ima gorih stvari od usamljenosti

d1:
pffffff..... svaki osecaj ima svoje sjajne strane, pa i usamljenost, osim osecaja beznadja ili panike... ili ih nisam shvatio :roll:

Znam o čemu pričaš... Ali ne bih rekao da su to "sjajne strane" usamljenosti. Više je to navika. Čovek se navikne da bude sam i počne da se oseća prijatno, osim ta dva gore boldovana osećaja...

Prošao sam kroz to relativno skoro. No, sad mi je teško da se vratim u tu poziciju "usamljenosti". Ali, razumem i o čemu Divlja priča. Ali, mislim da sam to prevazišao. Moji prethodni postovi na ovoj temi upravo opisuju način na koji sam ja uspeo da se izborim sa tim. Mislim da je u pitanju generalni način koji uspeva za svakoga. ;)

No, dobro... I ja sam imao osećaj "beznađa" kada sam bio usamljen. Ali sada... Više nisam usamljen ni kad sam sam, a pogotovo kad nisam. Jako retko osetim to što ja podrazumevam "usamljenošću".
 
Usamljena mala:
iluzionista:
Usamljena mala:
pa sta da vam kazem :( :(
sama sam :(

Čekaj... Sama? Sama u vezi(što neko reče iznad - sama u dvoje)? Ili potpuno sama? Baš sam ti malopre odgovorio na jednu temu gde pominješ momka...


Imam momka ali isto kao da ga nemam :cry: :cry:
ma dobro je dok znas da ga imas! ja neznam ni dali imam curu! malo mislim da imam, a onda mislim da nemam....i tako!


usamljenost je mnogo gadna stvar!
 
Mislim da je sustina ove teme da je gore biti usamljen u vezi i shvatiti to kasno, nego biti usamljen, tj. sam u pravom smislu te reci. Da, biti usamljen pored nekog je mnooooogo teze nego biti sam...
Koliko ljudi ostaje kraj nekog samo iz straha od samoce. I pri tome nose teret lazne i istrosene ljubavi... To su samo dva stranca koja legnu uvece u isti krevet , okrenu jedno drugom ledja, i mastaju o nekom trecem. Ne bih mogla tu zrtvu da podnesem, makar ceo zivot provela sama.
 
Dont_Break_The_Oath:
Kakvo je to resenje u gore navedenim stvarima kada se ipak na kraju uvek vracas sam sebi i opet si samo Ti,sam.
Usamljenost treba proziveti,upijati je,cak i traziti je ocajnicki da bi oslusnuo sta je to u tebi,ma koliko bolelo

Tako je. Svako od nas se radja i umire sam. Samoca ti je dostupna kada tragas za sobom, kada lizes sebi rane, kada postanes sam sebi stranac.. Samoce se ne treba plasiti. Samoca je lek, koliko i bolest. Samoca od uljuljkivanja u laznu i banalnu svakodnevicu, samoca od nametnutih pravila, samoca je jako potrebna i draga. Sa druge strane, ne radja se svako za samocu.
Da, samoca u dvoje je hladna..

"Pada pre nego svetlost je izasla,
kad ulice se okrecu spram zore,
I kad se tela sto nisu nista nasla,
Razocarano dele puna mora,
I kada ljudi što od mrznje gore,
U postelji jednoj moraju da noce.

Tad dolaze valovi samoce..."
 
Strah od Života,vodi u razočarenje,a to
nije dobro.Međutim kako čovek može da bude sam,
ako ima sebe.Ja sam bio najusamljeniji
dok sam bio okružen gomilom ljudi
i vodio tuđe živote.Mir,spokojstvo,
dolaze kao plod tihovanja tj.osamljenosti,
jer nema usamljenosti.
 

Back
Top