar
Kako nastavnici pregledavaju "nase Brljotine"
jesu li svi strogi?

nemoj previse da se nadas, ne upisujes ime nego broj na test :lol: :lol: :lol:
 
Kaliope je u pravu- testovi se rade pod sifrom tako da moze da se desi da nastavnik koji gleda test da nulu poena svom rodjenom detetu ( ako mu ne prepozna rukopis :-) )

Komisije pregledavaju zadatke ne prema svom nahodjenju vec prema preciznom uputstvu za pregledavanje testa- znaci, zna se koji zadatak vuce koliko poena i koliko poena dobije ucenik ako tacno uradi pola zadatka i sl.

Posto ima mnogo zadataka a malo vremena za pregledavanje, komisijama se potkradu greske u pregledu ( tipa lose saberu poene, ne vide dobro nesto sto ste nazvrljali pa ni sami ne mozete da prepoznate sta je to pa ne daju nista od poena i sl. )Kad uradite test, kod kuce mozete da se prekontrolisete koliko bi poena otprilike trebalo da imate na testu jer cete na oglasnim tablama skola imati resenja testa sa raspodelom poena po zadacima. Valjda cete se setiti sta ste i koliko uradili. Ukoliko imate bilo kakvu sumnju u broj poena koji izadje na prvom preliminarnom spisku ( koji nije zvanican ni krajnji ) OBAVEZNO idite da pogledate svoj rad i napisete prigovor. Prigovore razmatra i testove po drugi put pregledava druga komisija i ukoliko ste osteceni poeni vam se dodaju.

Jos jedna napomena: novi kompjuterski sistem rasporedjivanja ucenika po skolama sa listama zelja je surovo pravedan tako da se ne nadate da ce vam pomoci mame i tate sa vezama i sl. Pomoci ce vam jedino dobar rezultat na prijemnom, sposobnost da procenite u koju skolu je realno da upadnete i realno popunjen list sa spiskom zelja. Ukoliko krenete u medicinsku skolu za koju treba bar 95 poena sa vasih 80 onda nije mnogo verovatno da cete " upasti " u tu skolu . Kalkulisite!
 
Hvala..................uzgred bio sam na takmicenju iz fizike u Desanki u subotu......nisam prosao.koji sam kreten............Bio zadatak za izracunavanje potencijala kad su naelektrisanja rasporedjena u obliku pravougaonika...ja crtao trougao...
 
truth:
bice vam vise knizevnosti nego gramatike negde oko 70% prema 30% , a matis sve preko 15 zadatka necete moci uraditi bar ne na vreme.... :shock:
pa daj strberko jel bitno bas ja mnogo pazim gad pishem postove....hih
Znam ja te fore kad sam zadnji put ucila....
E jbg shta ti mislish mi pali sa krushke.......
Ma daj bre///
 
Ljudi srpski sam uradio ko od sale (ceo test sam preslisao za 3 sata verovali ili ne) ??? ALI MATEMATIKU NISAM NI POCEO !!! KAKO NAJLAKSERAZUMETI OVU MATEMATIKU AJ PROFESORI KAKO TREBA UCITI ZA PRIJEMNI ISPIT ??
 
Pa ti si mali genije!Onda ces matematiku da predjes za sat i po!

Salu na stranu: matematika se uci vezbanjem i samo vezbanjem. Sedi i radi zadatak po zadatak...

Ukoliko si od onih kojima je matematika bauk i ne volis je, onda se nategni i nabubaj zbirku sa zadacima i zbirku sa resenjima napamet, ionako ima 100 zadataka manje nego ranijih godina.
Mali milion njih je polozilo prijemni na tu foru
 
Ovi sadašnji prijemi su više nego sramota. bilo bi bolje ida ih ukinu. Kad sam ja polago za upis u gimnzaiju.društveni smer da bi položio morao si da imaš 15 bodova iz srpskog a 12 iz matiša. Ja sam bio u osnovnoj stalno oko 4.50 i položih prijemni sa maksimum bodova što se tiče testova tj 20 20.... a ovo danas je užas.... toliko od mene
 
Inspector:
Ljudi srpski sam uradio ko od sale (ceo test sam preslisao za 3 sata verovali ili ne) ??? ALI MATEMATIKU NISAM NI POCEO !!! KAKO NAJLAKSERAZUMETI OVU MATEMATIKU AJ PROFESORI KAKO TREBA UCITI ZA PRIJEMNI ISPIT ??

NE MOGU DA VERUJEM. AAAAHHHHH!
meni srpski ide lose - osim knjizevnosti.
matis? da ne poverujes, ne znam da uradim mozda 10 zadataka, a uvek sam mucila muku sa ocenom.
 
meni je gramatika laksa od knjizevnosti a matematika mi je poprilicno teska. ali nastavnica drzi dodatne gde vezbamo za prijemni tako da sam presla vec dosta oblasti : prizmu, piramidu, valjak, kupu, lopstu, jednacine sa 1 i dve nepoznate, nejednacine, slicnosti. To sve sa nastavnicom u skoli.

Kako se vi spremate?
 
Mi u herceg novom nemamo prijemni.Nijedna škola,donosimo svjedočanstva i boduju nam se ocjene za tu školu koju želimo.To ulazi u kompjuter.I 23 će mo znati ko je upisan ko ne.kako je u vaše škole? :)
 

Back
Top