tv kartica - skeniranje kanala!

marco3dx

Zainteresovan član
Poruka
496
daklem, imam tv karticu MSI TV@nywhere(input je kablovska televizija) i imam mali problem - naime, kada uradim "autoscan" (skeniranje kanala automatski) on mi pronadje samo 35 od oko 70 mogucih kanala! kako da manuelno "skeniram" i pronadjem preostale kanale...

svaka pomoc je dobrodosla
hvala unapred

poz
 
marco3dx:
daklem, imam tv karticu MSI TV@nywhere(input je kablovska televizija) i imam mali problem - naime, kada uradim "autoscan" (skeniranje kanala automatski) on mi pronadje samo 35 od oko 70 mogucih kanala! kako da manuelno "skeniram" i pronadjem preostale kanale...

svaka pomoc je dobrodosla
hvala unapred

poz


i ja sam imao taj problem sa tv karticom WinFast TV2000 XP WDM (Leadtek Research Inc.). od mogućih 50 na opciji scan channels našao mi je oko 20-tak. pored opcije scan channel postoji channel list & frequenci table gde on nadje sve kanale ali čekira samo određen broj po ko zna kom pravilu. e sad, ja sam isao redom po kanalima kojih ima 148 (zavisi od kartice) i gledao i ćekirane i i ne čekirane, bili su i neki skremblovani koji su čekirani - njih sam odčekirao, a ove druge koje koji mogu da se gledaju sam čekirao. kod tebe je verovatno nešto slično ako ne i isto :wink:
 
da, standard je PAL_B...
uspeo sam da podesim - naime, imao sam opciju tamo negde da biram izmedju Cable i Antenna, pa sam onako bezveze ukljucio tu antenu i ispostavilo se da su svi ostali kanali tu! svi oni S kanali su mi na Cable, a oni K na anteni...

pa sam sve njih stavio u jednu memory listu i sada je sve ok!

hvala momci svejedno
poz
 

Back
Top