Statistika za psihologe

Zdravo!

Na beogradskom Filozofskom fakultetu koristi se Cedomir Dragocevic vec eonima.....ne verujem da je na NS Univerzitetu stvar znacajno razlicita.

U svakom slucaju, ako hoces da naucis statistiku (ne preterano vec da znas da koristis programske pakete i da se osposobis da ne placas drugima da ti rade istrazivanja - onaj stat. deo) uzmi Praktikum koji je uredio L. Tenjevic. Mozes da ga nabavis u Drustvu psihologa ili cak na Platou.
 
Hvala na pomoci!
inace, ja sam matematicar, na postdiplomskim spremam statistiku koja mi je najdrazi predmet, a posto mi je psihologija opcija koja je otpala u izboru faksa, sada imam priliku da je ponovo ukljucim :)
trenutno spremam analizu rasipanja za ispitni seminar, a svi primeri su iz psihologije...
pozdrav
 
Mada ja mislim da je najveca greshka psihologije shto se previshe oslanja na jednu takvu kvazi-nauku kao shto je statistika! Ma daj... psihometrijski testovi nikada ne mogu biti sasvim pouzdani, oni su tu da bi samo [kao] pokazali kako mozemo mi sve to lepo na papir, pa chitaj ti tvoje osobine koje mashina "vadi" iz matrice pretpostavki o nekoj nezamislivo velikoj stvari kao shto je lichnost choveka?!:shock: :roll:
BTW, znate li da je 36,17% statistike nepotrebno?
 

Back
Top