cd player

maki19

Početnik
Poruka
32
cuo sam da se moze od cd-roma napraviti cd-palyer ,pa me zanima sa cim ga pokrecem i kako bi mu zadao komande tj.sledeca pesma itd. ,zahvalan sam za sve vrste informacija
 
Moj rezac ima izlaz za slusalice i dugmic za pojacivanje tona i taster PLAY i kad je CD-rom na napajanju a nije instaliranu u windowsu znaci samo je vezan za napajanje kad stavis sluske i gurnes u CD-rom sve radi normalno , pa i meni to palo napamet. Onde poceli svi de me zovu ludom budalom i ubedjivali me da od toga nema nista , Poludeo sam posto im je bila opsana fora da se kidaju na moju ideju , a nisu ni pomislili da bi to moglo stvarno da se uradi.
 
PA to ti je bar prosto.
Samo nabodes napajanje, a IDE kabl ti za to cudo ne treba.

Na svakom CD-ROMu imas potenciometar koji regulise jacinu zvuka i ulaz za sluslice.

E sad na nekim imas opcije da preskaces pesme (one by one) a na nekim nemas (samo pusti i pevaj).
 
Кулиража:
PA to ti je bar prosto.
Samo nabodes napajanje, a IDE kabl ti za to cudo ne treba.

Na svakom CD-ROMu imas potenciometar koji regulise jacinu zvuka i ulaz za sluslice.

E sad na nekim imas opcije da preskaces pesme (one by one) a na nekim nemas (samo pusti i pevaj).

Dobro to , ali covek je pitao kako da ga koristi kao npr. Diskmen koliko sam ja shvatio.
 
Kakav diskmen? Misliš da će ga i u džepu nositi? :)
Kuliraža je sve rakao, dovoljno je samo uturiti u napajanje, a svira i bez potrebe za zvučnom karticom. Tako sam i ja pre puštao muziku sa CD-ova, kada još nisam ni imao zvučnu. Samo davno je to bilo....

Nego šta mislite, jer se to može nekako ugraditi u auto?
 
maki19:
cuo sam da se moze od cd-roma napraviti cd-palyer ,pa me zanima sa cim ga pokrecem i kako bi mu zadao komande tj.sledeca pesma itd. ,zahvalan sam za sve vrste informacija
Ne znam da li si ti pitao ali ima na tehnickim naukama ista tema. Ja sam pravio cd player za auto od CD ROM-a pa pogledaj tamo objasnio sam kako :wink:
 
DabaMAN:
Kakav diskmen? Misliš da će ga i u džepu nositi? :)
Kuliraža je sve rakao, dovoljno je samo uturiti u napajanje, a svira i bez potrebe za zvučnom karticom. Tako sam i ja pre puštao muziku sa CD-ova, kada još nisam ni imao zvučnu. Samo davno je to bilo....

Nego šta mislite, jer se to može nekako ugraditi u auto?
Easy, easy..neko je pomenuo diskmen od CD playera...

Jel' moze kako da se napravi Game boy od graficke karte, dok cekam ujutro u red za lebac...cisto da se zabavim.

Sto se tice ovog cuda za auto trebalo bi da moze.
Samo ako se malo razumes oko elektronike prepraviti napajanje i to bitrebalo da bude to (sem ako nisi mislio da slusas radio stanice :lol: )
 
Na tehnickim naukama sam objasnio kako od CD ROM-a :arrow: cd player. Ovde cu od diskmena :arrow: cd player.
Ma nema sta da se objasnjava umesto stabilizatora od 5 i 12V treba uzeti stabilizatore za onaj napon koliko diskmen koristi kada se koristi preko struje. Takodje dva kondezatora velike kapacitivnosti 4700mikrofarada da ti se ne bi gasio kad ukljucis svetla, pritisnes kocnicu krenes da palis auto.... To je za napajanje. Za zvuk: ako hoces samo ti da slusas (sto je glupo) utaknes slusalice i to je to. Da bi se culo u celom autu iz izlaza za slusalice treba izvesti kablic do ulaza u kastofon. Ako ne postoji ulaz u kastofon onda ga treba otvoriti i dati kablic zalemiti na glavu koja okrece kasetu. Otprilike to je to pozdrav i srecan put! :wink:
 

Back
Top