Tastatura

Da, ali vidis li cenu??? 50$ !!!!!
A osim toga ovi nasi takozvani prodavci sigurno ne poseduju takav uredjaj.
Hmmmm mozda na netu ako potrazis malo bolje, mozes naci kako se pravi to cudo......tj ako se razumes u elektroniku.....mada ne bi trebalo da bude tesko.
Tesko je naci delove, ali napraviti nije neka nauka...
Predlazem da pocnes sa http://gideontech.com/
Ovaj forum se bavi modovanjem racunara....prijavi se i pitaj tamo nekog.
Sigurno ces dobiti odgovor. Zasto da placas 50eura kada za 10 mozes sam napraviti isti uredjaj.
 
Uz pretpostavku da covek oce da se igra na dve tastature sa svojim pajtosima, cini mi se da mu ovo resenje nece pomoci... jer i jedna tastatura ne moze da posalje vise od tri pritisnuta dugmeta, a kamoli dve... a drugo kolko sam procitao opis, ovaj razdelnik sam prepoznaje koja tastatura salje signal i nje pusta, dakle nemogu obe istovremeno! :roll:
Neznam nesto mi ne pije vodu, mozda je bi bolje bilo da poroba sa jos jednom USB tastaturom.
 
Kad_LupimLupim:
Uz pretpostavku da covek oce da se igra na dve tastature sa svojim pajtosima, cini mi se da mu ovo resenje nece pomoci... jer i jedna tastatura ne moze da posalje vise od tri pritisnuta dugmeta, a kamoli dve... a drugo kolko sam procitao opis, ovaj razdelnik sam prepoznaje koja tastatura salje signal i nje pusta, dakle nemogu obe istovremeno! :roll:
Neznam nesto mi ne pije vodu, mozda je bi bolje bilo da poroba sa jos jednom USB tastaturom.
Pa naravno da ne moze vise od 3 dugmeta ako imas djubre od tastature....ali ako imas dobru tastaturu...onda neces imati problema......osim toga neka pita....ljude tamo....oni bolje znaju od tebe i mene.
Ehhhh Amiga racunari su imali najbolje tastature....sta god im radis oni rade...i nije bilo zezanja tipa: samo 3 dugmeta i ostale gluposti.Zlatno doba je nazalost proslo...sada se ide na maximalnu komercijalizaciju.....sto jeftinije...sto krace da traje....pa kupuj ponovo.....
 
Ni Windows ni jedan normalan program ti nikada neće videti dve tastature ! Uz malo elektronike bi bilo moguće spojiti neograničen broj tastatura ali bi sve one išle na isti port , punile isti tastaturni bafer ( nema načina da se međusobno razlikuju kodovi pritisnutih tastera na različitim tastaturama; Keyboard buffer je skup 100 8-bitnih lokacija u memoriji i kad se to napuni sistem prestaje da čita tastaturu ... Znači , možeš samo postići da pc ne reaguje ... I TO JE SVE ...I naravno nema veze kakvu tastaturu imaš ;nabudženu ili neku " bezveze " , sve rade potpuno isto ).
 
U svakom slucaju cak i ako je potpuno tacno to sto pricas...zasto bi napravili onda onaj uredjaj za 2 tastature....ocigledno je da moze.......ne znam...necu da lupam.....bas zato je najbolje da pita na onom gore foumu ljude koji imaju para da se zezaju sa svojim racunarima. Ne bi poverovao kakvih sema tamo ima.....od Pc-a koji palis provlacenjem kartice, do kucista koje je ustvari frizider za cugu :)
 

Back
Top