Pomozite ako imate neku ideju

Sport_Billy

Primećen član
Poruka
623
Potpuno nov racunar, abitova nf 7, amd 2500, 512 mb rama i radeon 9600 graficka. Pre instalacije drivera za grafiku, prilikom prevlacenja recimo text boxa preko ekrana-slika "pliva", t.j. sve je usporeno. Posle instalacije drivera sa cda koji je dosao u pakovanju nema vise tih problema, ali nasumicno prilkom instalacije nekog programa ili bilo kog drugog cackanja po kompu, monitor se samo zacrni, ali se komp ne restartuje niti gasi. Nastavlja da radi, ali na monitoru nema slike. Prilikom restarta sve se vratja na normalu do sledeceg nasumicnog blackouta! Cak ni u Event Viewer-u ne pravi nikakav log , nema greske...Isto se desava i posle instalacije novijih verzija drivera koji se mogu natji na netu...Ja sam mislio da znam po nesto, ali sam sada potpuno porazen. Ako neko ima neku ideju neka pomaga!
 
Pa sada ... postoji mala mogućnost da je problem i hardverski ali verovatno nije . Sporost grafike pre instalacije driver-a je normalna . Kažeš da si nabavio nove drivere . Samo za grafičku ili ...? Nabavi i za ploču ( najbolje za sve komponente ). Jesi li te nove drivere isprobao na postojećoj inst. windowsa ili novoj ? Pre instalacije Windowsa obavezno učitaj optimizovane default-e u Biosu i isključi integrisane uređaje koje ne koristiš ( sound,lan,...sve što ne treba ), formatiraj HD ( full format , ne quick ) , daj mu Win. ,inst. drivere obavezno restartujući između svake instalacije . Prvo instaliraj potrebne drivere za ploču , grafičku , pa za integrisane uređaje ( ako nešto koristiš ), zatim PCI kartice ...
I trebalo bi da radi . Nadam se . A verovatno i ti ...
Pozdrav
 

Back
Top