Kompjuter mi radi veoma sporo!

bojance

Zainteresovan član
Poruka
265
Iako imam P3 pamtio sam da sam pre imao mnogo vecu brzinu kompa. Pokretao sam AV od Kasperskog do Spybota. AV nesto pronadje ,obrise ali komp radi opet sporo. Posebno se izrazava u igricama koje su mi pre radile kako treba. Pomozite i napisite nesto o ovom mom problemu! P-L-E-A-S-E !
 
Hmmm.. Nisi rekao koji OS imas ali evo ovako..

Kad imam vidno usporenje racunara, ja bar, prvo gledam sta ima aktivno u procesima..

Druga stvar, kazes igrice... NEsto se instaliralo, nesto jos ima, nesto izbacilo, pa se izgleda u tvom kompu namnozilo svega i svaceg...
S toga...

Pregledaj procese i vidi koliko ih je pokrenuto
Pogeldaj da li si obrisao sve ranije igrice koje si instalirao jer moze da se desi (a desava se cesto) da se igrice ne deinstaliraju potpuno..
Ne bi bilo lose da uzmes neki od registri klinera i pocistis svoju registri bazu da win malo prodise jer vjerujem da se nagomilalo mnogo smeca tamo.

Ukoliko nista od toga ne upali javi se sa malo vise informacija o tome sta se nalazi u procesima i jesi li uspjesno ocistio registri.... pa ce neko pomoci dalje.. Srecno
 
Pokusaj sa Registri klinerom da ocistis svoj registri...
Gotovo sam ubijedjen da je mnogo toga u registriju zaguseno...
Pored toga nisi rekao kako stvari stoje sa procesima..

CTRL+ALT+DEL, i dobijes prozor u kome mozes da nadjes karticu process i vidi koliko imas aktivnih procesa...

A sad mi pade na um, prilikom skeniranja sa SPyBoot-om jesi li to uradio u SAFE MODE?

javi sta se desava
 
E ovako.Kada sam pokrenuo kliner on je pronasao 136 problema.Odmah sam ih obrisao sto je kliner uradio u sekundi.A to sto kazes sa ctrl+alt+delete u njemu se nalazi puno stvari ali ne znam koje smem da iskljucim a koje ne.Pokusao sam i sa pokretanjem AV ali izgleda da mi je jedan crk'o.Ni onaj drugi nije pronasao puno toga.Ako moze neko da mi preporuci dobar AV i za spyware i za viruse i druga cuda jer mislim da je to uzrok usporavanja mog kompa.Unapred zahvalan!

P.S (Ako ovo ne uspe ja formatiram hard i prelazim na 98-icu)
 
Mladi momce,,, ako se sjecam ti si skoro sa XP OS presao na Win98 i odmah problemi.. Ne bi trebalo da je to takostrasno,,,


Ukoliko imas problema sa tim stvarima onda uzmi za sada dva programa koji treba da odrade posao..

PRVO SAFE MODE

zatim pokreni
Spy bot S&D 1.3
i Ad-aware SE 1.05

*ovo pisem uz uslov da imas te programe ili da ih skines sa neta*

I vidi sta se sve naguralo u tvoj komp..
Nakon toga javi sta se desava,, Poz.
 
kompjuter mi radi kao losija pentium 3,uradim mu sistem ali opet isto mada nisam dirao D particiju koja je svakako 80% prazna,ovo je konfiguracija Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2160 @1.80GHz , ,1.80GHz , 2.00GB of RAM graficka: Chip Type Proesor (0x954F), DAC Type: Internal DAC (400MHz), Memoti 512MB, Adapter string: ATI Radeon HD 4300/4500 Series,Bios Information 113-AAXXXXXX-XXX
 
E ovako momci:
1.Idi na START
Pa klikni RUN
Pa ukucaj tu MSCONFIG
Idi na STARTUP
Sigurno je mnogo programa stiklirano
Skini oznaku sa SVIH sem sa antivirus procesa(zavisi koji AV imas)
APPLY i OK.
Onda RESTART
Ovo bi trebalo ubrzati dosta komp jer iskljucuje mnogo startup programa.

2.Uzmi Ccleaner program i obrisi djubre i registry otpatke

3.Odradi Disk defragment,mozes sa programom Defraggler

4.Obrisi sve nepotrebne programe

5.Skini malwarebytes antimalware i superantispyware free i ocisti komp od virusa i ostalih stetocina

6.Oslobodi particiju na kojoj ti se nalazi operativni sistem premesti multimediju na druge particije,neka bude dosta slobodnog prostora

7.Ne koristi AV koji mnogo koce sistem pogotovo ako ti je komp slab.
Koristi "lagane antiviruse" kao npr. Avast,Nod32,Avira,Panda,Norton itd.
Ne koristi kaspersky,f-secure,pc tools AV,bitdefender,MCAfee,Escan...

Ako ovo ne sve ne pomogne,ne znam sta ce pomoci. z:poz:
 
kompjuter mi radi kao losija pentium 3,uradim mu sistem ali opet isto mada nisam dirao D particiju koja je svakako 80% prazna,ovo je konfiguracija Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2160 @1.80GHz , ,1.80GHz , 2.00GB of RAM graficka: Chip Type Proesor (0x954F), DAC Type: Internal DAC (400MHz), Memoti 512MB, Adapter string: ATI Radeon HD 4300/4500 Series,Bios Information 113-AAXXXXXX-XXX

Uvijek prije instalacije treba pregledati hard disk.....Nareži na cd Hirens Boot CD i pregledaj koju brzinu ima tvoj HDD, sve ispod 20000 će ti uticati na brzinu windowsa....
 

Back
Top