preprodaja hostinga? dozvoljeno ili ne?

ignis

Zainteresovan član
Poruka
411
Da li je dozvoljeno da se preprodaje hosting, tj da se uradi neki sajt na kome se nude paketi i da ko naruci da se to prosledi drugome? Naravno zarada je ukoliko se dogovoris sa drugim da ti daje %, ili malo podignes cene. Ja sam cuo da je to kaznjivo zakonom i da je to cisto pranje novca i izbegavanje poreza.. Da li je to tacno?
 
Ako sam dobro razumeo:

Ja imam u kuci jedan od racunara izdvojen da radi samo kao WEB server, imam stalni IP i takodje domain name. Mogu da postavim koliko hocu sajtova (vec sada imam 4), pa i da dam nekome da ima svoj sajt na mom racunaru, na primer da se zove "peraperic.XXXXXX.com", gde je "XXXX.COM" naziv mog domain-a

Je li to sto pitas?
Ako je to, i ako nisi pravno lice, nema druge nego da se dogovoris da ti posalje pare preko postanske uputnice... I da ti veruje da neces odjednom "nestati" sa interneta :) Naravno to po Dinkicu nije dozvoljen vid zarade, jer sve treba oporezovati, ali u situaciji u kojoj smo, za dugo ne bi biulo problema ovakvim nacinom zarade :)
 
onaj prvi deo sam razumeo, ali ovo drugo "peraperic" jel to mislis na ftp account, ili na host onaj profesionalni. Ja sam mislio na preprodaju hostinga, recimo da se dogovorim sa nekim da mi da popust neki mali i ja malo podignem cene i to je to. Jel im kazne, recimo da on meni salje postanskom uputnicom novac za hosting i domen .com a ja tom coveku isto postanskom prosledim taj novac? Da li si razumeo? Ja sam vidjao na nekim sajtovima tu opciju resseler, mada sam kasnije dobio od jednog prijatelja mail :::
svako poslovanje izmeeđu fizičkog lica i pravnog lica (hosting provajdera) je ne zakonito u slučaju pri plaćanju usluga posredstvom pošte (tu se izbegava porez od 20% i plaća samo 6%) a zakoniti posredstvom tekućeg računa, a kažnjivo je svako zastupanje pravnog lica i kompanije od strane fizičko lica. :::
Jel zna neko nesto o tome?
 
nikola i piraterija je navodno kažnjiva zar ne al pogledaj koliko ima sajtova na netu--- al dokle će to trajati to je pitanje. garant neće nagrabisiti veliki igrači nego oni koji su posrednici i koji imaju najmanje korisiti..... tako je uvek bilo i biće. A to što sam ti ja poslao da je to nezakonito to jeste nezakonito al se radi zar ne. Na većini sajtova bih kolko sam mogao da vidim resailing postoji i to na skoro svim hostinzima.... Pravno nije dozvoljeno al da možeš da radiš možeš sve dok nekom nepadne napamet nekog da prijavi (nadam se da nećeš biti ti to) mada neznam ni dali postoji ta mogućnost prijavljivanja nelegalnog poslovanja.

sad se ja nešto setih ti si maloletan te slobodno se tim bavi jer ti ne odgovaraš nego tvoji roditelji za tvoje postupke a ako i dođe pretpostavimo do načega u budućnosti niko neće nagrabusiti iz razloga što ti kao nisi zano da je to nezakonito.... a ja koji imam 19 godina nebih smeo da se zezam sa tim
 
E stvarno lupate gluposti. Ukoliko sa pravnim licem napravis ugovor o delu ne podlezes nikakvom krivicnom zakonu. Naravno sve pare moraju da idu na belo a svaki ugovor mora da se overi u sudu. Ukoliko radis na crno naravno da ces da odgovaras za utaju poreza ako te uhvate.

Ukoliko potpises ugovor o delu sa pravnim licem on je duzan da za tebe uplati sve dazbine na kintu koju ti placa (porez, socijalno....) a tebi uplati sumu po dogovoru na racun.
 

Back
Top