Srpski lekari u Nemačkoj

Da li se lekarsko uverenje izdaje u Nemačkoj ili Srbiji i šta podrazumeva?

Lekarsko uverenje se može dobiti i u Srbiji.
U vremenu od 14:30 do 16 h pozoveš nemačku ambasadu i zatražiš telefon doktora ovlašćenog od strane ambasade za izdavanje lekarskih uverenja (pregled košta oko 60E) ili
lekarski pregled obaviš u nemačkog, koliko košta ne znam, ali je sigurno nekoliko puta skuplje, ukoliko sam snosiš troškove pregleda, a ne klinika na kojoj ćeš raditi.
Lekaski pregled u Beogradu kod ovlašćenog lekara je formalnost (tako mi je bar rekao lekar kada sam ga pozvala telefonom), za pregled u nemačkoj (laboratorija, rentgen, oči, uši,) klasičan opšti pregled.
Meni je pregled platila klinika, tako da cenu mogu samo da nagađam.
Pozdrav
 
Lekarsko uverenje se može dobiti i u Srbiji.
U vremenu od 14:30 do 16 h pozoveš nemačku ambasadu i zatražiš telefon doktora ovlašćenog od strane ambasade za izdavanje lekarskih uverenja (pregled košta oko 60E) ili
lekarski pregled obaviš u nemačkog, koliko košta ne znam, ali je sigurno nekoliko puta skuplje, ukoliko sam snosiš troškove pregleda, a ne klinika na kojoj ćeš raditi.
Lekaski pregled u Beogradu kod ovlašćenog lekara je formalnost (tako mi je bar rekao lekar kada sam ga pozvala telefonom), za pregled u nemačkoj (laboratorija, rentgen, oči, uši,) klasičan opšti pregled.
Meni je pregled platila klinika, tako da cenu mogu samo da nagađam.
Pozdrav
U nekim pokrajinama priznaju lekarska uverenja iz Srbije, a u nekima ne. Najbolje da se raspitas pre u regionalnoj vladi. ja sam zvao ambasadu, ali su mi oni rekli da nemaju pojma o cemu pricam i da oni neju broj nikakvog lekara. Lekarsko sam obavio u jednom domu zdravlja u Beogradu, kao kliasican pregled za zaposljavanje, preveo ga i sve je ok. Kosta oko 30 eura. pozz
 
Lekarsko uverenje se može dobiti i u Srbiji.
U vremenu od 14:30 do 16 h pozoveš nemačku ambasadu i zatražiš telefon doktora ovlašćenog od strane ambasade za izdavanje lekarskih uverenja (pregled košta oko 60E) ili
lekarski pregled obaviš u nemačkog, koliko košta ne znam, ali je sigurno nekoliko puta skuplje, ukoliko sam snosiš troškove pregleda, a ne klinika na kojoj ćeš raditi.
Lekaski pregled u Beogradu kod ovlašćenog lekara je formalnost (tako mi je bar rekao lekar kada sam ga pozvala telefonom), za pregled u nemačkoj (laboratorija, rentgen, oči, uši,) klasičan opšti pregled.
Meni je pregled platila klinika, tako da cenu mogu samo da nagađam.
Pozdrav
U nekim pokrajinama priznaju lekarska uverenja iz Srbije, a u nekima ne. Najbolje da se raspitas pre u regionalnoj vladi. ja sam zvao ambasadu, ali su mi oni rekli da nemaju pojma o cemu pricam i da oni neju broj nikakvog lekara. Lekarsko sam obavio u jednom domu zdravlja u Beogradu, kao kliasican pregled za zaposljavanje, preveo ga i sve je ok. Kosta oko 30 eura. pozz
Hvala puno kolega na informacijiz:)
 
Ja sam ovaj rok nazalost propustila, nadam se da izadjem u sledecem sigurno....

Neko od kolega je na prethodnim stranama dao detaljno savete za svaki deo ispita, mislim prethodna stranica ili 2, slobodno prelistaj. Ne znam gde si prijavila, na Geteu ili Kolarcu, ali najvaznije je da si sigurna u sebe. Iza tebe stoji sigurno puno rada i treba to da izvuces maksimalno iz sebe.

Obavezno javi kako je bilo,ja ti zelim svu srecu :-)
 
Ovih dana se puno prica o saradnji Nacionalne sluzbe za zaposljavanje sa nemackom, a u vezi zaposljavanja medicinskog osoblja. Kakvi su uslovi? Ima li neko informacije, iskustva...
Trazila sam na sajtu NSZ neke blize informacije, ali naravno nista konkretno nije napisano...Danke im Voraus!
 
Drage kolege , lutajuci po netu sam naisao na jednu veoma dobru i korisnu stvar. U pitanju je spisak i program svih lekarskih specijalizacija u Nemackoj. Opisana je svaka specijalizacija do detalja (trajanje, sve procedure koje se obradjuju kao i dopunska usmerenja itd).
Dokument sam uploadovao i nadam se da ce link za download raditi.

http://www.sendspace.com/file/69se2u
Ja ne mogu da preuzmem ovaj file...da li bi mogao nekako da mi ga prosledis..Mail? ili slicno..
Hvala:)
Vielen Dank:)
 
Poštovanje svim forumašima,
Ja sam potpuni novajlija i na forumu i u celoj priči vezanoj za odlazak u Nemačku...sve što za sada imam jesu dobra volja i čvrsta odluka da se beži odavle...Oduševljena sam kolegijalnošću i zauzimanjem ljudi koji su prošli ovaj put i sada imaju sreću da se nalaze,žive i rade u Nemačkoj...Svaka čast...
 
Pitanje za kolegenicu "astanisic": da li znate kako izgleda ispit aprobacije za pokrajnu Baden-Württemberg? Pitam Vas jer se dvoumim izmedju nje i Bayerna. Kakvo je Vase misljenje? Nesto sam nasla medju terminima za aprobacijuu da se polaze pismeni i usmeni deo ili sam pogresila? :)
 
Nadam se da nije kasno za odgovor! Ja nisam imala nikakvih problema da se pridruzim suprugu. Mi smo zajedno dosli ovde,malo pre nego sto je poceo da radi na klinici i za to vreme sam sredjivala papire.Pokusala sam ovde da predam za vizu,ali nisu dozvolili. Morala sam da se vratim za Bg na par dana,jer mi je trebala ulazna viza,na osnovu koje sam odmah dobila vizu za spajanje porodice.Nista nismo morali da cekamo.Zaista ne znam kako je u drugim oblastima, mi smo u Sachsen Anhalt.
 
Pitanje za kolegenicu "astanisic": da li znate kako izgleda ispit aprobacije za pokrajnu Baden-Württemberg? Pitam Vas jer se dvoumim izmedju nje i Bayerna. Kakvo je Vase misljenje? Nesto sam nasla medju terminima za aprobacijuu da se polaze pismeni i usmeni deo ili sam pogresila? :)
Znam kako izgleda ispit u pokrajini BW.
Zato blago preporučujem svakome ukoliko može da polaže u Bayernu ili u bilo kojoj pokrajini. Svuda je lakše i povoljnije u svakom smislu nego što je u BW pokrajini (ispit, tretman tokom vremena dok ne položiš aprobaciju tj. dok imaš privremeni berufserlaubnis, on u BW važi samo 6 meseci dok u Bayernu važi 2 godine...itd)
U svakom slučaju bilo koja pokrajina samo ne BW najteže je i BW pravila su najstroža. Ukoliko volite BW dođete posle položene aprobacije, to je bar lako imate toliko oglasa za posao, a sa položenom aprobacijom sve je lakše.
Pozdrav
 

Back
Top