Haski generali

Evo šta je bilo: 1999. godine Ameri kažu -pustite našu vojsku na Kosovo. Mi kažemo - ne! Oni TRAS, odvališe nas k'o svinja masnu krpu! Rezultat - Ameri na Kosovu!
Evo šta će biti: Ameri kažu dajte generale, mi se pravimo blentavi. -Šta će biti, ne znam-. Ali rezultat znam! Generali u Hagu! Na jedan ili drugi način!
Neko pametan bi shvatio kako TO radi. Sve u svemu, s obzirom da nemamo rogove, ne bismo se trebali gurati sa rogatima. I tako to ide. Moramo.
 
meni je najinteresantnije to sto svi ovi jakobinci,katane i ostali imaju bracu kao i mi ostali,prijatelje,drugove,koji su sluzili,sluze vojsku,svako od njih ima nekog ko je sluzio vojsku dok su Pavkovic i Lazarevic bili glavni,i sad kad nisu glavni,isti takvi momci koji su sluzili vojsku tih godina,sluze i sada,nasa braca,drugovi,rodjaci.
OPTUZNICA-pod ovim generalima se klalo,silovalo,kasapili se civili,punile hladnjace...
Hej,ljudi,pa poznajete te momke-da li zaista mislite da su vasi drugovi ti zlocinci...Naravno da ne mislite....BUDJENJE,juhuuuuu
 
e to su srpska posla, kada vidimo g...o sa zapada mi kazemo, jao, sto prijatno mirise a zato cemo za nase g...o reci, u je.o te sto smrdi, sve sto je sa strane cenimo a sebe same bi u rupu stavili, zato nam i ide ovako kako nam ide,jos jednom da naglasim, ja sam srpkinja i volim svoj narod i svoju zemlju ali me ove stvari iritiraju zestoko,
 
Ja@ti:
e to su srpska posla, kada vidimo g...o sa zapada mi kazemo, jao, sto prijatno mirise a zato cemo za nase g...o reci, u je.o te sto smrdi, sve sto je sa strane cenimo a sebe same bi u rupu stavili, zato nam i ide ovako kako nam ide,jos jednom da naglasim, ja sam srpkinja i volim svoj narod i svoju zemlju ali me ove stvari iritiraju zestoko,

Tebe draga... ako nesto ovde na forumu iritira a ti preskoci ovaj forum ili se javi kod nadleznog doktora po lekove za smirenje.
Samo smireno i disi duboko...
 
katana_blade:
Ja@ti:
e to su srpska posla, kada vidimo g...o sa zapada mi kazemo, jao, sto prijatno mirise a zato cemo za nase g...o reci, u je.o te sto smrdi, sve sto je sa strane cenimo a sebe same bi u rupu stavili, zato nam i ide ovako kako nam ide,jos jednom da naglasim, ja sam srpkinja i volim svoj narod i svoju zemlju ali me ove stvari iritiraju zestoko,

Tebe draga... ako nesto ovde na forumu iritira a ti preskoci ovaj forum ili se javi kod nadleznog doktora po lekove za smirenje.
Samo smireno i disi duboko...
ako se plasis za adekvatno lecenje, mogu, po svojoj struci adekvatno da lecim samu sebe pa nema potreba da brines za to,pazljivo me citaj pa onda komentarisi,ne govorim o forumu vec o takvom nacinu razmisljanja da je sve strano super a sve nase ne valja,zato mi se i dopada reklama svetsko a nase, :lol:
 
Ja@ti:
katana_blade:
Ja@ti:
e to su srpska posla, kada vidimo g...o sa zapada mi kazemo, jao, sto prijatno mirise a zato cemo za nase g...o reci, u je.o te sto smrdi, sve sto je sa strane cenimo a sebe same bi u rupu stavili, zato nam i ide ovako kako nam ide,jos jednom da naglasim, ja sam srpkinja i volim svoj narod i svoju zemlju ali me ove stvari iritiraju zestoko,

Tebe draga... ako nesto ovde na forumu iritira a ti preskoci ovaj forum ili se javi kod nadleznog doktora po lekove za smirenje.
Samo smireno i disi duboko...
ako se plasis za adekvatno lecenje, mogu, po svojoj struci adekvatno da lecim samu sebe pa nema potreba da brines za to,pazljivo me citaj pa onda komentarisi,ne govorim o forumu vec o takvom nacinu razmisljanja da je sve strano super a sve nase ne valja,zato mi se i dopada reklama svetsko a nase, :lol:

Pa , ako se zalazes za to da svako moze da iskaze svoje misljenje to je o.k., i meni se mnoga misljenja sa foruma ne svidjaju i cine mi se potpuno nerazumna, ali sta ces, nemamo svi isti mentalni sklop, treba malo cuti i one koji zele da Srbiji ne otmu Kosovo, da opstane savezna drzava, i na kraju da i mi jednog dana udjemo u EU.
 
katana_blade:
Ja@ti:
katana_blade:
Ja@ti:
e to su srpska posla, kada vidimo g...o sa zapada mi kazemo, jao, sto prijatno mirise a zato cemo za nase g...o reci, u je.o te sto smrdi, sve sto je sa strane cenimo a sebe same bi u rupu stavili, zato nam i ide ovako kako nam ide,jos jednom da naglasim, ja sam srpkinja i volim svoj narod i svoju zemlju ali me ove stvari iritiraju zestoko,

Tebe draga... ako nesto ovde na forumu iritira a ti preskoci ovaj forum ili se javi kod nadleznog doktora po lekove za smirenje.
Samo smireno i disi duboko...
ako se plasis za adekvatno lecenje, mogu, po svojoj struci adekvatno da lecim samu sebe pa nema potreba da brines za to,pazljivo me citaj pa onda komentarisi,ne govorim o forumu vec o takvom nacinu razmisljanja da je sve strano super a sve nase ne valja,zato mi se i dopada reklama svetsko a nase, :lol:

Pa , ako se zalazes za to da svako moze da iskaze svoje misljenje to je o.k., i meni se mnoga misljenja sa foruma ne svidjaju i cine mi se potpuno nerazumna, ali sta ces, nemamo svi isti mentalni sklop, treba malo cuti i one koji zele da Srbiji ne otmu Kosovo, da opstane savezna drzava, i na kraju da i mi jednog dana udjemo u EU.
o tome se radi,problem je sto se i ovde i generalno svadjamo a cilj treba da bude to sto si naveo sada a oko toga se slazemo mi ovde ali ne i politicari,neki se, a to su oni za koje ti mislis da su pravi, deklarativno zalazu za sve sto si naveo a u praksi rade drugacije,ponavljam jos jednom nekada sam i ja bila na toj strani ali me je praksa tih ljudi ubedila vrlo u suprotno,bas praksa a ne prica,zato sam negde i rekla, isti sistem koristi DS kao i SPS, mnogo lazu NAZALOST,pricaju jedno a rade drugo,i opet NAZALOST
 
opsti:
Jedni zele da isporuce generali iz najbolje namere za Srbiju (da li?), a drugi ne zele iz takodje najbolje namere za Srbiju (da li?). Uvek smo bili neslozni braco (ovde mislim na Srbe a ne na ostale nacionalnosti itekako prisutne na forumu politika), uvek, i nisam vam otvorio oci ako kazem da smo zbog toga u vecini slucajeva nayebali kroz istoriju. Divna Evropa nam je uvela sankcije i upropascavala nam drzavu, ekonomiju, narod, omladinu, sve iz najbolje namere (da li?) da nas lisi Milosevicevog rezima i time nam donese dobro. Donela nam je dobro. Zele da svu krivicu rata u ex SFRJ stave nama na vrat, (ko kaze da jesmo krivci, nazvacu ga zapadnjackim du*eljubcem, iz najbolje namere da ga ne bih gadjao flasom) i oslobode se krivice za NATO bombardovanje. Divna Evropa nam uzima generale, divna Evropa nam slabi vojsku, divna Evropa nama zeli dobrooooo, iz najbolje namere naravno, a nas ubedjuje da smo krivci (iz najbolje namere naraavno). Ako im prodamo sve generale (a zar je ostalno mnogo?) za 'lebac nasusni, ostavicemo svedocanstvo istinoljubivosti i casti (a vidimo da se ruski generali itekako isporucuju za ratne zlocine nad Cecenima), a u stvari cemo znati da smo ostavili svedocanstvo vazalnosti i udvornistva, sve u lepom pakovanju medjunarodnog prava sa masnom komandne odgovornosti. Za 10 godina toga se niko u Evropi nece ni secati, niti ce se to spominjati, a srpski nacionalni identitet na Balkanu bice smozden, izmrcvaren zapadnom nepravdom, unisten (iz najbolje namere naraavno).
Svaka cast vama sto ste za izrucenje generala (po vama - zlocinaca), sto ste tako istinoljubivi, sto zelite audi A4 umesto audi 80 iz najbolje namere za Srbiju, ali ja nisam hrvat niti 'bosnjak' niti srbomrzac, ja samo zelim da znam zasto smo mi po svetlom zapadu jedini krivci sto smo izgubili tolike teritorije u ex SFRJ, primili stotine hiljada izbeglica, uzasno oslabili sopstvenu drzavu. Zasto mi? Zasto se medjunarodno pravo interesuje samo S R B I M A ? Zasto je toliko predano u tom poslu? Zasto ucenjuju samo S R B I J U ? Recite da je u pitanju samo zapadnjacka pravdoljubivost.
odlican komentar,podrzavam apsolutno, mislim da ovo svi treba da procitaju,
 
Ja@ti:
opsti:
Jedni zele da isporuce generali iz najbolje namere za Srbiju (da li?), a drugi ne zele iz takodje najbolje namere za Srbiju (da li?). Uvek smo bili neslozni braco (ovde mislim na Srbe a ne na ostale nacionalnosti itekako prisutne na forumu politika), uvek, i nisam vam otvorio oci ako kazem da smo zbog toga u vecini slucajeva nayebali kroz istoriju. Divna Evropa nam je uvela sankcije i upropascavala nam drzavu, ekonomiju, narod, omladinu, sve iz najbolje namere (da li?) da nas lisi Milosevicevog rezima i time nam donese dobro. Donela nam je dobro. Zele da svu krivicu rata u ex SFRJ stave nama na vrat, (ko kaze da jesmo krivci, nazvacu ga zapadnjackim du*eljubcem, iz najbolje namere da ga ne bih gadjao flasom) i oslobode se krivice za NATO bombardovanje. Divna Evropa nam uzima generale, divna Evropa nam slabi vojsku, divna Evropa nama zeli dobrooooo, iz najbolje namere naravno, a nas ubedjuje da smo krivci (iz najbolje namere naraavno). Ako im prodamo sve generale (a zar je ostalno mnogo?) za 'lebac nasusni, ostavicemo svedocanstvo istinoljubivosti i casti (a vidimo da se ruski generali itekako isporucuju za ratne zlocine nad Cecenima), a u stvari cemo znati da smo ostavili svedocanstvo vazalnosti i udvornistva, sve u lepom pakovanju medjunarodnog prava sa masnom komandne odgovornosti. Za 10 godina toga se niko u Evropi nece ni secati, niti ce se to spominjati, a srpski nacionalni identitet na Balkanu bice smozden, izmrcvaren zapadnom nepravdom, unisten (iz najbolje namere naraavno).
Svaka cast vama sto ste za izrucenje generala (po vama - zlocinaca), sto ste tako istinoljubivi, sto zelite audi A4 umesto audi 80 iz najbolje namere za Srbiju, ali ja nisam hrvat niti 'bosnjak' niti srbomrzac, ja samo zelim da znam zasto smo mi po svetlom zapadu jedini krivci sto smo izgubili tolike teritorije u ex SFRJ, primili stotine hiljada izbeglica, uzasno oslabili sopstvenu drzavu. Zasto mi? Zasto se medjunarodno pravo interesuje samo S R B I M A ? Zasto je toliko predano u tom poslu? Zasto ucenjuju samo S R B I J U ? Recite da je u pitanju samo zapadnjacka pravdoljubivost.
odlican komentar,podrzavam apsolutno, mislim da ovo svi treba da procitaju,

Komentar procitan,samo na zalost, od kukmavke vajde nema.Ove zadnje balkanske ratove smo izgubili a kao sto znamo istoriju uvek pisu pobednici. Dzaba nama sto mi znamo istinu a svi ostali ne.Jaci su i moramo da igramo po njihovim pravilima, da ne bismo opet dobili po p..i.
 
Ma odlican komentar, najrealnije od svih nas je objasnio.

I mi treba da kreiramo istinu, zao t su tu mediji. Od pravde nema vajde, kao sto se vidi. A i mnogi koji su za izrucenje, to samo stvara losu sliku o nama i potvrdjuje tudje optuzbe.
 
Ako su stvarno heroji, zasto se ne predaju? Zasto se kriju kao misevi i gledaju kako neko proziva i ucenjuje buducnost 8 miliona ljudi?

Koliko ja znam, bilo je casnih vojnika i admirala koji su se predali. E to je gospodo hrabrost i vojnicka cast !

Dosta vise sa tim misevima, sta ste vi njima ili oni vama, imate li vi malo pametnije i casnije heroje od bivsih komunista i ratnih zlocinaca?

Sta je sa vojvodama Putnikom, Misicem, Sa ljudima koji su digli sebe i kasarne u vazduh na pocetku rata, njih ste zaboravili, a slavite zlocince. Vama je verovatno i Legija heroj. Istetovirajte 666 na ruku i bice sve na svom mestu, bas tu gde je vas osecaj za cojstvo...
:cry:
 
A ko ti kaze da su Misic, Putnik, Bojovic i Stepa heroji? Mozda su vrsili ratne zlocine? Mi to jos ne znamo, mozda su na tajnom spisku optuznice? Videcemo sta ce Kuravla reci!

Dosta je vise te istorije o herojima i Robinu Hudu. I zasto su morali da umru, pa da neki ovde misle kako su oni heroji? Neka odu lepo k'o junaci i neka dokazu svoju nevinost a ne da ih mi ovde slavimo i zamaramo decu o njima.

Misle da se sakriju pod zemljom. E, nece moci!
 
Kazanova:
A ko ti kaze da su Misic, Putnik, Bojovic i Stepa heroji? Mozda su vrsili ratne zlocine? Mi to jos ne znamo

Pa ovaj rat se vodio iskljucivo defanzivno na nasoj teritoriji, o kojim potencijalnim zlocinima pricas ?
A i sve se zna, ako imas otvorene oci... Za neke Stepine zlocine bas nisam cuo, dok je Mladic za sobom ostavio masovne grobnice... kazi sta ti je Stepa skrivio pa kazes da nije bolji od Mladica...
E srbi moji, nekad je 2 i 2 bilo 4...
:cry:
 
Da su ti nasi generali stvarno hrabri i pravi rodoljubi kao sto ovde neki hoce da ih prikazu, sami se predali i branili svoju zemlju. I ovo sada sto se radi protiv nase zemlje je jedna vrsta rata, pa kada su vec "toliki heroji" nek idu i nek se bore za svoju zemlju u Hag. Ja licno mislim da su to najobicnije kukavice koje se kriju iza Kostunice i njemu slicnih. 8)
 
evo sta je interesantno u prici o hagu,to naravnos vi znaju ali samo potenciram u ovoj raspravi:28,juna uhapsen slobodan milosevic, na vidovdan, 27.januara, na svetog savu rok za predaju generala, slucajnost ili uzasna namera :?:
 
Наши генерали су ХЕРОЈСКИ бранили земљу од шиптарских терориста и НАТО агресора, и ОДБРАНИЛИ СУ ЈЕ, јер да нису, данас би нам овуда дефиловали окупаторски војници. Нажалост, окупиран је Космет, али и одатле ће окупатор кад-тад морати да оде.

Зашто би се ти људи било коме предали? Зато што су извршавали своју уставну обавезу?! Ако је тако, онда ће сви редом морати да се предају, све до војника који им је превозио храну, јер и он је радио у складу са уставним и законским овлашћењима.

Српске војсковође се НИКАДА и НИКОМЕ нису предавале! Кнез Лазар се није предао на Косову Пољу; Стеван Синђелић се није предао Турцима; генерал Мишић се није предао Аустријанцима; генерал Михаиловић се није предао Немцима. Према томе, ни ови данашњи генерали не треба да се предају непријатељу.
 
Pobunjenik:
Наши генерали су ХЕРОЈСКИ бранили земљу од шиптарских терориста и НАТО агресора, и ОДБРАНИЛИ СУ ЈЕ, јер да нису, данас би нам овуда дефиловали окупаторски војници. Нажалост, окупиран је Космет, али и одатле ће окупатор кад-тад морати да оде.

Зашто би се ти људи било коме предали? Зато што су извршавали своју уставну обавезу?! Ако је тако, онда ће сви редом морати да се предају, све до војника који им је превозио храну, јер и он је радио у складу са уставним и законским овлашћењима.

Српске војсковође се НИКАДА и НИКОМЕ нису предавале! Кнез Лазар се није предао на Косову Пољу; Стеван Синђелић се није предао Турцима; генерал Мишић се није предао Аустријанцима; генерал Михаиловић се није предао Немцима. Према томе, ни ови данашњи генерали не треба да се предају непријатељу.

Trla baba lan.... 8)
 
P.S. Da su to heroji onda bi se zrtvovali za svoj narod pa makar i nepravedno osudjeni.I u srednjem veku su poznate tadasnje naucnike spaljivali na lomaci iako su govorili istinu, ali se ti nesretnici ipak nisu odricali svojih ideja i ucenja, a ovi "nasi" generali su toliko nemoralni da dozvoljavaju da nam drzava propada zbog njihovog kukavicluka... 8)
 
katana_blade:
P.S. Da su to heroji onda bi se zrtvovali za svoj narod pa makar i nepravedno osudjeni.I u srednjem veku su poznate tadasnje naucnike spaljivali na lomaci iako su govorili istinu, ali se ti nesretnici ipak nisu odricali svojih ideja i ucenja, a ovi "nasi" generali su toliko nemoralni da dozvoljavaju da nam drzava propada zbog njihovog kukavicluka... 8)

Kada bi sudbina covecanstva zavisila od tvog zivota da li bi se zrtvovao?


Da uprostim: covecanstvu ide naopako i sve lose i sada se nadje da si ti krivac i da samo tvojim ubistvom, ili samoubistvom, ce nama biti bolje, da li bi digao ruku na sebe?

Ali dobro razmisli kada odgovaras, ali dobro razmisli, ali dobro razmisli... ali dobro razmisli!
 
Pa znas Kazanova, pitanje ti je malo relativno.
Znas, nije svejedno ako se zrtvuje neko ko ima 15, 30, 50 ili 70 godina...
Sad iz moje perspektive, ja gledam na one sa 50 ili 70 u fazonu "vi ste se bar naziveli...", a pitanje je da li bi tako gledao da sam u tim godinama...
Sad, Seselj je sam otisao u Hag (i bez ironije se moze reci da se zrtvovao i potpuno razumem ovo sto pricaju radikali)... i Legija se sam predao. Postoje razni primeri...
 
Glas Sauronov:
Pa znas Kazanova, pitanje ti je malo relativno.
Znas, nije svejedno ako se zrtvuje neko ko ima 15, 30, 50 ili 70 godina...
Sad iz moje perspektive, ja gledam na one sa 50 ili 70 u fazonu "vi ste se bar naziveli...", a pitanje je da li bi tako gledao da sam u tim godinama...
Sad, Seselj je sam otisao u Hag (i bez ironije se moze reci da se zrtvovao i potpuno razumem ovo sto pricaju radikali)... i Legija se sam predao. Postoje razni primeri...
kazanova je lepo rekao, ajde zrtvuj se ti npr.zamisli kakva je to situacija
 

Back
Top