Gde je to "Dvoriste"

epiphany

Početnik
Poruka
1
Nov sam u gradu pa mi treba mesto za izlazak.veliki sam metalac i postovalac rock muzike.rekli su mi da je takozvano "dvoriste" u skladu sa mojim muzichkim ukusom,ono sto nisam saznao je to gde se ono nalazi.ako bi neko mogao da mi kaze bar ime ulice u kojoj se nalazi dvoriste & dali postoyi neko drugo slicno mesto
 
Za Dvoriste ti ne znam reci, i ja sam cula, ali gdje je nemam pojma. Mogu ti pomoci sa necim drugim:
- imas Big Mamu u Zmaj Jovinoj ulici, jedan od onih malih pasaza, rupa, ali su ceste svirke uzivo pa zna biti lijepo
- isto tako ima nekakav hard rock kafe, bar sam ja tako cula, u ulici Laze Teleckog kod Londona ( koji mi je takodje ok ),
- a na kraju ostaje i Irish Pub, muzika je sasvim dobra.
 
Kakav je tamo?

Ne stvarno super je Hard rock.....osvetljenije je i vece od Dvorista iliti sada Ns riders fun cluba.Ima i stolice i klupice sve u svemu bas je lepo.....nije toliko zagusljivo kao u Dvoristu.
Sto se tice ovog decka koji trazi Dvoriste,ne znam koliko bih ti preporucila da ides jer Dvoriste polako ali sigurno postaje okupljaliste skinsa i bude ih mali milion.Svi metalci koje znam polako se sele u Hard Rock..eventualno ako ima neka svirka
Sve u svemu veceras u Dvoristu ima svirka Dimhol,sviraju obrade blacka...likovi su iz moje skole i dobri su pa navratite da ih vidite,ulaz je za dz.

A Hard Rock ti je u Laze Teleckog,ona mala ulicica sto sece zmaj jovinu.....samo picis pravo i kad vidis tablu London puba stani.Pre toga imas kao neki ulaz ....e tu udji:)
 
wild_child:
Kakav je tamo?

Ne stvarno super je Hard rock.....osvetljenije je i vece od Dvorista iliti sada Ns riders fun cluba.Ima i stolice i klupice sve u svemu bas je lepo.....nije toliko zagusljivo kao u Dvoristu.
Sto se tice ovog decka koji trazi Dvoriste,ne znam koliko bih ti preporucila da ides jer Dvoriste polako ali sigurno postaje okupljaliste skinsa i bude ih mali milion.Svi metalci koje znam polako se sele u Hard Rock..eventualno ako ima neka svirka
Sve u svemu veceras u Dvoristu ima svirka Dimhol,sviraju obrade blacka...likovi su iz moje skole i dobri su pa navratite da ih vidite,ulaz je za dz.

A Hard Rock ti je u Laze Teleckog,ona mala ulicica sto sece zmaj jovinu.....samo picis pravo i kad vidis tablu London puba stani.Pre toga imas kao neki ulaz ....e tu udji:)
Boneheads-a :wink:
Pravi skinsi nisu nazy
 
Da se razumemo i preciziramo Hard rock drzi ekipa koja je izasla iz Dvorista i napravila novi klub. Inace Dvoriste je bilo mesto koje se po atmosferi opasno priblizavalo psihodelicnom iskustvu npr cekanju nocnog voza na stanici u Modrici sredinom osamdesetih. Dakle prostakluk i... pa recimo nesklonost sapunu i cetki. Ilustracija: dodju predvece sa Szigeta i za par sati su u Dvoristu u istoj odeci u kojoj su bili nedelju dana na koncertu? WC koji je bio ispod svakog sanitarnog minimuma? Muzika je neki odjebani hard rock i heavy metal? Ljudi nemastovito obuceni posvadjani sa posvadjani sa higijenom i lepim ponasanjem? Puno deranja, grimasa i po koja tuca? Moj drugar pokupio neku tamo i odveo je kuci. Kad se skinula i on video kako je rundava izbacio je napolje i rekao da mu se javi kad se bar trimuje. Hard rock deluje prilicno kulturnije, a sad kakvi sve ljudi dolaze nemam pojma.
Niti znam kakvi sad ljude dolaze u Dvoriste, ali ako je sada gore nego ranije mogu zamisliti. Takvo mesto bi u Nemackoj bilo zatvoreno cim bi im neko iz inspekcije video WC.
 
Ja sam bio tamo x puta, zbog jednog druga i drugarice koji to vole, pa ono svima povremeno da udovoljimo, a i ja volim svugde da zavirim. Evo ti moj utisak:

Lokal ko i svaki drugi, nista posebno. Bilo je i par lepih devojaka, a bilo je i par fraky/long-hair/tipova. Par matorih bajkera. Ali to valjda i jeste bio NS rajders club. Dobio sam i neku clansku kartu, koja je navodno i propusnica za njihove zurkice, al mislim da je propusnica glupost jer svi mogu da ulaze. Muzika dobra. Atmosfera dobra. Pivo - konacno veliko. Nije bilo fenserki i sponzorusa. Godista vrlo razlicita, od matoraca do klinaca. U wc nisam isao pa ne znam kako izgleda. Sve u svemu najobicnije mesto.
 
Samo dokaz da smo 1000 svetlosnih godina iza normalnog sveta, da kod nas ne postoje normalna mesta gde se ne pustaju narodnjaci i da ljudi jednostavno nisu videli bolje. Tuzno ali istinito.

Pera_Zdera:
Ja sam bio tamo x puta, zbog jednog druga i drugarice koji to vole, pa ono svima povremeno da udovoljimo, a i ja volim svugde da zavirim. Evo ti moj utisak:

Lokal ko i svaki drugi, nista posebno. Bilo je i par lepih devojaka, a bilo je i par fraky/long-hair/tipova. Par matorih bajkera. Ali to valjda i jeste bio NS rajders club. Dobio sam i neku clansku kartu, koja je navodno i propusnica za njihove zurkice, al mislim da je propusnica glupost jer svi mogu da ulaze. Muzika dobra. Atmosfera dobra. Pivo - konacno veliko. Nije bilo fenserki i sponzorusa. Godista vrlo razlicita, od matoraca do klinaca. U wc nisam isao pa ne znam kako izgleda. Sve u svemu najobicnije mesto.
 
Sve gledas mracno brale. Al vidis to da nema dosta mesta gde se ne pustaju narodnjaci sam cuo vec dosta puta. Ili samo ti ljudi ne sprataju dovoljno, a iz svojih soba ogovaraju lokale u kojima nikad nisu ni bili. No svako ima pravo na svoje misljenje.

A meni na primer uopste nije bitno da je neko nafurano mesto sa mermernim figurama po plafonu. Secam se kad smo bili klinci, isli smo u neki bilijar-kafic. Sedeli smo u krugu na patosu...da patosu i to mi je bio jedan od najboljih lokala. Steta sto ne postoji vise. Mada bi sad verovatno drugacije gledao na stvari.
 
e,da...i ja se secam vremena kad smo mogli da sedimo na patosu i da nam svima bude vise nego dobro!sad ima mnogo vise fenseraja(=sofisticirani skupi kich),a i mi nekako odrasli pa nam nista nije dovoljno zanimljivo...ne dovoljno da bi hteli na nekom mestu da budemo bas svako vece.elem,da citiram samu sebe:i na Marsu je OK ako si u dobrom drustvu i ima dobrog crnog vina! :wink:
 
Ma ne govorim ja o dekoru. Ja govorim o tome da je u Kikindi bila kafana u kojoj je pustan heavy metal. Ono, kao najgora rupa od pre 30 godina, stolovi i stoljnjaci. Recimo kao kad udjes u Mrcu. Ali kad udjes u wc tako je sapun, susilo za ruke i sve je cisto kao da si u dobrom hotelu. Cak je i zvucnike bio stavio. O tome ja govorim. U svetu postoji milion andergraund klubova i neki su samo atomska sklonista sa isaranim zidovima. Ali ljudi su drugaciji, drugacije se ponasaju, drugacije se oblace, konobari su ljubazniji, wc-ovi su cisti, dj-evi su profesionalniji, obezbedjenje je profesionalnije...
O tome ja govorim. Dvoriste je bilo nocn amora koja je pre bila primerenija nekoj zabiti u Rumuniji iz vremena pre pada Causeskua nego "rok ili sta vec" klubu u zemlji koja je nekad bila najnaprednija u Istocnoj Evropi. Problem je u tome sto mi danas imamo samo ta "fensi" mesta koja daju bilo kakav privid, makar vizuelno, da se nismo skroz sroljali. Ako vec prave heavy metal mesto neka to ne bude sklepano i zbrljano. U pola andergraund klubova u svetu 95% tih posetilaca ne bi uslo jer bi na vratima stajale takozvane "doors bitches" i rekle ovi ne mogu. A ne mogu jer su totalni seljoberi koji su em pogresno obuceni, em ne umeju da se ponasaju.
E sad da li ce hard rock kafe biti bolji ne znam stvarno ... Toliko o tome.


Pera_Zdera:
Sve gledas mracno brale. Al vidis to da nema dosta mesta gde se ne pustaju narodnjaci sam cuo vec dosta puta. Ili samo ti ljudi ne sprataju dovoljno, a iz svojih soba ogovaraju lokale u kojima nikad nisu ni bili. No svako ima pravo na svoje misljenje.

A meni na primer uopste nije bitno da je neko nafurano mesto sa mermernim figurama po plafonu. Secam se kad smo bili klinci, isli smo u neki bilijar-kafic. Sedeli smo u krugu na patosu...da patosu i to mi je bio jedan od najboljih lokala. Steta sto ne postoji vise. Mada bi sad verovatno drugacije gledao na stvari.
 

Back
Top