(NE)SVEST OVOG NARODA = DALEKI SU EVROPA I SVET

gost 8170

Veoma poznat
Poruka
10.963
Zbog cega ovaj narod nema mozga nizasta osim za nerad, prkos I glupost?
Samo sam u srbiji video da ti neki ljudi blokiraju autoput koji je usput deo koridora 10 koji je veza izmedju severne evrope I male azije, a u davna vremena put od beca za carigrad. I to urade da drzava nadoknadi njihov neuspeh u poslu. Svaki posao ima rizik I zato nemoze svako da radi ono sto bi hteo, I niko se na posten nacin nije obogatio preko noci (osim na lutriji). Tako da se to njihovo primitivno razmisljanje mora promeniti.
Samo u srbiji sam video da ti dodju privatnici kamionima da blokiraju rafineriju, time je unistavaju jer ona nemoze da razmenjuje dobra, nemoze da pokrece zemlju. Da blokiraju jednu od vecih drzavnih firmi zato sto se njima njihov posao ne isplati kolko bi oni hteli. Ako ti se ne isplati ti nemoj da se bavis time I kraj! Nadji posao drugi,ili radi, ili crkni od gladi jer neces da radis al ne posle da krivis drzavu sto si gladan! To samo kod nas moze. Gde je policija da pohapsi vozace I zapleni kamione I naplati kazne?? Nemozes ti zbog licnih problema unistavati drzavu svoju. Da vidim da neko u americi ili cak sloveniji dodje da ti blokira autoput ili rafineriju?! Zna se kako se I gde se protestuje.
Kako moze da sleper od 30t udje u ulicu u kojoj se knap mimoidju dva auta, I da se tu istovara I da prevrce sve objekte iza sebe svojom masom. Da ne govorim da unistava asfalt. I da uznemirava ljude koji tamo zive (oni se uvlace tu sa kamionom od 30t I 20m duzine)?? Zato postoji luka novi sad I tamo viljuskari pa dragi moji pretovarajte u manje kamione u koje staje svega 3-4 palete. E ali cekaj! To koshta. Zasto oni da plate kamioncice ako ne moraju? Saobracajnu policiju zabole bas onaj organ za to.
kako mogu ta gradilista odvratna bili tako aljkava? Znate zasto? Zato sto u gradu vlada gradjevinska mafija I zato sto su tii (ne)odgovorni korumpirani toliko da nemoraju raditi jos 1000 godina. I njima dolaze kamioncine I kad izlaze sa gradilista, iznose tone blata na tockovima I taj put posle rupa bude poravnat mesavinom cementa, kisnice, blata I prasine?!?! Nemoze se proci ni peske jer, ako se zanemari blato od 3cm elegantno rasporedjeno po asfaltu(ili onome sto je ostalo od njega), se fizicki nemoze provuci izmedju kamiona I mixera I pumpi… tek kolima…Nemoze se ni helikopterom proci jer bi udario u neki od kranova sa kojih je pitanje vremena kad ce da padne paleta cigli jer ih idioti dizu I ta govna vise iznad krovova… zgrada, kuca, I na kraju puta I saobracaja.
Samo u srbiji imate zadrte radikale koji neshvataju da u svetu nema pravde nego pravila igre! Radikale od kojih svi bukvalno, od 5 do 105 godina starosti misle da znaju sta je za ovu drzavu I narod najbolje. Sto znaci kadija ti sudi kadija te tuzi, a ako su oni radikali svi veliki srbi sigurno znaju sta to znaci, a ako ne to ukratko znaci JACHI KER JE.BE!!! I treba igrati po tim pravilima inace neces uopste igrati. Naravno to raditi pod punom paznjom I sa planom inace bivas skroz pokoren tim pravilom I unisten. Jer nazalost sad je srbija taj slabiji ker… I treba da nadje nacin da zaj.ebe jaceg kera ali da mu ne prkosi na sva zvona jer ce ga ovaj veci zgaziti…
Molim da ovu temu ne zatvore jer je ovo pitanje jedno od kljucnih u danasnjici.
hvala
Zelim vase misljenje o ovome!
 
KTULU:
kako mogu ta gradilista odvratna bili tako aljkava? Znate zasto? Zato sto u gradu vlada gradjevinska mafija I zato sto su tii (ne)odgovorni korumpirani toliko da nemoraju raditi jos 1000 godina.

e prosvetlio si nas sve sad :roll:
a najlakshe je kenjati, ako ti je vec toliko stalo uradi neshto po pitanju bilo chega shto si gore naveo, to je jedina stvar koja ce ti dati za pravo da kenjash ovako, i ne vidim po chemu se ti razlikujesh od bilo koga drugog ovde,jer je pljuvanje i prebacivanje krivice na drugog jedna od osnovnih karakteristika ljudi o kojima ti "govorish"
i imam neki utisak da si promashio podforum, na politci cesh verovatno naci ono po shta si doshao...
 
Sto pre oguglas na citavu situaciju, to bolje po tebe. Da promenis nesto ne mozes, a ako nastavis ovako ogorcen da budes, prolupaces. Nego, lepo ti uci i radi na sebi, pa gledaj gde ces i sta ces. Da ne zavrsis kao vecina ljudi- radis za 15 000 u proseku, i kazes hvala Bogu kad dobijes platu, jer u principu nemas drugog izbora. Ovako, napravi nesto od sebe pa ces biti u stanju da biras- ovo hocu da radim, ovo necu... Samo od pada Milosevica Amerika nam je izdala 20 000 ulaznih viza. Je l' ti to nesto govori?
 
raindog:
KTULU:
kako mogu ta gradilista odvratna bili tako aljkava? Znate zasto? Zato sto u gradu vlada gradjevinska mafija I zato sto su tii (ne)odgovorni korumpirani toliko da nemoraju raditi jos 1000 godina.

e prosvetlio si nas sve sad :roll:
a najlakshe je kenjati, ako ti je vec toliko stalo uradi neshto po pitanju bilo chega shto si gore naveo, to je jedina stvar koja ce ti dati za pravo da kenjash ovako, i ne vidim po chemu se ti razlikujesh od bilo koga drugog ovde,jer je pljuvanje i prebacivanje krivice na drugog jedna od osnovnih karakteristika ljudi o kojima ti "govorish"
i imam neki utisak da si promashio podforum, na politci cesh verovatno naci ono po shta si doshao...
a sta preuzmem? povodom ovog celog teksta mogu preduzeti samo jedno. a to je da cim dobijem priliku odem iz ovog pakla i da zivim u normalnoj drzavi...
a inace jeste to je njihova karakteristika, to ogovaranje, ali kao pojedinac nemas se gde i kome obratiti povodom ove bolesti naroda
 
KTULU:
a sta preuzmem? povodom ovog celog teksta mogu preduzeti samo jedno. a to je da cim dobijem priliku odem iz ovog pakla i da zivim u normalnoj drzavi...

tamo bi te izludjivale neke druge stvari...
uglavnom bih se slozio sa nsbee... zaista verujem da je moguce i ovde pronaci formulu koja ce te izdici iz zabokrecine i prosecnosti... svako bira svoj put i najgluplje je u drugima traziti krivce za svoje nezadovoljstvo... a okolina?... pa neki kompromis se mora prihvatiti i neke stvari treba iskulirati (a posle ih polako podrivati iz ilegale :wink:)...
 
Nije to nista novo. To je "apokalipticno-mesijanska" ideja koju radikali i deo Crkve diskretno plasiraju, a po svemu sudeci ni DSS-u nije strana, a po kojoj je zapad dosao do svoje nulte tacke od koje moze ici samo na dole. Po toj "prorockoj" ideji sad samo treba da cekamo 5, 10 (ili 150) godina propast tog mrskog zapada nakon cega ce se uzdici majcica Rusija. Mi cemo vratiti nase istorijske teritorije i za Srbe ce nastati zlatno doba. To sto je sada najvazniji tajming i sto ce nas svi preteci, ili su nas vec pretekli jer ima pokazatalje da je vec i Albanija ispred nas, te nam uzeti najbolje poslove uopste nije bitno. Sta ce nam uopste pozicije na tom "mrskom zapadu" kad je on krenuo u propast? Iskreno mislim da ovaj narod nista bolje ni ne zasluzuje!

raindog:
jel slushao neko Tijanica juche u utisku nedelje?
kazhe svet se balkanizuje, i dok mi dodjemo u njega dzabe nam sve... :lol:
onda da sachekamo da OLD FATEFULL prokljucha i da nas sve lansira nebu pod oblake, ili sachekamo josh neku prirodnu nepogodu, i eto ti reshenja...kad nas ne bude vishe sve ce biti ok :wink:
 
Pera_Zdera:
Ktulu brale, nemas veze sa zivotom. što je tačno, mis' I GRAMATIČKI !!!
Neznas najosnovnije stvari iz: ekonomije, ljudskih prava, istorije, kulture, politike, multinacionalizmu, zakonima, pravima, itd. ....


Ovo, PODEBLJANO PLAVIM ( kao što se nekad, u Slovenačkim reklamama govorilo : PODVUČENO ŽUTOM ! ), se piše odvojeno, a bolje da ti ja to onako komšijski diskretno kažem, nego da te Oblačak izloži pogledima javnosti, kao patuljka u javnom klozetu, mada će ona, ako bude u stvaralačkom grču i MAŠINSKI da ti prebroji slova, interpunkciju, itd. !!!
 
krvolok:
Pera_Zdera:
Ktulu brale, nemas veze sa zivotom. što je tačno, mis' I GRAMATIČKI !!!
Neznas najosnovnije stvari iz: ekonomije, ljudskih prava, istorije, kulture, politike, multinacionalizmu, zakonima, pravima, itd. ....


Ovo, PODEBLJANO PLAVIM ( kao što se nekad, u Slovenačkim reklamama govorilo : PODVUČENO ŽUTOM ! ), se piše odvojeno, a bolje da ti ja to onako komšijski diskretno kažem, nego da te Oblačak izloži pogledima javnosti, kao patuljka u javnom klozetu, mada će ona, ako bude u stvaralačkom grču i MAŠINSKI da ti prebroji slova, interpunkciju, itd. !!!
Ja sam svoje misljenje o tim zarez stvarima rekao. A Stormino pravljenje pametnim ne bi vise komentarisao, da je ne vredjam ni krivu ni duznu. Kazu da je u svetu trend da svako poznaje svoju oblast a da iz ostalih oblasti ne mora i ne treba da zna previse, vec ima neko za to zaduzen.
 
storm cloud:
Pera_Zdera:
Kazu da je u svetu trend da svako poznaje svoju oblast a da iz ostalih oblasti ne mora i ne treba da zna previse, vec ima neko za to zaduzen.
Pera_Zdera:
Bitno je da se razumemo.

Razumemo se, naravno, hteo si da kazes da su u trendu glupost, uski pogledi i neobrazovanost. Super, ti samo prati trendove, pa ces napredovati. :P
Nismo se razumeli. :wink:
 
A ovde me izludjuje to sto nepostoje pravila igre kojih ce se neko drzati.
Napolju ako radis I ne seres sanse da si pukao su minimalne.
Dok ovde se ubijes za manje od 500€ da bi te posle I nasutali napolje.
Ovde svi rade sta oce a to nije dobro. Nemoze kad te pandur zaustavi I kazna 1500 da se s tobom
Nateze da ti naplati umesto nje, kaznu za nevezan pojas koja je valjda 300 il kolko vec neznam.
Za peru zderu: to sto ispada da vredjam sebe me ne pogadja jer mislim da sam daleko uzviseniji od vecine onih sto su juzno od Dunava… tako da se uopste ne poistovecujem s njima. Vecina njih sere kako su Srbi nebeski narod bla bla bla a malo njih je bilo u inostranstvu I provela neko vreme, pa da vide kako origami treba da izgleda. Nije tamo savrseno naravno, ali ne vredi uporedjivati sa ovim ovde. Jos su Novi Sad I Subotica I ajd Sombor nekako najblizi nekom srednje Evropskom gradu koji je cist… a o onom dole boze sacuvaj…
Ne verujem da bih to voleo, ali mozda bi bilo najbolje da se Vojvodina ocepi I da krenemo svojim putem = na sve ili nista :shock: .
A mozemo sve. Samo necu da mi onaj ludjak canak I njegov topli brat kasa vladaju drzavom :roll: :wink: . Tada nebi bilo ni Haga ni sankcija ni gluposti. Nego da mi uzmemo kredit neki astronomski :roll: , dovrsimo koridor 10 I napravimo jedan mozda autoput poprecke, svaki veci grad da ima obilaznicu… da se ponovo pokrene privreda I poljoprivreda, da se naprave pruge za TGV ko sto su nesto slicno pocinjali pravit, I da budemo ko Holandija. Samo nismo ni mi daleko od Srbije = cim bi dobili pare naslo bi se cuvena “dva kuma” da pokradu sve sto se pokrasti moze… :lol:
A ti gwydion nemoj se oslanjat na Ruse ko srs. Od njih smo videli kolko leba imamo I treba da se oslanjamo na sebe a ne a te ***** koji su nas izdali vise puta. Lepo Putin kaze: “…Srbija I Rusija treba da se manu sentimentalnosti, bolje da gledaju svoje interese…” eto ti rusa…
:lol:
 
Ktulu izvini stvarno, ali ja vise ne mogu da citam tvoje postove.
Niti da ih komentarisem, jer bi za ispravnu analizu, ukazivanje na gluposti, predrasude i ostale neistine trebalo jedno 15 strana ovog foruma.
Sto se tice politike, svako ima pravo da glasa za koga oce i to zamisli samo jednom.
I mnogo ti je politika u glavi, vidis da se NS-adjanke zale da nema dosta tipova, bolje radi nesto na tom planu, kad ti je obrazovanje ionako totalno propalo.
Cozdra-vozdra
 
Pera_Zdera:
Ktulu izvini stvarno, ali ja vise ne mogu da citam tvoje postove.
Niti da ih komentarisem, jer bi za ispravnu analizu, ukazivanje na gluposti, predrasude i ostale neistine trebalo jedno 15 strana ovog foruma.
Sto se tice politike, svako ima pravo da glasa za koga oce i to zamisli samo jednom.
I mnogo ti je politika u glavi, vidis da se NS-adjanke zale da nema dosta tipova, bolje radi nesto na tom planu, kad ti je obrazovanje ionako totalno propalo.
Cozdra-vozdra
1. pa ti nemoj niko te ne tera. ovo je demokratija. a nema dovoljno mesta na ovom forumu da to sve napise... ali poenta je vidljiva.
2. sta ti uopste znas o mom obrazovanju keve ti?
el mi na celu pise sta sam zavrsio?
 
KTULU:
dovrsimo koridor 10 I napravimo jedan mozda autoput poprecke, svaki veci grad da ima obilaznicu… da se ponovo pokrene privreda I poljoprivreda, da se naprave pruge za TGV ko sto su nesto slicno pocinjali pravit, I da budemo ko Holandija.

sve je to lepo i divno, samo da bi se takve stvari sprovele u delo potrebna je ogromna kolichina znanja, zdravog razuma i dobre volje... a ako uzmesh u obzir da su u ovoj zemlji, najglasniji upravo oni koji ne znaju ni pravopis sopstvenog jezika, a tule o tudjoj gluposti i neobrazovanju, shta uopshte mozhesh ochekivati... :?
 
KTULU:
A ovde me izludjuje to sto nepostoje pravila igre kojih ce se neko drzati.
Napolju ako radis I ne seres sanse da si pukao su minimalne.
Dok ovde se ubijes za manje od 500€ da bi te posle I nasutali napolje.
Ovde svi rade sta oce a to nije dobro. Nemoze kad te pandur zaustavi I kazna 1500 da se s tobom
Nateze da ti naplati umesto nje, kaznu za nevezan pojas koja je valjda 300 il kolko vec neznam.
Za peru zderu: to sto ispada da vredjam sebe me ne pogadja jer mislim da sam daleko uzviseniji od vecine onih sto su juzno od Dunava… tako da se uopste ne poistovecujem s njima. Vecina njih sere kako su Srbi nebeski narod bla bla bla a malo njih je bilo u inostranstvu I provela neko vreme, pa da vide kako origami treba da izgleda. Nije tamo savrseno naravno, ali ne vredi uporedjivati sa ovim ovde. Jos su Novi Sad I Subotica I ajd Sombor nekako najblizi nekom srednje Evropskom gradu koji je cist… a o onom dole boze sacuvaj…
Ne verujem da bih to voleo, ali mozda bi bilo najbolje da se Vojvodina ocepi I da krenemo svojim putem = na sve ili nista :shock: .
A mozemo sve. Samo necu da mi onaj ludjak canak I njegov topli brat kasa vladaju drzavom :roll: :wink: . Tada nebi bilo ni Haga ni sankcija ni gluposti. Nego da mi uzmemo kredit neki astronomski :roll: , dovrsimo koridor 10 I napravimo jedan mozda autoput poprecke, svaki veci grad da ima obilaznicu… da se ponovo pokrene privreda I poljoprivreda, da se naprave pruge za TGV ko sto su nesto slicno pocinjali pravit, I da budemo ko Holandija. Samo nismo ni mi daleko od Srbije = cim bi dobili pare naslo bi se cuvena “dva kuma” da pokradu sve sto se pokrasti moze… :lol:
A ti gwydion nemoj se oslanjat na Ruse ko srs. Od njih smo videli kolko leba imamo I treba da se oslanjamo na sebe a ne a te ***** koji su nas izdali vise puta. Lepo Putin kaze: “…Srbija I Rusija treba da se manu sentimentalnosti, bolje da gledaju svoje interese…” eto ti rusa…
:lol:

sa takvim idejama na zapadu ce te docekati rasirenih ruku... :lol: :lol: :lol:
nema recenice koja nije besmislena... zar ti zaista mislis da je holandija razvija zemlja zbog zeleznice i auto-puteva ili saobracaj prati ekonomski razvoj... najpre trgovinu (XVI, XVII vek) a zatim pljackanje kolonija sto je bio osnovni preduslov za industrijalizaciju zapadnih zemalja u XIX veku necemo pominjati... dovoljno je povezati sombor i vrsac "poprecke" jednim momackim auto-putem (i to od pozajmljenih novaca) i izgraditi obilaznice oko kule i apatina pa da svi zivimo u blagostanju... da li znas koliko kosta kilometar auto-puta?... cak i u idealnim uslovima kao sto je ravnica... nekoliko miliona eura... 1 km...
cak i da se zaduzis bez kamate (sto je nemoguce) koliko hiljada godina bi bilo potrebno da se to isplati sa postojecom frekvencijom saobracaja... auto-putevi i zeleznica se ne grade da bi se ljudi vozali za vikend vec da podrze zahuktalu industriju ili turizam (treba li pominjati da ni za prvo ni za drugo nemamo mogucnosti)... trenutno su u srbiji u planu zavrsetak "famoznog" koridora 10, obilaznice oko beograda i izgradnja auto-puta beograd-juzni jadran.
od svih tih silnih kilometara, jedino je izvestan zavrsetak obilaznice oko beograda i zavrsetak deonice od beograda do novog sada posto su jedino ova dva projekta u postojecim uslovima ekonomski isplativa.

tvoju konstataciju da si "daleko uzviseniji od vecine onih sa juzne strane dunava" ne zelim ni da komentarisem, za to ces vec blagovremeno da popijes packu od gigule :wink:
 
Ej, alo - Zemlja zove. To o Rusim aje bio samo deo tudjeg stava i deo tudje ideje, ne moje. Mogli bi mi da pricamo i da li je istina da je posle zadnjih republickih izvora u Srbiji neko iz Beloruske tajne sluzbe za zasluge dobrih izbornih rezultata "snaga koja su u interesu Belorusije" odlikovan u Belorusiji. Ili o tome da li je istina da je Zirinovski nezvanicno obecao Bugarima (koji su uvek bili ruski favoriti na Balkanu i koje su uvek Rusi protezirali na stetu Srbije) u slucaju raspada ovdasnje drzavne zajednice delove Makedonije i jugoistocne Srbije. Mogli bi i da pricamo da su cetnicku emigraciju logisticki i finansijski podrzavali Amerikanci za razliku od Rusa koji su podrzavali ustasku. Dakle ja sam samo rekao da to sto je izlozeno nije nova ideja i to obrazlozio izmedju ostalog i tom cinjenicom da se ta ideja zasniva i na osloncu na Ruse. Dakle bez iznosenja mog stava... zato malo pazljivije citaj i prepoznaj sarkazam.

KTULU:
A ti gwydion nemoj se oslanjat na Ruse ko srs. Od njih smo videli kolko leba imamo I treba da se oslanjamo na sebe a ne a te ***** koji su nas izdali vise puta. Lepo Putin kaze: “…Srbija I Rusija treba da se manu sentimentalnosti, bolje da gledaju svoje interese…” eto ti rusa…
:lol:
 
raindog:
KTULU:
dovrsimo koridor 10 I napravimo jedan mozda autoput poprecke, svaki veci grad da ima obilaznicu… da se ponovo pokrene privreda I poljoprivreda, da se naprave pruge za TGV ko sto su nesto slicno pocinjali pravit, I da budemo ko Holandija.

sve je to lepo i divno, samo da bi se takve stvari sprovele u delo potrebna je ogromna kolichina znanja, zdravog razuma i dobre volje... a ako uzmesh u obzir da su u ovoj zemlji, najglasniji upravo oni koji ne znaju ni pravopis sopstvenog jezika, a tule o tudjoj gluposti i neobrazovanju, shta uopshte mozhesh ochekivati... :?
tuzna istina... :( 8)
 

Back
Top