Problem, ili mozda ne!!!

zokij

Zainteresovan član
Poruka
214
Kada upalim racunar cuje se zvuk, verovatno kuler ali nisam siguran, koji se postepeno smanjuje i posle nekih 2-3 minuta nestaje. Desava se svaki put. Zna li neko u cemu je problem i sta da radim???
Unapred hvala!!!
 
Verovatno ti je slabo napajanje pa dok se kondenzatori ne napune strujom (kako valja) cvili ventilator! On je prvi vesnik slabog napajanja!
Tj. na njemu se prvo odrazi kasnije idu ozbiljniji problemi!
Proveri, mislim da nisam pogresio
(zapravo bi pomoglo kada bi rekao koje imas napajanje i koju plocu, proc. i ostale komponente)
 
Kao prvo, utvrdi koji cooler cvili (napajanje, CPU, grafička). Otvoriš kućište pa uključiš comp i slušaš. Ako nisi siguran, prstom zadržiš elisu ventilatora na grafičkoj (PRE NEGO ŠTO UKLJUČIŠ COMP!). Sačekaj koji sekund, ako nema cviljenja, to je. Izvadi na kratko kabel za napajanje CPU ventilatora. Ako nije ni to, onda je ventilator napajanja. Pažljivo podmazivanje obično pomaže (ne na duži period, na žalost)
 
zokij:
Kada upalim racunar cuje se zvuk, verovatno kuler ali nisam siguran, koji se postepeno smanjuje i posle nekih 2-3 minuta nestaje. Desava se svaki put. Zna li neko u cemu je problem i sta da radim???

ako ti je maticna asus kod nje imas opciju da procesor sam sebi odredi potrebnu brzinu kuleru tako da ga ovaj dovoljno ohladi.
pa neki ljudi bas zbog ovog smanjenja buke vole asus
 
zokij:
Kada upalim racunar cuje se zvuk, verovatno kuler ali nisam siguran, koji se postepeno smanjuje i posle nekih 2-3 minuta nestaje. Desava se svaki put. Zna li neko u cemu je problem i sta da radim???
Unapred hvala!!!

Od prvog dana od kako sam kupio novi računar,isto se dešava i sa mojim komp.i,hvala bogu,evo već 14 meseci sve funkcioniše u naj boljem redu.Prema tome,moj ti je savet da ne brineš mnogo.
 

Back
Top