cunami

jagodica

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.185
cisto ako se nekom neshto pishe o tome ja sam dobra i otvorila sam temu...
da li znate da nisu nashli slonove...zivotinje su osetile
ne mogu uopste da zamislim tako neshto 100m talas uuu
 
Znam da ce sada pobornici teorije zavere da me lincuju, ali nije moguce.
Energija oslobodjena u hipocentru odgovara energiji oko 9500 bombi bacenih na Hirosimu. To je nezamisliva sila. Mislim da je apsolutno nemoguce da neko to izazove vestacki a da to neko drugi ne vidi, odnosno detektuje odgovarajucom opremom. Nasa planeta, nazalost nije savrsena, odnosno proces njenog sazrevanja je u toku. Ploce od kojih je sastavljena njena kora se pokrecu, i pri njihovim sudarima dolazi do zemljotresa.
Drugo je pitanje sto je reakcija sveta bila relativno spora, pomoc koja sada stize za mnoge od tih ljudi je nazalost stigla prekasno. Amerikanci su tek pre neki dan ukljucili helikoptere VII flote u akcije spasavanja i dostavljanja humanitarne pomoci, a mogli su prakticno odmah posle nesrece, s obzirom da su stalno u Indijskom okeanu. Crveni krst je pokrenuo svoje mehanizme, u toku je najveca operacija u njegovoj istoriji, ali opet kazem, za neke je to sve prekasno.

Postoje teme o ovome i na 'Politici' i na 'Prirodnim naukama'

Pozdrav svima...
 
jagodica:
cisto ako se nekom neshto pishe o tome ja sam dobra i otvorila sam temu...
da li znate da nisu nashli slonove...zivotinje su osetile
ne mogu uopste da zamislim tako neshto 100m talas uuu
da. SVE zivotinje su osetile i poginule su samo one koje nisu mogle da pobegnu. psi lutalice su prezivele, oni koji su bili na lancu nisu. doduse nisu ni gazde prezivele.
i visina talasa je negde bila preko 130m. na drugim mestima je bila tek 10ak m pa je odnela hiljade zivota.
 

Back
Top