Ako neko zna nesto o novom zelandu i australiji

disimil

Početnik
Poruka
5
Molim Vas,interesuju me podaci za Novi Zeland,Australiju ili neku drugu topliju zemlju ako imate neke, sigurne,zanimljive informacije iznesite ih. Unapred hvala.
1. Zbog katastrofe koje se desila intersuje me KLIMA(uragani,cikloni,zemljotrsi itd.).
2. Skole(osnovne i muzicke) i fakulteti.
3. Zakupi i kupovina lokala i kuca.
4. Radno vreme
5. Izlasci (uopsteno ljudi tamo svakodnevno ili vikendom)
6. Navike ljudi (kao englezi- u pabovima, kao italijani - kafa na brzaka ili kao mi -kafenisanje).
7. Odnos prema porodici,deci (da li je slucajno kao na zapadu da ne smes maltene da podviknes na decu).
8. Stav o strancima , srbima (da li nas i tamo smatraju vanzemaljcima teroristima i sl.).
9. Bezbednost ,kriminal , droga u skolama (u Becu je jos pre 10-tak god. deci bilo dozvoljeno da se igraju samo u parkovima , koje je cuvala policija).
10. Da li dolaze turisti (iz kojih krajeva )?
11. Koji je naj poseceniji grad za turiste?
12. Koji je grad najbolji za stanovanje a koji za posao ?
13. Koji je najmirniji grad na obali?
14. Kakva je obala (vetrovita , talasi stene ili pesak , da li ima ajkula isl. )
 
snaja88:
Ex,moja ujna se posle 2 god. vratila iz Australije....svi vi bi bili happy jer cete sigurno dobiti neke poklone (ma sta neke,gomilu!) al ja nemam takvu rodbinu...
Ma imas ti rodbinu u inostranstvu samo nemaju vremena da cesce dolaze ovde i da ti donose poklone, a DHL je skup, ili su te jednostavno zaboravili.
1.gif
 
kol'ko ja znam klima je toplija, najveci grad je okland (pise se auckland). poznat je po pristanistu, u njemu je zastupljena industrija&biznis. najtoplije je u januaru(leto), 23 stepena, najhladnije u julu(zimi),8 stepeni. iz evrope letovi traju vise od m14 sata.
gl. grad je velington, na kao i okland, na severnom ostrvu, ali malo juznije.
ima dosta vulkana, poznati su i po gajenju ovaca.
vise od 80& ljudi su evropljani poreklom, oko 10%su maori, starosedeoci.


::::::::::::::::::::

posalji mi razglednicu ako odes tamo :wink:
 

Back
Top