da li je problem?

Kod problema u temperaturi procesora prvo što mi pada na pamet kao mogući uzrok je zaprljanost 'hladnjaka' (onaj metalni deo izmedju kulera i procesora, kada bi neki videli šta sve može da se izvadi odatle pali bi u nesvest...).
Naravno ovo važi u slučaju 'normalnog' korišćenja, bez npr overklokovanja i sličnih 'podešavanja'.
 
Masina je relativno nova, 5-6mes. stara a hladnjak je iz box varijante, naravno da nije klokovan...
imam neko budjavo kuciste bez dodatnog ventilatora, verovatno je to uzrok problema(vise temp. nego sto treba...
e sad koje kuciste da uzmem ali da nije mnogo kesa...
 
Ta temperatura je normalna za taj procesor (to je verovatno "Palomino" jezgro), ali temperatura u napajanju ti je previsoka. Kod mene ne prelazi 35 stepeni. Proveri da li ti ventilator na napajanju uopšte radi, da li se okreće i izduvava topao vazduh?
Ako se ne okreće, obavezno ga promeni jer će ti veoma brzo pregoreti napajanje. Ako se okreće, a temperatura je svejedno tolika, onda ćeš morati da kupiš novo, jače napajanje (neko, recimo, od 350 W).
 
Hammerhead:
ako ti je za utehu moj XP1800+ (ne barton) radi na preko 70 pa ti vidi

Ovo ti nije baš normalna temperatura. Meni nikad ne prelazi 70 stepeni pod punim opterećenjem, a 48 kad je idle. Ako imaš dobar kuler i hladnjak, onda je to verovatno zato što nemaš dovoljno razmaka između gornje površine ventilatora i stepena za napajanje. Treba da bude bar 7-8 cm razmaka, 3-4 cm nije dovoljno da bi ventilator "disao punim plućima", tj. uvlačio maximalnu količini vazduha za koju je projektovan.

Za one koji ne umaraju procesor suviše često, a opet im se mnogo greje, nije loše rešenje softversko hlađenje pomoću CPU Idle Extreme, CPU Cool, AMN Refrigerator, Waterfall Pro ili nekog sličnog programa. CPU Idle kod mene spusti temperaturu za punih 15 stepeni, sa 48 na 33 C. Problem je što je bezkoristan kad god je procesor opterećen i što pravi mnogo statičkih smetnji, koje baš smetaju kad se glasno sluša muzika (pucketa mnogo).
 
Manje vise temp. procesora i nije toliko strasna 51..a kad otvorim kuciste d10etak stepeni manje...
brine me najvise napajanje 300w.. sa temp. od 65c..a ventilator radi ok.
izgleda moram da menjam napajanje , kao sto neko rece da uzmem 350w i vise...
svakako hvala na pomoci.
 

Back
Top