pomozite pedagozi

  • Začetnik teme Baby_Doll
  • Datum pokretanja
B

Baby_Doll

Gost
Gde mogu da nabavim test opste informisanosti i sta bi trebalo iz psihologije da uicm tj iz koje knjige.Treba da se pocne sa pripremom za prijemni:Hvala vam unapred :wink:
 
Test opšte informisanosti ne možeš da nabaviš, zakonom je zabranjena upotreba i manipulacija psihološkim testovima od strane nepsihologa.
Od knjiga, preporučujem ti Opštu psihologiju za učenike gimnazija i srednjih škola (Radonjić, Rot...) i saradnika, a i Psihologiju ličnosti (starji udžbenik za srednje škole - S. Hrnjica).
 
Mozes da kupis informator na portirnici Filozofskog fakulteta, kao i u knjizari "Plato". Tu ces naci i primere pitanja iz opste informisanosti (primera je samo nekoliko, ne ocekuj vise od 5 pitanja). Pokusaj da nabavis od poznanika testove, ima toga koliko hoces...

Kada sam ja upisivao fax, polagali smo prijemni ili iz psihologije (udzbenik Nikole Rota za srednje skole), ili iz pedagogije (udzbenik "Pedagogija" Djordjevica i Trnavca). Preporucujem ti da spremas iz Rotove knjige, posto je dva puta tanja ;-)))

Obavezno poseti sledecu lokaciju: http://www.f.bg.ac.yu/pedagogija/katedre.htm . Tu ces naci plan i program grupe za pedagogiju, a kada se budes upisala naucices i koja je razlika medju njima ;-)

Ovaj gost koji ti je odgovorio pre mene izgleda da nije razumeo tvoje pitanje...

Inace, mislim da si napravila pravi izbor. Filozofski fakultet je, u svakom slucaju, mesto na kome se definitivno mozes nauciti MISLJENJU.
 
little_perica:
Ovaj gost koji ti je odgovorio pre mene izgleda da nije razumeo tvoje pitanje...

Gost je sasvim dobro razumeo pitanje koje se odnosilo na to gde može da se nabavi test opšte informisanosti i koja literatura iz psiholofije je preporučljiva za prijemni ispit - bez preciziranja je li reč o pedagogiji, andragogiji ili psihologiji -i u skladu sa tim je i odgovorio.
Tvoj odgovor je širi i adekvatan inicijalnom problemu: priprema za prijemni ispit.
 

Back
Top