DA LI JE DIABETES IZLECIV 2 i 1FITOTERAPIJOM{LEKOVITO BILJE} <HIPO<HIPER-hipohiper

fito

Obećava
Poruka
54
Postovanl
Otvaram temu u lecenju diabetesa lekovitim biljem.
hipoglikemija
hipohiper glikemia
hipoglikemia
Posebno kod diabetesa 2 jer on je danas veliki problem . kao i diabetes 1

Najvise je oboljelih od njega.
Gde je uzrok hipofiza- hromozom6
Da li je uzrok diabetesa pankreas, jetra ili su to samo posledice kao sto su i [ neuropatija , nefropatija, krvotok , srce, oci..........

ILi je uzrok nesta drugo.

Ortodokasna medicina kaze hrana, debljina , ugljenohidrati-proteini - masti ima istine.

STA ce reci ljekovito bilje[biljna medicina.]

Moj skromni doprinos na pocetku je da kazem da je preddijabetes izleciv ljekovitim biljem , jer od njega sve pocinje,
 
Verujem u svoj stav o izlecenju preddijabetesa lekovitim biljem.
Ja sve sto pisem pisem iz iskustva ne upotrebljavajuci standardne metode, ni lecenja ni pisanja.
1. O odnosu hipofiza-hromozom6-pankreas[otocici]-jetra[lipidi] = da li ima i tu istine
2. O razmeni ugljenohidrati-proteini -masti

Sta mene interesuje kao i svakog diabeticara nalaz krvi . Znaci da secer bude od 5-6

A o tacki 1. ili 2. mozemo raspravljati koliko zelimo ali coveka koji ima problem diabetesa interesuje samo jedno [test krvi]
A ne nekakve price ili obecanja., ili placebo efekti , ili suplementi

Normalno ako covek ovo kaze imace vise protivnika nego pristalica

Zavrsicu temu o preddijabetesu znaci izleciv je.
--------------------------------------------------------------------------------
nastavicu diabetes 2 -hipoglikemija[nizak secer i predkomna i komna stanja]
 
tema diabetes 2 hipoglikemija [nizak nivo secera, predkomna, koma.


Da li je moguce izljecenje

-- naucna medicina[danasnja]
simtomi- preznojavanje lupanje srca, mucnina ,kod nekih tahikardija,

kontrola ugljenohidrata, mjerenje secera.....

Uzimati slatko,cokolada, sok .....

Ali problem uvjek ostaje , strah, napetost , i posljedici po nervni , i vegetativni sistem.,mozak. srce, krvotok...



Fitoterapija[ljekovito bilje]

Da , fitoterapijom ljekovitim biljem moze se rijesiti problem niskog secera

i da oboljela osoba nema vise straha od kome i predkomnih stanja

Znaci koristenjem bilja ljekovitog dolazi do kontrole i izljecenja i nema vise simtoma od preznojavanja do kome.Secera se vraca u normalu.

Bez obzira koliko su puta dnevno imali takva stanja od 1 pa vise puta.
-------------------------------------------------------------

Tema diabetes 2 hiperglikemija [visok nivo secera od 7- pa vise, nagli gubitak tezine...]
 
Svoj stav o pred razvoju diabetesa sam napisao[preddiabetes]-25.6.2011
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ovo je stanje ko ima diabetes 2
hipooglikemiju[nizak secer]-
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sta je uzrok takvog stanja-moje misljenje je poremecaj proteina.Krvni secer u energiju se ne moze da pretvori.Regulacijom proteina snaga i energija se vraca tj. secer se vraca u normalu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zasto proteina- proteini daju energiju snagu...


u svojim pisanjima pisem iz iskustva po temama[preddiabetes , diabetes 2 hipo, hiper, hipo-hiper glikemija
A tako cu pisati i kod diabetesa 1
ako treba odgovoricu i na pitanje sta te zanima
 
Poslednja izmena:
Svoj stav o pred razvoju diabetesa sam napisao[preddiabetes]-25.6.2011
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ovo je stanje ko ima diabetes 2
hipooglikemiju[nizak secer]
-
Brkaš neke stvari prijatelju.
Ko ima bilo koji dijabetesa uvek i uvek je problem u hiperglikemiji, dakle višku glukoze u krvi, nikako u hipoglikemiji, tj manjku glukoze u krvi!!!
Hipoglikemija se može javiti samo kod insulin zavisnih dijabetičara iz više razloga, kao neadekvatna doza insulina, slab i nedovoljan obrok posle insulina, promena funkcije gušterače nabolje(ovo je baš retkost), pa time prethodno određena doza insulina postaje preterana...
Insulin nezavisni dijabetičari koji šećer regulišu ishranom i fizičkom aktivnošću praktično ne mogu imati hipoglikemiju, a ako se još koriste i oralni antidijabetici, onda se može, ali sasvim retko, javiti slab hipoglikemijski efekat, tj hipoglikemijska kriza.
Ali kao što rekoh ovo je maltene zanemarivo, opanost je samo predoziranje insulinom kod insulin zavisnih dijabetičara.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sta je uzrok takvog stanja-moje misljenje je poremecaj proteina.Krvni secer u energiju se ne moze da pretvori.Regulacijom proteina snaga i energija se vraca tj. secer se vraca u normalu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zasto proteina- proteini daju energiju snagu...


u svojim pisanjima pisem iz iskustva po temama[preddiabetes , diabetes 2 hipo, hiper, hipo-hiper glikemija
A tako cu pisati i kod diabetesa 1
ako treba odgovoricu i na pitanje sta te zanima
 
Можда је направио грешку у писњу.:think:

Наравно, није основа дијабетеса хипогликемија већ ХИПЕРгликемија.
Ne znam baš...
U svom postu on upravo insistira na manjku šećera u krvi!

Svoj stav o pred razvoju diabetesa sam napisao[preddiabetes]-25.6.2011
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ovo je stanje ko ima diabetes 2
hipooglikemiju[nizak secer]-
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sta je uzrok takvog stanja-moje misljenje je poremecaj proteina.Krvni secer u energiju se ne moze da pretvori.Regulacijom proteina snaga i energija se vraca tj. secer se vraca u normalu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zasto proteina- proteini daju energiju snagu...


u svojim pisanjima pisem iz iskustva po temama[preddiabetes , diabetes 2 hipo, hiper, hipo-hiper glikemija
A tako cu pisati i kod diabetesa 1
ako treba odgovoricu i na pitanje sta te zanima
 
Poznavalac stvari
---------------------------

Slazem se s tobom i Sofijom

-------Ko ima bilo koji dijabetesa uvek i uvek je problem u hiperglikemiji, dakle višku glukoze u krvi, nikako u hipoglikemiji, tj manjku glukoze u krvi!!!---------



Ovo je stanje ko ima diabetes 2
hipooglikemiju[nizak secer]- -----ovdje samo analiziram nizak secer, i nista vise ne pisem o [inzulinu zavisni].
A normalno i dijabeticari s tipom 2 mogu imati nizak secer, preznojavanje, i u nekim slucajevima predkomna stanja.

A sad ja o dijabetesu 2 mislim da je to poremecaj proteina.[govorim samo o diabetesu 2].
Zasto tako mislim
---prosto receno proteini daju snagu energiju
Bio secer visok ili nizak gubi se snaga energija[jednostavno mucnina , znojenje, kod visokog tezina.-gubitak......]

Zasto kazem poremecaj proteina--vaznu ulogu ima receptor insulina koji koji sprecava insulin da se veze za celije jetre i pretvore krvni secer u energiju, snagu..

A znam i iz iskustva [fitoterapija]. Sta se desavalo kod ljudi koji su imali i visok i nizak secer.
Jer nije uvek istina samo jedna strana. Mislim odnos ugljenohidrati -proteini-masti. Nastavljamo temu


Da zakljucimo temu diabetes 2 hipo[nizak nivo secera]--moze se kontrolisati i izleciti fitoterapijom- ljekovitim biljem.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tema diabetes 2 hiperglikemija [visok nivo secera u krvi]-- uzrok, da li je izleciv fitoterapijom[ljekovitim biljem]
 
Poslednja izmena:
Prema podacima SZO[svetske zdrastvene organizacije Diabetes je proglasena Epidemiska bolest covjecanstva. Sva rodjena deca od 2000 godine svako trece dete
imace diabetes.Najbogatije ekonomski sile sveta Amerika svaki treci stanovnik ima diabetes ili preddiabetes,Kanada isto tako, Saudiska Arabija 90 Posto stanovnistva ima ili pred-diabetes, Indija svaki treci stanovnik.Evropa vec prelazi dvanest do petnaes posto na broj stanovnika.Balkanske zemlje isto tako.Sta ce ovo znaciti za industriju, razvoj odredjene zemlje, za zdrastvene fondove i za obicnog coveka-prosudite sami.

A posledice diabetesa su jos gore od neuropatije, nefropatije, srca, krvotoka , jetre, oci -zavisi sve od razvoja bolesti i nacina lecenja.
Covek u svom lecenju mora primeniti sve metode kako konvencionalne medicine , tako i fitoterapije [lekovitog bilja], kako nebi doslo do razvoja POSLEDICA diabetesa.I ostalih metoda u lecenju , znaci mora biti informisan , i traziti najbolji nacin da se resi te bolesti.
Samo informisan covek koji nije opterecen nacinom lecenja moze da resava svoj problem., i da trazi sta je najbolje za njegov organizam, I Samo da ga interesuju rezultati, tj izlecenje i kontrola diabetesa. A ne cekati da se razvije u posledice.
--------------------------
.Класични медицински третман
Након што се успостави дијагноза дијабетеса, модерна класична медицинска терапија
састоји се или од оралних хипогликемичних препарата или од инсулина.
Орални хипогликемицни препарати
Орални хипоглекемични препарати су уведени у 1955. години. Према њиховом
биофизичком начину дјеловања, ови препарати се дијеле на пет класа Те класе су:
бигваниди; инхибитори глукозидазе; меглитидиниди; сулфонилуреазе; и тиазолидиндиони.
Бигваниди снижавају ниво шећера у крви на три начина. Они спречавају његово
нормално лучење од стране јетре тј. из њених складишта гликогена, коче апсорпцију
глукозе из цријева, из храном унесених карбохидрата, а тврди се да они повећавају и
периферно преузимање глукозе.

Инхибитори глукозидазе су направљени тако да блокира енцим амилазу, коју ствара
панкреас, и који нормално игра једну веома важну улогу у пробави карбохидрата.
Према тој теорији, уколико се блокира пробава карбохидрата, онда не може доћи ни до
повећања количине шећера у крви.

Меглитиниди су створени тако да стимулишу панкреас на производњу инсулина код
пацијената који вјероватно већ имају повишен ниво инсулина у њиховој крви. Само у
ријетким случајевима доктори мјере ниво инсулина. Ови препарати се веома често
стварно преписују без претходне провјере и знања о нивоу инсулина у крви. Чињеница
да повећана количина инсулина може да буде исто тако стетна као и повећана количина
шећера, увелико се игнорише.

Сулфонилуреазе су само још један стимуланс чија је сврха да подстиће производњу
инсулина. Доктори ријетко када одренују ниво инсулина у серуму прије него што пропишу
ове препарате. Они се често прописују људима који пате од дијабетеса тип-2, од којих
већина већ има повишен и недјелотворан инсулин. Ови препарати су познати по томе
изазивају хипогликемију као један споредни ефекат.

Дијабетес се означава као неспособност тијела да правилно метаболизира
карбохидрате. Његов главни симптом је високи ниво глукозе у крви. Da li je ovo istina[karbohidrate]. Misljenje jos iz 19 veka.[misljenje naucnika]

Medicina je napredovala po novim nalazima i misljenjima istrazivaca glavni problem diabetesa je protein..-krvni secer u energiju ne moze da pretvori, i da dospije u celije . ili problem masti i ulja.
Logicki zakljucak koliko godj covjek kontrolisao ugljenohidrate , uvek ima diabetes 2
Ovdje nedostaju vitamini i minerali , da li su oni nacin za resenje dijabetesa, koji su to vitamini i minerali.....

------------------------------------------------------------
Moj nacin razmisljana i lecena diabetesa 2 [hiper- visok secer ] -kao medecina-fitoterapeut

Necu pisati o odnosima hipofize- hromozom 6- pankreas-jetra[lipidi] i o POsledicama diabetesa.
Pojednostavicu nacin pisanja
U lecenju fitoterapijom[lekovitim biljem], starije je od bilo koga ili cega. Odkad je sveta to je prvi nacin lecenja i uvek dosledan kod odredjenih bolesti. Nije ni fitoterapija svemoguca , Kao i klasicna medicina sto nije svemoguca.A covek od obadvoga treba da koristi najbolje za sebe i svoje zdravlje

Da li se diabetes 2 moze izleciti i kontrolisati lekovitim biljem

Moj ce odgovor biti kratak- Ako je doslo do autoimunog unistenja b celija u pankreasu - izlecenje manje verovatno
.
 
A sad ja o dijabetesu 2 mislim da je to poremecaj proteina.[govorim samo o diabetesu 2].
Zasto tako mislim
---prosto receno proteini daju snagu energiju
Bio secer visok ili nizak gubi se snaga energija[jednostavno mucnina , znojenje, kod visokog tezina.-gubitak......]

Zasto kazem poremecaj proteina--vaznu ulogu ima receptor insulina koji koji sprecava insulin da se veze za celije jetre i pretvore krvni secer u energiju, snagu..
Kad spominješ energiju, da navedem jedan od razloga nastanka dijabetesa.
Čovek dobija energiju spojem glukoze i kiseonika, ali ako čovek ne troši tu energiju, tj. nema fizičke aktivnosti, vrlo često oboli od ove bolesti. Zašto? Vrlo jednostavan odgovor. Insulin je ključ koji omogućava glukozi da uđe u ćeliju...tako što se aktivira gen koji otvara "vrata" da bi glukoza ušla u ćeliju. Šta mi imamo tim ako glukoza dospe u ćeliju? Imamo stvaranje energije. Ali ako mi ne trošimo tu energiju tj ne koristimo je, gen koji je zadužen za stvaranje "vrata" postaje neaktivan, jer više nije potreban. Dakle, gen stvara "vrata" da bi glukoza dospela u ćeliju, da bi se stvorila energija, da bi mogli biti fizički aktivni. Ali ako mi nismo fizički aktivni zašto bi naš organizam stvarao energiju? Zašto bi gen proizvodio vrata ako ona nisu potrebna? Jednostavno geni odgovaraju na smisao. A u ovom slučaju gen za vrata ne vidi smisao stvaranja energije koja se ne koristi. Ako nemamo dovoljno "vrata" za prolaz glukoze implikacije su poznate.
 
Servant of God
--------------- upravo tako , kako si napisao odlicno
-----------------------------------------------------
A tu energiju snagu jedino mogu dati 1.proteini
2.vitamini i minerali
Sta znaci ugljenohidrati- stalna kontrola, merenje da li se iko izlecio , ili da li moze kontrolisati secer, po ovom nacinu lecenja ostaju samo POSLEDICE diabetesa. [poznate su]
A i normalno je da za odredjenu vrstu bolesti mora se prilagoditi hrana.

3.Masti i ulja - to je treca stavka i vrlo bitna u lecenju diabetesa. [ tu je velika uloga da li je suncokretovo , bademovo , maslinovo, i ..........]
 
Diabetes 2 - hiper[ visok nivo secera]

Prvi put sam se oglasio na ovom forumu negdje prije mesec dana.Iznosim SVOJ
stav , metod o izlecenju -kontroli, dijabetesa 2. Znaci pre toga nigde nisam iznosio novine , stampa, forumi.. Licno ne bavim se sarlatanstvom , prevarom,niti nekoga reklamiram sto kazem stojim iza toga JAVNO..

Tacno je da sam diabetes lecio samo preko preporuka, samo preko preporuka i sto napisem , kazem to je iz licnog iskustva
================================
MOJ METOD
------------------------
1 . --U dijabetesu 2 nanajvaznije je da se otkrijej pocetni stadijum bolesti , Znaci kad je secer povisen 7,8 , 9, u to vreme rezultati lecenja vidljivi su nakon 5-20. dana , znaci secer je normalizovan bez posebnog nacina ishrane, mislim ugljenohidrati, koliko puta jesti i tako dalje , znaci rezultati su vidljivi kontrolom krvi.

Samo da kazem ovo;ja se ne bavim dijagnozom bolesti[to radi sluzbena medicina]
ukoliko napreduje lijecenje fitoterapijom, tako se i medecinski nalazi mijenjaju, i na osnovu novih nalaza smanjuje se terapija koristenja lekova [ako koristi lekove, to radi doktori]. Znaci cilj je ne koristenje lekova.

Rezultati su vidljivi kontrolom krvi, nema oscilacija secera prije jela-posle jela.
Secer je u granicama normale.

-2- Dijabetes 2 visok secer - hiper[ 10, 11, 12, 13-20]

Primetan je gubitak tezine postepeni ili nagli zavisi od visine secera.
Uzrok[stres, napetost, jetra, moze doci do ostecenja pankreasa..]
Vazno je [koliko godina ima dijabetes, da li je doslo do ostecenja,uzrok bolesti..
Od 5-30 dana dolazi do normalizacije nivoa secera , sto je najvaznije nema velikih oscilacija, visine secera, Kontrolom krvi , lako su vidljivi rezultati.

Konzumiranjem caja secer je u granicama normale , kako je u granicama normale
u dogovoru s svojim lecnikom , i na osnovu nalaza krvi , normalno da se smanjuje unos lekova. I da dolazi do izljecenja -kontrole nivoa secera bolesti''Cilj je ne koristenje lekova.


STA je Najvaznije kod diabetesa 2 -- Najvaznije je posebno ako je covek mlad [mislim ako ima naprimer od 10- 50 godina, spreciti da se diabetes ne razvije i ka diabetesu 1, da NE nastupe POSLEDICE diabetesa , jer one su vrlo opasne kao sto sam rekao za mlade. Posledice su poznate[krvotok, srce, oci....].
A diabetes ne bira koliko covek ima godina.. A ne adekvatnim lecenjem , i ne vodeci racuna o sebi, bolesti , vrlo brzo posledice zahvacaju organizam.


--Moj metod je caj konzumiranje.
Pije se tokom dana, svejedno da li je prije jela, posle jela, pije se kao voda[kad se ima vremena nista odredjeno.Postoji samo odredjena kolicina caja.
Efekat delovanja i vreme delovanja vidljivi su.
Znaci ja ne kazem da treba piti 2,3 4, meseca ili godinu dana dabi covek vidio rezultate.
kod bolesti diabetesa.

Zasto se secer stabilizuje- zato sto dolazi do regulacije ugljenohidrata-masti , a posebno proteina jer su oni nosioci snage , energije, preko receptora u celije stanica organizma.



Glavna uloga je vrsta i sastav lekovitog bilja , mislim vitamini , minerali, nacin pripreme , konzumiranje. U sastavu ljekovitog bilja vazan je sastav mislim sastav aktivnih grupe biljaka[alkaloidi, flavonidi, ahilein,peptidi,hlorofile etericna ulja.........i tako dalje]. Ako nema sastava onda se samo postize tzv, placebo efekat [ljekovite biljke i malo je djelovanje kod dijabetesa. Kao sto su suplementi to su samo dodaci hrani njihov je efekat vrlo mali u lecenju dijabetesa.
Njihov efekat je 0,007-10 posto na visinu nivoa secera.u krvi.




A kad imaju rezultati zasto se nebih lecio i izlecio , i kontrolisao i ocuvao svoj organizam od posljedica diabetesa.

Danas ima mnogo placebo efekata ili suplemenata u lecenju dijabetesa,

Ja ne zelim nikoga da ubedjujem u moju metodu , ja iznosim svoj stav.Ili da vrsim laznu reklamu ili da nekoga reklamiram ,



A kad imaju rezultati zasto se nebih lecio i ocuvao svoj organizam od posledica diabetesa.

Sve metode lecenja covek mora da koristi i da uzme ono sta je najbolje za svoje zdravlje.

Nacin ishrane -normalno za svaku vrstu bolesti pa tako i za diabetes mora se malo prilagoditi nacin ishrane, Radi svoga organizma.
=================
nastavicu o diabetes 2 visok secer
 
Poslednja izmena:
Pikax
Žao mi je, ali za diskusiju sa mnom o medicini, ti si medicinski nepismen

ja mogu diskutirati ali mene interesuju cunjenice .
A one su sledece ko lecenja dijabetesa 2 sta ti branis i sta si placena
ne pricas o posledicama , koliko je umrlo , koliko je ostalo bez noge ljudi, bez ociju, bubrega, problema sa srcem......

A ostalo je zato sto si i ti nesposobna u svom lecenu , sto lazes ovaj narod zarad karijere , novca , materije
i svi sta u istom kolu

Zasto je danas toliko dijabetesa , pa svako drugo rodjeno dete od 2002 ce imati dijabetes, ako si strucnjak kako da se resi to zlo dijabetesa razmisljaj o tome
Ne to tebe i tebi slicnima ne zanima,, ne zamnima zato jer NEZNAS kako se to leci, ne govorite istinu mom narodu ,


A O DIJABETESU 1 DA NE PRICAM , NE VRSIM JA REKLAMU SEBE , VEC KAZEM STA NE VALJA SVETLO U TAMI , JER VI LAZETE, STA DA KAZETE ONIMA KOJI TO IMAJU DACETE IH IZLECITI SVOJOM TERAPIJOM , NECETE NIKADA , SAMO OD VASE TERAPIJE STVARATE INVALIDE I BOLESNU NACIJU,

nECETE DA KAZETE DA SE SRBIJA RADI VASE NE SPOSOBNOSTI PRIBLIZAVA CIFRI OD MILIOON BOLESNIH, STA CE MO BITI ZA 30 GODINA I KOLIKO CE NAS BITI OD VASEG LECENJA I TERAPIJA . RECITE ISTINU
 
GLORINA

{quote]Хало Фито...
Ова тема није постављена да би ти овде неком од нас делио савете за живот и рад..
Ако ти је потребна реклама твојих метода лечења Дијабетеса онда ниси на правом месту..
Пдф здравље не служи за рекламу...
Пробај на неком другом месту.... {?quo****

JA ne delim nikome savete vec samo govorim istinu< istinu koju vi znate al ne mozete da kazete<nemozete da kazete radi karijere < novca>
REcite vi < ja sa cinjenicama govorim< koje mogu dokazati< nikoga ja ne lecim sa foruma< niti dajem br> tel< pp itd i ne okreci temu

ti CES MI PRICATI O REKLAMI, BOLJE PRICAJ O NEZNANJU, PRICAJ KOLIKO CE BITI SUTRA BOLESNIH OD DIJABETESA, STA CEKA NASU DECU, ZASTO SRBIJA IMA TOLIKO DIJABETICARA PA ZA 50 GODINA NECEMO IMATI RADNO SPOSOBNIH OD TE BOLESTI. ZASTO SE PRIBLIZAVAMO CIFRI OD MILION DIJABETICARA,
zASTO JE SVE VISE AMPUTACIJA KOD DIJABETICKOG STOPALA, ZASTO JE SVE VISE I DIJABETESA 1 KAKO TO IZLECITI, A O DIJABETESU 2 DA NE PRICAMO TO VEC U SRBIJI SVAKI CETVRTI IMA

SVAGDE U SVETU PRICAJU O TOME SAMO SE KOD NAS NE SME, NE SME SE ZATO STO TAKVI KAO TI NE DOZVOLJAVAJU STA SUTRA RECI DETETU KOD DIJABETESA DA PIJE TVOJU TERAPIJU DA CE SE IZLECITI, NECE IMACE SAMO POSLEDICE DIJABETESA RADI NESTRUCNOG LECENJA, NEZNANJA

NEK VAS JE SRAMOTA JA SAM SVETLOST U OVOJ TAMI VASA PELAGIC KOJEG OSPORAVAS. [ISTRAZIVAC, NAUCNIK ARHHIMEDRIT SPC, PISAC]ODAKLE TI PRAVO,

KOME TI SLUZIS I CIJIM INTERESIMA I
 

Back
Top