Access i VB6

acca

Aktivan član
Poruka
1.725
Napravio sam malu tabelu u Access-u i snimio je. U VB na formu sam stavio data kontrolu. U propertis sam nasao i obelezio bazu ( databasename) ali kada hocu da u recordsource nadjem tabelu izbaca mi prozor za gresku sa objasnjenjem da je u pitanju nepoznat format baze. Inace, baza ima format .mdb . Moze li neko da mi pomogne?
 
koristi ado

najlaksi nacin je da koristis kontorlu
microsoft ado contol 6.0 (project=>components)
ubaci ce se u alatima i onda isto kao i data controla
podeci putanju do baze : pazi da je baza bez passworda ako neides preko dsn-a ().
i onda
:
adodc1.recordsource="select * from tabelaX"
adodc1.refresh
'upis u bazu /tabela je tabelaX
adodc1.addnew
adodc1.recordset.fields("imepolja").value="9dagency"
adodc1.recordset.update
adodc1.refresh

obrati paznju da brojeve upisujes u brojeve, stringove u stringove itd. U suprotnom ce pucati.

' iscitavanje iz baze
adodc1.recordsource="select * from tabelaX"
adodc1.refresh
for i= 1 to adodc1.recordset.recordcount
adodc1.recordset.apsoluteposition=i
'ukoliko pises u textboxove koristi load (ali to je vec poodmaklo od ove teme)
' ovo pise u array
a(i)=adodc1.recordset.fields("imepolja").value
next i

nadam se da nisam progutao neko slovo

ukoliko imas neka pitanja obrati se na:
office@9dagency.com
 
Pretpostavljam da si bazu napravio u novijem formatu od Access 97. Takodje pretpostavljam da nisi instalirao service pack za VB 6.0 (najnoviji je 6, moze se skinuti sa Microsoftovog sajta).
Dakle, ili sacuvaj bazu u Access 97 format, ili instaliraj nanoviji Service pack za VB i sve ce raditi bez problema (samo ako su moje pretpostavke bile tacne).
 
Pobedi, hvala ali jos nisam stigao do ADO pa, ako moze bez njega za sada. A, ti si Gorane u pravu. Imam access iz ofice2000 i nemam nijedan service pack za VB. Da probam onda prvo to.
Hvala obojici.

ps
Pobedi, dobar ti je onaj sajt sa kladjenjem. Uclanicu se nocas.
 
Dakle, SP 6 za VB ne sadrzi u sebi JET 4.0 (koji je ukljucen u ADO instalaciju, koja je ukljucena u sve ranije service pack-ove), pa zbog toga imas isti problem. Preporucio sam ti da konvertujes u Access 97 format (Tools>Database utilities>Convert database), ne vidim da si to probao.
 
E pa to. Nisam znao kako da je sacuvam kao 97 pa vec danima trazim office97 da instaliram njegov access. :oops: Sada je u redu. Hvala na trudu.
Pozdrav do sledeceg problema. :)
 

Back
Top